BESEDA: Mentální trénink, důležitá součást vývoje mladých hokejistů

Lukáš Bajgar, 04.08.2022
Čtvrteční dopoledne 4. srpna patřilo dorostencům HC RT TORAX Poruba, které před tréninkovou jednotkou v rámci akce Mentální trénink, školil tým RainFellows.

Ve čtvrtek 4. srpna uspořádal hokejový klub RT TORAX Poruba ve spojení s kouči a mentory RainFellows a jejich projektem BrainBrush přednášku pro mladé hokejisty na téma Mentálního tréninku.

Dvojice mentorů Zuzana Zvěřinská a Roman Šmiřák uvedla dorostence a trenéry mládežnických celků Poruby do problematiky, jak pracovat s myslí mladého sportovce. Jak je správně vést, udělat jim pořádek v hlavě a správně motivovat nejen během tréninku, ale zápasu samotného.

Vedoucí trenér SCM David Moravec uvítal spolupráci a přislíbil, že se jí zúčastní postupně i další vybrané věkové kategorie mládeže Poruby. „Mysl a psychika mladého hokejisty je základem úspěchu při výkonu během sportovních zápasů,“ nadšeně vysvětluje smysl celé akce, „kluci a holky se na jednu stranu hokejem baví, na tu druhou se od nich očekává nějaký výkon a často mohou být informace vnímány opačně. A zatímco je sportovec na tréninku v klidu a baví se, během zápasu může podlehnout stresu, takzvaně se sesypat a nevydat ze sebe to nejlepší. A právě o tom jsme diskutovali jak o přístupu hráčů, tak i trenérů k nim. Nejde jim na jednu stranu říkat, že si nemají ze zápasu či z výkonu dělat těžkou hlavu, a pak jim spílat, že to nebylo nejlepší. Musíme se všichni zaměřit na práci se sportovci, aby se hrou především bavili a aby neměli zbytečně stresové situace. Jsem rád, že přednáška proběhla před tréninkem, takže jsme si hned poté vyzkoušeli teorii v praxi, a co více – hned v pátek si během přípravného utkání zakončíme celý cyklus, vše na sebe navazuje, má to hlavu a patu. Mentorům moc děkuji a těším se na další přednášky.“