Zápasový půst byl zažehnán přátelským utkáním se soupeřem z Polska

14.02.2011, Gabriela Juříková

Na ledě Karviné měli odehrát odložené utkání 28. kola ligy, jenže se překvapivě dobře daří karvinským holkám, které se probojovaly do semifinále. Soupeř proto požádal o další odložení již jednou odloženého zápasu. Trenér karvinského staršího dorostu je totiž také trenérem žen a tak nemůže stát na dvou střídačkách najednou. Aby nebyli starší dorostenci dlouho bez zápasu, vedení porubského klubu operativně zařídilo zápas s účastníkem finálových bojů o juniorského mladšího mistra Polska. Do Poruby zavítali Sokolové z Toruně a byli pro domácí borce velmi kvalitním soupeřem. Po většinu času se sice hrálo jen na jednu branku – na branku hostí, ale ti se nenechali nijak zahanbit a vždy dokázali gólově srovnat krok. Zasloužili si vyhrát oba soupeři, ale v závěru zápasu přálo štěstí více domácím a výhra 5:4 byla jen vyústěním celkového herního pojetí.

Přípravné zápasy staršího dorostu - přát. po 14.2.15:45
MKS Sokoly Toruň
5:4(2:0, 1:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 6. Král (Hurník), 10. Palkovič ( Mihal), 40. Újezdský (Rosypka), 44. Újezdský (Král, Rosypka), 52. Vrána (Formánek) - 32. Fraszko (Wiśniewski), 34. Wiśniewski (Fraszko), 43. Huzarski (Iwański), 48. Wiśniewski (Fraszko). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2. 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hlavina, Čížek - Franek, Vrána, Baca, Herman, Juřík, Hradil, Zuščík - Král, Újezdský, Rosypka, Palkovič, Mihal, Lukašík, Vícha, Formánek, Hurník.
MKS Sokoly Toruň: Lewangowski, Olejniczak - Huzarski, Welnowski, Maciejewski, Wiśniewski, Fraszko, Gazda, Kobyliński, Iwanski, Kurpiewski, Heyka, Rzadkiewiez, Zwierzychowski, Zembrzuski, Hrecki, Blotnicki, Hoppe.

První branka padla v šesté minutě po kolotoči okolo Polské branky a hokejkové přetlačované. Nahrávač Hurník, střelec Tomáš Král. Dvoubrankový náskok mohl zařídit Rosypka, ale jeho sólo od vlastní modré a střelu bekhendem zhatil hostující gólman Lewangowski.

V hokeji padají góly i z nestřeleckých pozic. Vojtěch Palkovič a všichni ostatní zúčastnění toho byli svědky. Nahrával zpoza branky a puk se ocitl za brankovou čarou – 2:0. Pak vystrčili drábky Sokolové. Dokonce v oslabení prověřili pozornost domácího hlídače brankoviště.

p> Wiśniewski s Maciejewskim jen tak puk nevyhodili, ale rovnou se rozjeli do útočného pásma. Trenér Bahník však zůstával v klidu, do branky postavil Hlavinu. Další pokušitel byl Huzarski a taky Heyka, který blafák do bekhendu po samostatném úniku nedotáhl do zdárného konce. Trefil jen boční síť.

Domácí borci si naostro vyzkoušeli, jaké to je nastoupit proti neznámému soupeři. Tým ze severu Polska se jevil, jako výborný soupeř. Stačil s domácími borci bruslit, uměl hrát do těla a ztroskotával jen na nepřesných nahrávkách nebo individuálních minelech.

Další nevydařený pokus skórovat předvedl Rosypka. Jak se později ukázalo, nebylo mu dopřáno vsítit branku, přestože měl několik šancí v druhé i třetí třetině. Mohl být však spokojen aspoň za dvě asistence.

Ve třicáté minutě se do domácí svatyně postavil Čížek. Ten prožil taky smolný den. Ještě si ani pořádně nesáhl na puk a už jej lovil ze sítě. V druhé minutě resp. dvaadvacáté snížil Bartosz Faszko a za dvě minuty bylo srovnáno na 2:2 díky Fraszkovi, který od levého mantinelu poslal puk do prostoru před brankou, kde stál osamocený Marcin Wiśniewski. Pohodlně zavěsil do odkryté klece – Čížek se nestačil přesunout.

Za šest minut, tedy v poslední minutě druhé třetiny, se střílelo na opačné straně. Lewangowski dvě střely po sobě vyrazil, třetí byla nekompromisní záležitost Antonína Újezdského, který se do toho opřel, div neprotrhl brankovou síť.

Hosté protočili brankáře až na začátku třetí třetiny. Do brankoviště se postavil Olejniczak. Ve čtyřicáté třetí minutě bylo opět srovnáno. Piotr Huzarski se dostal v útočném pásmu k puku, v mezikruží si ještě trochu povyjel a střelou zápěstím vymetl horní patro brány.

Jenže za minutu se domácím podařilo zase odskočit na rozdíl jedné trefy. Na 4:3 zvyšoval Antonín Újezdský po přihrávkách na jeden dotek od útočné modré. Jenže hosté byli houževnatým soupeřem. Dokázali držet tempo, dokázali v některých pasážích domácí i přehrát a dokázali se dostávat do střeleckých pozic. Několikrát to předvedl Iwański, ten si dokázal svou střelu i dorazit, ale Čížek tyč hlídal pozorně.

Jenže pak přišla střela, která mu propadla pod paží a bylo opět vyrovnáno – 4:4. Do domácí branky se postavil na zbytek zápasu Hlavina. Za Sokoly vyrovnával Marcin Wiśniewski. Porubští nakonec přeci jen urvali vítězství devět minut před koncem. Pod horní tyč zavěsil Radim Vrána.

Polští hosté měli několik šancí vyrovnat, ale na Hlavinu již nevyzráli. Zkrátka přišel Kurpiewski i Iwański. Přejeme Sokolům z Toruně úspěšné boje o titul, které jim začínají 19. Února v Nowem Targu a držíme palce i našim borcům. Čeká je ještě šest zápasů a nejbližší domácí je čeká 4. března. Přijďte je podpořit a povzbudit.