Úvodní zápas Elite Cupu výhru nepřinesl, dorostenci s Nitrou těsně padli 3:4

18.08.2023, Patrik Rošič

V pátek 18. srpna odstartovali porubští dorostenci účast na prestižním turnaji Elite Cup. První zápas odehrála Poruba proti Nitře a nebyla daleko od výhry. Nakonec ale v třetí části dokázali domácí hokejisté stav utkání otočit a zvítězit. Porubané tak na úvod turnaje těsně prohráli 3:4

Přípravné zápasy dorostu - EC pá 18.8.12:30
HK Nitra
4:3(2:1, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Kováč, 19. Němec (Chrenko), 47. Bendák (Pavlík), 53. Chrenko (Němec) – 7. Stryczek (S. Stasiuk), 30. Ignatěnko (Skorochod, Žídek), 43. Stryczek (Ostřížek). Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3.
HK Nitra: Lendák – Lisy, Bajza, Suchánek, Škrabák, Pavlík, Turoň, Hazucha, Botka – Krchňavý, Chrenko, Němec – Hazala, Krajči, Kováč – Bercík, Bendák, Langer – Tapusik, Stefanka, Takáč
HC RT TORAX Poruba: Turoň – S. Stasiuk, Majakowski, Korbel, Michalík, Krpec, Kozák, Šima – Ignatěnko, T.Vehovský, Skorochod – Indrst, Janák, Žídek – Ostřížek, Stryczek, Václavek – Kubečka

Zápas začali lépe hokejisté Nitry, jelikož již v druhé minutě otevřel skóre utkání Patrik Kováč. Zanedlouho ale Poruba dokázala vyrovnat. Domácí totiž faulovali a početní výhodu tak dokázal využít Leon Stryczek. Následně početní převahu nabídli Porubští Nitře a slovenští dorostenci trestali. Vedení domácím vrátil zpět Adam Němec.

V druhé části hry byly k vidění převážně zápisy do kolonek trestů. Další početní výhody už ale využity nebyly. Naopak Porubané dokázali vyrovnat při rovnovážném počtu hráčů na ledě. Na 2:2 totiž upravil Mykolaj Ignatěnko.

Třetí dvacetiminutovku odstartovali naopak lépe hráči v červenobílých dresech. Porubu poprvé do vedení dokázal poslat Leon Stryczek. Vedení ale dlouho nevydrželo, protože za pár minut za domácí vyrovnal Marek Bendák. Netrvalo dlouho a Nitra si vzala vedení zpět, když na 4:3 upravil Tomáš Chrenko. Porubští i přes závěrečnou hru bez brankáře vyrovnat nedokázali a s dorostenci Nitry tak padli těsně o jednu branku.