Starší dorostenci ztratili v prodloužení nadějně rozehranou partii s běloruským výběrem

15.08.2014, Gabriela Juříková

Druhý den turnaje měli starší dorostenci RT TORAXu na programu utkání s běloruskou reprezentací do osmnácti let. A vůbec nezačali špatně! Skóre otevřel v druhé polovině úvodní třetiny Konvička a před přestávkou zvyšoval v přesilovce Holub. Domácí Bělorusko po výměně stran snížilo v početní převaze a na další branku Davida Nardelliho, který si v utkání připsal i dvě asistence, navázali gólem v oslabení a další brankou v přesilovce. Vyrovnaný stav před druhou přestávkou smazal porubský Csabala, jenže soupeř získal ve třetí třetině dvěma góly vedení na svou stranu. Tři minuty před ukončením zápasu vyrovnával Irgl a zápas rozhodlo nastavení. Vítězem se po dvou minutách stala běloruská reprezentace. V sobotu má RT TORAX volno, v neděli jej čekají dvě utkání.

Přípravné zápasy staršího dorostu - Turnaj pá 15.8.12:45
Bělorusko "18"
6:5p(0:2, 3:2, 2:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Borisov (Grishin), 25. Belevich (Magaletskej), 29. Belevich (Magaletskej), 50. Magaletskey (Kutsir, Alexsandrovich), 55. Borisov, 62. Magaletskej – 12. Konvička (Nardelli), 20. Holub (Olšr, Dohnal), 23. Nardelli (Vilček), 34. Csabala (Šustala), 57. Irgl (Konvička, Nardelli). Rozhodčí: Klapetek R. – Vengřín, Řezáč. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 57. Střely na branku: 50:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4, 5:4, 5:5, 6:5 .
Bělorusko "18": Lojko (20. Merzlov) – Borisov, Pashik, Grishin, Muzichenko, Magaletskej, Molotkov – Voroshilov, Peleja, Pozdnjak, Homko, Tereshenko, Kovalskej, Astankov, Kutsir, Krotov, Gavrilenko, Salnik, Zajchik, Belevich, Alexsandrovich
HC RT TORAX Poruba 2011: Peslarová – Olšr, Široký, Boháč, Prokeš, Skokan, Prepsl, Šípek, Herejk – Irgl, Nardelli, Csabala, Dohnal, Šustala, Holub, Konvička, Malát, Vospálek, Horváth, Vilček, Bialoň