AKADEMIE: Akademie Českého hokeje rozšiřuje řady, nově přibyla také Poruba

Lukáš Bajgar, Martin Voltr, 27.05.2024
Projekt Akademií Českého hokeje otevírá dveře, či spíše rovnou vrata, šestnácti novým týmům! Z patnácti je rázem jedenatřicet a Poruba nemůže chybět.

Pravidla pro vstup do Akademie Českého hokeje doznávají od ligového ročníku 2024/2025 výrazných změn – na zařazení do projektu má vliv, které kluby hrají nejvyšší soutěže v kategoriích juniorů, dorostu a deváté třídy. Matematika je jednoduchá, čím více extraligových příslušností, tím vyšší dotace.

A stále platí hodnocení – ranking – zohledňující největší talenty, kteří v klubu působili či stále působí.

Akademie Českého hokeje jsou rozděleny do tří úrovní: AAA, AA a A. HC RT TORAX Poruba je začleněn do Akademie A, společně například se Vsetínem, Havířovem, Frýdkem-Místkem či Šumperkem.

Pevná část dotace činí 600 tisíc korun ročně za každou extraligu, jíž se klub účastní. Pro kluby s úrovní AAA to tedy znamená celkem 1,8 milionu. Tyto prostředky jsou určeny na odměny pro hlavní trenéry daných mužstev, kteří tedy od svazu dostanou 50 tisíc korun měsíčně. Jejich klub je pochopitelně může odměňovat i nad rámec této částky.

Vzhledem k tomu, že zůstává v platnosti zmiňovaný ranking, bude svaz i nadále každé léto přidělovat titul Nejlepší Akademie Českého hokeje. Podle počtu získaných bodů budou klubům udělováni takzvaní Lvi, které mohou stejně jako samotný titul používat při své propagaci.

A jak je na tom HC RT TORAX Poruba? Extraligový dorost by měl v následujícím roce přinést 600 000 Kč, dalších 18 000 Kč je částka z kategorie pohyblivé části dotace.