Brněnský turnaj třetích tříd přinesl smutek i radost, hokejová rodina táhne za jeden provaz

Brněnský turnaj třetích tříd přinesl smutek i radost, hokejová rodina táhne za jeden provaz

Lukáš Bajgar, Martin Forro, 25.03.2023
O víkendu 18. a 19. března proběhl v Brně turnaj třetích tříd, v němž se výsledkově a i výkonnostně zaskvěli porubští hokejisté obou kategorií, tedy A a i B týmu.

Hokej je jen sport a přináší nejen sportovní radosti a strasti, ale bohužel i ty životní. Hokejového turnaje třetích tříd v brněnské Technice se účastnilo osm týmů – krom HC RT TORAX Poruba i domácí Technika Brno, Opava, Znojmo, Zlín, Hradec Králové, České Budějovice a Olomouc.

Možná jste zaznamenali tragickou událost, při níž přišel o život devítiletý brankář Hanáků, Adam Koutný, a to právě ve dnech konání akce, která by jinak byla oslavou mládežnického hokeje.

Ve stínu této události byl turnaj odehrán se vší ctí a pokorou k vyhaslému životu. Celý hokejový klub RT TORAX Poruba vyjádřil smutek pozůstalé rodině a ve vší pokoře přistoupil k památce.

Hokejový život přesto plyne dál, turnaj se bez hodnocení Olomouce se ctí a na počet Adama Koutného dohrál.

Sobotní den sehrály celky A i B týmu základní část, v níž se A-tým poklonil soupeři jedinkrát a ovládl základní skupinu nejen suverénně, ale i s přesvědčivým skóre.

B-tým ale nebyl příliš pozadu a i přes jistá zaváhání obsadil druhé místo základní části.

Neděle pak patřila vyřazovacím bojům, a předávání individuálních cen a také cenných kovů.

Celý turnaj byl skvěle zorganizován, přinesl řadu výborných a krásných momentů, přesto s ohledem na tragickou událost namísto ód na úspěch porubského hokeje zopakujme, že zdraví a život je na prvním místě. Níže přiložené fotografie přibližují atmosféru turnaje.