Ve druhém zápase přípravného turnaje berou junioři proti Warriors dva body

21.08.2023, Eva Suchánková

V sobotu 19. 8. vyjeli porubští junioři do Prostějova, kde je čekal jednodenní turnaj, kde odehráli zápasy s juniorkami SK Prostějov 1913, HCM Warriors Brno a Orli Znojmo. Systém turnaje byl netradiční, každý zápas se hrál pouze na dvě třetiny s tím, že každá část se bodovala zvlášť, a to následujícím způsobem: za výhru získaly týmy 2 body, za remízu 1 bod a za prohru nic. O bonusový bod měli účastníci turnaje možnost se utkat v prodloužení, případně pak v samostatných nájezdech. Druhým týmem, se kterým se Poruba utkala, byl Warriors Brno.

Přípravné zápasy juniorů - přát. so 19.8.14:30
HCM Warriors Brno
2:3(1:3, 1:0)
HC RT TORAX Poruba 2011: Mareček – Bodnár, Veselý, Gebauer, Čuba, Karal, Michalčík – Chromišin, Hansel, Platzek, Krásnohorský, Krauss, Matějka, Šindler, Šťastný, Martinák

Brněnští junioři vstoupili do utkání zhurta, hned v první minutě se totiž dostali do vedení. Nicméně Matějka dokázal poměrně rychle reagovat a stav utkání srovnal. Nakopl tím své spoluhráče a Poruba se tak během první třetiny, zásluhou Krausse a Platzka, dostala do dvougólového vedení.

To se hráčům Warriors podařilo ve druhé části zápasu stáhnout, avšak srovnat již nedokázali.

V prodloužení pak urvalo vítězství Brno. A Poruba brala za toto utkání pouze 2 body.