Junioři překvapivě podlehli starším dorostencům po nájezdech

Adam Bagar, 29.12.2011
Dlouhá, téměř měsíční, zápasová přestávka přiměla trenéry staršího dorostu a juniorů k nápadu sehrát klasické přípravné utkání. Již před vánočními svátky se oba celky utkaly a tehdy se z těsného vítězství radovali junioři. Starší dorostenci působili opět velmi nabuzeným dojmem. To samozřejmě přineslo i své ovoce a v úvodu druhé třetiny zvyšovali již na 1:4. V rozmezí čtyř minut však favorit srovnal krok. Když pak vsítil svou druhou branku v zápase Csomor, zdálo se, že starší dorostenci dokráčí k cennému vítězství. Radim Blažej však srovnal v posledních vteřinách duelu na 5:5. Samostatné nájezdy ovládli starší dorostenci, když se o rozhodující trefu postaral Patrik Demel. Na jedné straně tak mohla propuknout obrovská radost, na druhé naopak obrovské zklamání.

JUNIORKA – STARŠÍ DOROST 5 : 6 sn. (1:3, 3:1, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Škutchan (Franek), 31. Jasiok (Rosypka), 33. Škutchan, 35. Blažej (Škutchan), 60. Blažej (Dusík) – 7. Gola, 13. Chamrád, 13. Csomor (Rataj), 26. Kaleta, 43. Csomor, rozhodující sam. náj. Demel.
Rozhodčí: Tomáš Moravec, Martin Vidlák.
Vyloučení: 1:1.
Využití: 0:0.
Diváci: 27.
Střely na branku: 33:22 (10:8, 9:6, 14:8).
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6.

Sestava juniorů: Herman (od 31. Lesák) – Vrána, Jasiok, Lužný, Dusík, Franek, Baca – Maček D., Mihal, Kysučan – Rosypka, Palkovič, Kanaloš – Škutchan, Šimkovič, Blažej.

Sestava st. dorostenců: Maček M. – Vavroš, Soukal, Demel, Balcar, Stanke, Chamrád, Juřík – Havránek, Pěnčík, Kaleta – Csomor, Schwarz, Rataj – Gola R., Pobuta, Kropka – Kotas, Smrčka, Holáň.

Komentář k zápasu:

Po úvodní oťukávané jako první udeřili starší dorostenci. Robin Gola ještě před modrou napřáhl a k překvapení všech kotouč skončil až v Hermanově brance. Za necelé čtyři minuty bylo vyrovnáno. Franek našel přesným pasem Romana Škutchana a ten při samostatném úniku vykoupal Mačka.

Další momenty první tercie si junioři za rámeček příliš nedají. Jakub Chamrád vystřelil přes obránce a Herman musel opět lovit touš až zpoza svých zad. Uběhlo pouhých čtyřiadvacet vteřin a nadšeně hrající starší dorostenci své vedení navýšili. Po pěkné kombinaci našel Rataj před brankou Martina Csomora a ten se v takových pozicích nemýlí.

Ve druhé třetině junioři pokračovali ve špatném výkonu. Po zmatcích v jejich obrannném ementálu mohl pohotově skórovat Jakub Kaleta. Přesně v půli mače posunul Rosypka kotouč na Robina Jasioka, který našel škvírku mezi Mačkovými betony. Juniory gól nabudil a výsledkem bylo dokonce vyrovnání stavu.

Pořádnou dělovkou od modré překvapil gólmana starších dorostenců Roman Škutchan. Kotouč nakonec přes lapačku doskákal až za brankovou čáru. Stejný hráč poté využil špatné domluvy mezi gólmanem a beky. Získal touš a poslal jej na zcela volného Radima Blažeje, ten již měl poměrně snadnou úlohu. Začínalo se tak prakticky odznova.

Hned v úvodu třetí dvacetiminutovky se po další chybě trefil přesně pod horní tyč Martin Csomor. Vrátil tak starším dorostencům zpět vedení. Bylo jasné, že se na „mrazáku“ rodí velké překvapení. Junioři byli sice aktivnější, ale pozorná obrana jim toho příliš nedovolovala. Až pouhých pětadvacet vteřin před koncem se prosadil po Dusíkově střele a následném odrazu od zadního mantinelu Radim Blažej.

Starší dorost tak o vítězství přišel až v úplném závěru střetnutí. Na řadu tedy musely přijít samostatné nájezdy. Ve druhé sérii dostal do vedení starší dorostence kapitán Jakub Kaleta přesnou střelou do růžku. Napodobil jej v následné sérii také junior David Maček. Další čtyři střelci byli neúspěšní a vše měl tedy v rukou obránce Patrik Demel. Trefil se přesně pod víko a zařídil tím vítězství starších dorostenců 6:5 po samostatných nájezdech.

Ohlasy trenérů:

Petr Rambousek (trenér starších dorostenců): Nesehnali jsme si soupeře, kterého jsme chtěli. Měli jsme v plánu Vítkovice nebo Třinec, ale nevyšlo to. Nakonec jsme zkusili juniorku a trenér Smeták s tím souhlasil. Tyto zápasy klukům dají mnohem více než trénink, protože se musí klukům po fyzické stránce vyrovnat. Navíc jsou kluci nahecovaní předvést proti juniorce co nejlepší výkon. Pro nás to bylo fantastické utkání. Na konečném výsledku vůbec nezáleží. Již včera jsme na tréninku hráli proti juniorům a nebyli jsme spokojeni s výkonem. Proto jsme šli za kluky do kabiny a řekli jim, jak bychom si to představovali. Kluci se již vyvarovali chyb. Bylo velmi důležité, abychom se ve dlouhé pauze nedostali ze zápasového rytmu, za týden nás totiž čeká důležité a těžké utkání s Přerovem.