Poslední zápasy se juniorům nedařilo, ale v konfrontaci s mezinárodním hokejem si vedli dobře

12.12.2015, Gabriela Juříková

Vedení RT TORAX Poruba využilo přítomnosti běloruské reprezentace do osmnácti let a sjednalo přátelské utkání s porubskými juniory. Takže v pátečním podvečeru oba týmy zkonfrontovali své hokejové dovednosti. Bělorusové šli v deváté minutě do vedení brankou Syrytčyna na což porubský tým ve dvanácté minutě odpověděl gólem Jakuba Bialoně a v polovině sedmnácté minuty šel dokonce do vedení brankou kapitána Matěje Štěpána. Ve druhé třetině se jistě dobývaly obě branky, ale gól nepadl. Až ve 45 minutě díky Bovbela byl stav vyrovnán a začínalo se znova bojovat o výhru. Tu na stranu RT TORAX naklonil v jednapadesáté minutě Michal Hranoš a jak se nakonec ukázalo, byl to gól vítězný. Po tomto utkání se v pozdním večeru běloruská reprezentace vydala domů.

Přípravné zápasy juniorů - přát. pá 11.12.17:15
Bělorusko "18"
3:2(2:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Bialoň (Kurnik), 17. Štěpán (Gola, Hranoš), 51. Hranoš (Gola) – 9. Syrytčyn (Šaranhovič), 45. Bovbel (Žuk, Tretiakov). Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
HC RT TORAX Poruba: Šrámek – Štěpán, Ščurek, Široký, Kropka, Hranoš, Boháč –Gola P., Bialoň, Bartoň, Pěnčík, Mládek, Smrčka, Csabala, Korec, Kurnik
Bělorusko "18": Bioncyk – Patčešenko, Burovcev, Kliviko, Petrovki, Magalecky, Sokolovski, Jaromčik, Syrytčyn, Martinjuk – Dalaščenko, Žuk, Kozinov, Čugunkov, Hadarovič, Homyakov, Astaševič, Pyšakajlo, Tretiakov, Šaranhovič, Litvinov, Ivanovsky, Bovbel