BESEDA: Mentální trénink podruhé, dorostenci se připravují na Elite Cup

Lukáš Bajgar, 01.09.2023
Středeční dopoledne 30. srpna patřilo dorostencům HC RT TORAX Poruba, které před výpravou do rakouského Salzburgu čekalo příjemné školení jména Mentální trénink, školil tým RainFellows.

Ve středu 30. srpna uspořádal hokejový klub RT TORAX Poruba ve spojení s kouči a mentory RainFellows a jejich projektem BrainBrush přednášku pro mladé hokejisty na téma Mentálního tréninku. Ten předchází víkendovým zápasům Elite Cup v rakouském Salzburgu, na němž budou chtít sportovci zanechat opět výbornou stopu.

Dvojice mentorů Zuzana Zvěřinská a Roman Šmiřák uvedla dorostence a trenéry mládežnických celků Poruby do problematiky, jak pracovat s myslí mladého sportovce. Jak je správně vést, udělat jim pořádek v hlavě a správně motivovat nejen během tréninku, ale zápasu samotného.

Už loni trenér David Moravec uvedl: „Mysl a psychika mladého hokejisty je základem úspěchu při výkonu během sportovních zápasů; kluci a holky se na jednu stranu hokejem baví, na tu druhou se od nich očekává nějaký výkon a často mohou být informace vnímány opačně. A zatímco je sportovec na tréninku v klidu a baví se, během zápasu může podlehnout stresu, takzvaně se sesypat a nevydat ze sebe to nejlepší. A právě o tom jsme diskutovali jak o přístupu hráčů, tak i trenérů k nim. Nejde jim na jednu stranu říkat, že si nemají ze zápasu či z výkonu dělat těžkou hlavu, a pak jim spílat, že to nebylo nejlepší. Musíme se všichni zaměřit na práci se sportovci, aby se hrou především bavili a aby neměli zbytečně stresové situace. Jsem rád, že přednáška proběhla před tréninkem, takže jsme si hned poté vyzkoušeli teorii v praxi, a co více – hned v pátek si během přípravného utkání zakončíme celý cyklus, vše na sebe navazuje, má to hlavu a patu. Mentorům moc děkuji a těším se na další přednášky.“