Do Poruby přijede Nový Jičín, dočká se RT TORAX na šestý pokus domácího vítězství?

Adam Bagar, 11.10.2011
Hokejisté HC RT TORAX Poruba 2011 se po posledním domácím zaváhání opět propadli na samotné dno tabulky. Nadále tak, stejně jako porubští fanoušci, čekají na první domácí body. Zlomit by se to mohlo v souboji s Novým Jičínem, tomu patří až devátá příčka tabulky a především poslední dva duely značí, že následující soupeř Poruby není v optimální pohodě. Střetnutí je na programu ve středu 12. října od 18:00. Pro ty z vás, kteří nemůžete utkání sledovat osobně, bude připraven tradiční online přenos. Přijďte pomoci porubským hokejistům k prvnímu domácímu vítězství sezóny 2011/2012.

Základní informace

Hokejisté Nového Jičína byli v předešlých sezónách pověstní svou precizní defenzívou. Také vstup do ročníku 2011/2012 značil, že příliš branek v zápasech Nového Jičína vídat nebudeme. Po prohře 0:3 na ledě favorizovaného Havířova přišla dvě vítězství, 3:2 v Prostějově a 1:0 s Karvinou. Jednu branku viděli také diváci v Opavě, kde středeční porubský soupeř podlehl těsně 0:1.

Od té doby si svěřenci trenéra Petra Kneblíka připisují jednu porážku za druhou, a především inkasují množství branek. Další těsná prohra 3:4 přišla ve Vsetíně, 3:5 podlehli následně Přerovu, z Valašského Meziříčí odjížděli s nadílkou 1:8 a doslova propadákem skončilo i poslední měření sil s Uherským Hradištěm. Nový Jičín jej překvapivě prohrál 3:7.

„Bylo to trochu katastrofické. V brance se nám absolutně nedařilo, u prvního gólu jsme jim nahráli, ale to je sport. Ale co my neproměníme, to už nemám slov. Několikrát jsme se netrefili do odkryté branky, kde nikdo nebyl. Stačilo to tam jenom plácnout,“ hodnotil nepříliš povedené poslední vystoupení svého týmu novojičínský lodivod.

V brance Nového Jičína nastupují prozatím rovnoměrně Lukáš Šrámek a Tomáš Kozák, ten byl v posledním duelu nahrazen Kamilem Gebauerem. V útoku to prozatím příliš neklape, nejproduktivnějším hráčem je s pěti body obránce Martin Andrýsek (3+2), tři branky dokázal nasázet také Robin Gebauer (3+1). Daří se i čtyřbodovému obránci Pavlu Hruškovi (1+3).

Porubští hokejisté chtěli navázat na vítězství v Uherském Hradišti i na domácí půdě. Jenže duel s Frýdkem – Místkem jim hrubě nevyšel. Hostům stačil k vítězství drtivý úsek devíti minut v úvodní tercii, kdy nasázeli pět gólů. Poruba již nakonec pouze zkorigovala výsledek a podlehla 1:5.

Nejproduktivnějším porubským obráncem je kapitán Rudolf Wolf (0+4), z útočníků se nejvíce daří Janu Matějnému (3+2), Luďku Krayzelovi (3+1) a Marku Badžovi (3+1). V brance se RT TORAX může spolehnout na jistotu jménem Michal Gleich, ten byl v posledním utkání střídán ruskou dvojkou Igorem Glazkovem.

„Špatně jsme vstoupili do zápasu, soupeře jsme podcenili. Naše hra byla hodně rozháraná. Pět branek je skutečně moc na to, aby se to otočilo. První kontaktní branka přišla poněkud pozdě. Myslím si, že Frýdek ukázal větší charakter mužstva. Pokyn byl od druhé třetiny jasný, nahazovat kotouče, chodit za tím, napadat křídly, a to vše jsem tam viděl jen občas, takže nejsem spokojen,“ hodnotil špatné vystoupení svého týmu trenér Jan Vavrečka.

Webové stránky soupeře: www.hcnj.cz

Poslední utkání obou týmů

HC Nový Jičín – HC Uherské Hradiště 3 : 7 (1:2, 1:2, 1:3)
Branky a nahrávky:
17. Slavík (Uhlár), 39. Gebauer R. (Zedník), 56. Toman (Gebauer R.) - 5. Červenka (Mikeš), 18. Sakrajda (Antonovič), 28. Červenka (Vodák, Sakrajda), 33. Mikeš (Rapant M., Červenka), 42. Mikeš (Rapant M.), 43. Hrabec (Sakrajda, Antonovič), 48. Antonovič (Sakrajda, Vodák).

HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Frýdek – Místek 1 : 5 (0:5, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
27. Krayzel (Chaloupka) - 6. Kabeláč (Štubňa), 6. Kocurek (Mach), 12. Kabeláč (Sluštík O., Štubňa), 13. Sluštík J. (Hrubý, Rozum), 14. Kabeláč z TS.

Sestavy posledního kola

HC Nový Jičín: Kozák (od 28. Gebauer K.) - Horák, Andrýsek, Hruška, Pelikán, Gulda, Slavík - Štěpják, Macháček, Skaloš - Zedník, Brynecký, Gebauer R. - Uhlár, Toman, Tomášek – Částečka.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich (od 14. Glazkov) - Wolf, Vnenk, Šindelář, Mintěl, Chajretdinov, Hruzík, Mládenka - Krayzel, Pavlačka, Chaloupka, Bartošek, Matějný, Zdráhal, Kalina, Badžo, Galgonek, Zuber, Seidler, Četyrkin.

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. Duel Poruby s Novým Jičínem by měl odpískat jako hlavní pan Roman Mrkva z Frýdku - Místku, na čarách se představí dvojice Richard Koliba z Karviné a Marek Mrákava z Orlové.