Mladší dorostenci zanechali na turnaji v Šumperku dobrý dojem

Adam Bagar, 10.08.2009
Mladší dorost měl ideální příležitost, jak si spravit chuť po dvou porážkách od favorizovaných Vítkovic, a to na čtyřčlenném turnaji v Šumperku. Na úvod Porubští zdolali opavský Slezan, následně si poradili také s Jestřáby z Prostějova a v posledním utkání se rozešli smírně s domácími Draky. Turnajem, hraným na dva pětadvacetiminutové poločasy, tak prošlo VOKD bez jediné porážky. Přesto si domů nepřivezlo žádnou trofej, protože celá akce byla vedena ve velice přátelském duchu a výsledky se tudíž nevyhlašovaly. Nejlépe si na turnaji vedli s pěti body obránce Adam Hawlík a útočník Robin Gola. Hned ve středu čeká mladší dorostence další těžké utkání, když přivítají Oceláře z Třince.

Zápasy porubského mladšího dorostu na turnaji

HC VOKD Poruba – HC Slezan Opava 5 : 2 (4:2, 1:0)
Branky a nahrávky Poruby:
4. Gola (Wolný), 8. Gelnar (Csomor), 11. Kropka (Rataj), 19. Rataj (Hawlík), 38. Hawlík (Kropka).

Sestava Poruby: Maček (od 26. Černý) - Trefil, Hawlík, Demel, Soukal, Balcar, Juřík - Kropka, Špil, Rataj, Gola, Kaleta, Wolný, Csomor, Pěnčík, Gelnar, Taras.

HK Jestřábi Prostějov - HC VOKD Poruba 1 : 5 (1:3, 0:2)
Branky a nahrávky Poruby:
8. Kaleta (Wolný), 12. Gola (Wolný), 22. Wolný, 33. Kropka (Gola), 45. Gola (Wolný).

Sestava Poruby: Černý (od 26. Maček) - Trefil, Hawlík, Demel, Soukal, Balcar, Juřík - Kropka, Špil, Rataj, Gola, Kaleta, Wolný, Csomor, Pěnčík, Gelnar, Taras.

HC VOKD Poruba – HK Mladí Draci Šumperk 4 : 4 (3:2, 1:2)
Branky a nahrávky Poruby:
8. Gelnar (Hawlík), 9. Hawlík (Gola), 16. Rataj (Hawlík), 30. Gelnar (Csomor).

Sestava Poruby: Maček (od 26. Černý) - Trefil, Hawlík, Demel, Soukal, Balcar, Juřík, Taras - Kropka, Špil, Rataj, Gola, Kaleta, Wolný, Csomor, Pěnčík, Gelnar.

Kanadské bodování porubských hokejistů na turnaji

1. Robin Gola  	        3 z.  3+2   5 b.
2. Adam Hawlík	        3 z.  2+3   5 b.
3. Josef Wolný	        3 z.  1+3   4 b.
4. Jakub Gelnar	        3 z.  3+0   3 b.
5. Adam Kropka	        3 z.  2+1   3 b.
   Tomáš Rataj	        3 z.  2+1   3 b.
7. Jakub Kaleta	        3 z.  1+1   2 b.
8. Martin Csomor	3 z.  0+2   2 b.