Náborová akce Týden hokeje opět slavila úspěch, Pojď hrát hokej přilákal další talentované hráče a hráčky do Poruby

Gabriela Juříková, Eva Suchánková, 25.09.2024
Mezi téměř 160 hokejovými kluby České republiky se do jedenáctého ročníku náborové akce Týden hokeje zařadil také HC RT TORAX Poruba a to v úterý 24. září.

Od 17 hodin probíhala v prostorech sekretariátu klubu registrace, při které děti dostávaly tašku Pojď hrát hokej. Nalezly v ní dárky od Českého hokeje, pak od významného sponzora českého hokeje Kauflandu, a také klubové upomínkové předměty.

Prezentaci, ve které se rodiče celkem 15 dětí ve věku 3-9 let dověděli mnohé o historii a fungování porubského klubu, vedl zástupce vedení klubu Michal Opat a kromě představení trenérského týmu HC RT TORAX Poruba, soutěží, ve kterých má porubský klub zastoupení neopomenul sdělit, jak probíhají tréninky přípravky v celé sezóně, co vše kluci a holky s kolektivem zažijí i mimo led a zhruba nastínil, jaké to je, mít doma malého hokejistu či hokejistku.

Pro rodiče byla jistě důležitou informací skutečnost, že výstroj, kterou si děti mohly vyzkoušet, je možné zapůjčit až do věku 10 let, tedy 4. třídy, a to nejen chrániče, kalhoty, rukavice či přilbu, ale také brusle. Zapůjčení bylo možné i při následném ukázkovém tréninku na ledě.

Když rodiče poslouchali informace, byly děti v péči trenérů a zkoušely hlavně střelbu na bránu tenisákem. Po více jak půlhodině povídání a zábavy se šlo na ledovou plochu.
Kluci a holky si bruslení s trenéry Jiřím Trembáčem, Miroslavem Kusým, Vladimírem Smyčkou, Marianem Kacířem, Pavlem Kubečkou a Kamilem Pohankou náramně užili. Brusličky nakonec obuly i ty děti, které jen doprovázely sourozence a původně na led rozhodně vůbec nechtěly.

Společný báječně prožitý podvečer zakončilo týmové focení plné úsměvů.

Dnes v 17:30 | Muži
Piráti Chomutov