Premiérový zápas dopadl skvěle, junioři drželi s extraligovou Olomoucí tempo i gólovou produktivitu

06.08.2015, Gabriela Juříková

Tak už i porubští junioři mají za sebou první přípravný zápas, který odehráli na domácím ledě s extraligovou Olomoucí a vůbec se nemusí za svůj výkon stydět. Od první minuty drželi se soupeřem nastolené tempo a styl hokeje a také střeleckou produktivitu. Zaskvěli se také oba gólmani, kteří zlikvidovali mnoho šancí a dorážek. Všechny tři třetiny končily nerozhodně 1:1 s tím, že za RT TORAX Poruba vyrovnával Olšr, Nardelli a na minutu šel do vedení brankou Kurnika. Hosté vyrovnali z přesilovky a o vítězi pak rozhodovaly nájezdy. Dva proměněné na straně Poruby proti jednomu Olomouckému znamenaly výhru domácího týmu. Vítězný gól zařídil Adam Škutchan, jenž na jednu branku i nahrával. Další přípravný zápas porubské juniorky můžete shlédnout v úterý 11. srpna od 17:30 hodin s AZ Havířov 2010.

Přípravné zápasy juniorů - přát. čt 6.8.16:30
HC Olomouc
4:3sn(1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Olšr (Škutchan), 37. Nardelli (Korec, Šustala), 41. Kurnik (Csabala), rozh. náj Škutchan – 13. Ministr (Pavlovský), 28. Kropáč (Schmied, Spurný), 42. Kropáč (Škoda). Rozhodčí: Mikula – Moravec, Janda L.. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3.
HC RT TORAX Poruba: Zavadil – Štěpán, Hranoš, Ščurek, Široký, Hlaška, Boháč – Csabala, Horváth, Kurnik, Šustala, Nardelli, Korec, Bialoň, Škutchan, Olšr
HC Olomouc: Pospíšil (Šoustal) – Spurný, Polak, Macuch, Klvaňa, Schmied, Markl, Tomek, Šándor, Horák, Pavlovsk, Ministr, Marek, Müller, Hes, Abrahám, Kropáč, Konečný, Jeklič, Kolovrátník, Škoda

Prvního přípravného zápasu se dočkali i junioři a pozvali si extraligového soupeře. V bruslení a nasazení nebyl rozdíl znát. Hra se přelévala a šance střídala šanci. Diváci viděli první branku až ve třinácté minutě, kdy střeleckou listinu otevřel Tomáš Ministr střelou od levého mantinelu k vzdálenější tyči Zavadilovy brány. Porubě se povedlo vyrovnat těsně před první přestávkou. Jan Olšr stál na hranici brankoviště a nebyl pro něj problém přesnou nahrávku Škutchana nasměrovat do odkryté poloviny brány.

Obraz hry se neměnil ani v druhém dějství. Šance na obou stranách bylo nespočet, ale až v osmadvacáté minutě se po levém mantinelu dostal k bráně Jan Kropáč a blízka vystřelil. Zavadil puk jen vyrazil a Kropáč v pokračující jízdě střelu dorazil za brankovou čáru. Puk prošel porubskému gólmanu nad ramenem – 1:2. Domácí si vytvářeli tlak a postupně dobývali olomoucké území. Což se vyplatilo pár minut před koncem druhé třetiny. David Nardelli stál u pravé gólmanovy tyče a ztečoval Korcovu nahrávku přes brankoviště mezi tři tyče dřív, než se stačil gólman přesunout.

A jak druhou třetinu RT TORAX dokončil, tak tu třetí začal. Na tabuli svítila 43 vteřina, když rozhodčí přerušil hru pro dosažení branky. Poruba poprvé v zápase vedla díky trefě Antonína Kurnika. Jenže vedení domácím dlouho nezůstalo. Po minutě se skóre měnilo, když Olomoučtí využili blesku rychle přesilovku. Jan Kropáč mířil z hranice kruhů pod horní tyč a nemýlil se – 3:3. Kormidla se pak chopili domácí a častovali olomouckého gólmana střelami z každé pozice. Jenže rozdílová branka nepadla.

S přibližujícím se závěrem třetí třetiny týmy vkládaly síly do obrany a chtěly udržet nerozhodný stav. Nebyla nouze o osobní střety, vkládání holí do nahrávek a blokování střel. Porubský brankář s dávkou štěstí zastavil dorážky z bezprostřední blízkosti a udržel s kvalitním soupeřem plichtu. O vítězi rozhodovaly nájezdy. Úspěšnějším týmem byl RT TORAX, když vítězný gól resp. nájezd zařídil Adam Škutchan. Porubským juniorům první zápas vyšel, a jak tomu bude v tom nadcházejícím, se dozvíme v úterý 11. srpna, kdy hrají doma od 17:30 s AZ HAVÍŘOV 2011.

Miroslav Bahník (RT TORAX Poruba): Věděli jsme, že přijede kvalitní soupeř, který má dobře natrénováno, takže jsme se snažili hlavně dobře bruslit. Určitě nebylo utkání z naší strany bez chyby, ale je to příprava, takže jsme se poučili a zapracujeme na zlepšení. Soupeř byl opticky lepší, silovější a jsem rád, že kluci zdárně sekundovali. Dokázali, že se dá hrát s každým soupeřem a doufám, že je to nakopne do další přípravy.

Petr Fiala (HC Olomouc): Poruba s námi hrála vyrovnaný zápas a utkání u nás bude mít jistě složitější. Máte pár šikovných hráčů, možná šikovnějších než máme my. Markantní rozdíl ve výkonnosti nevidím. Ale je to zatím příprava a kluky tu máme na zkoušku. S některými hráči se po tomto zápase asi rozloučíme. Je to naše třetí utkání a všechny končily po nájezdech, kdy jsme dvakrát prohráli. Doufám, že za týden v odvetě budeme hrát líp.