Porubu srážely vlastní chyby a po gólové přestřelce se tak raduje hostující Vsetín

08.09.2015, René Chyla

Do zápasu vstoupili, stejně jako u dnešního zápasu A-týmu, lépe hostující hráči, kteří se už v polovině první třetině mohli radovat z dvoubrankového vedení. Do první sirény se podařilo snížit Jonáši Mládkovi, aby pak v prostřední periodě smazal dvougólové manko Jakub Bialoň (2+1). Vsetínští se ale ztráty vedení nezalekli, ba naopak. Do konce druhé třetiny stihli přidat ještě další tři góly a když v poslední třetině udeřil Valašský hokejový klub ještě dvakrát při vlastním oslabení, zářilo na světelné tabuli hrozivé skóre 3:7. S tímto se ale domácí hokejisté nedokázali smířit a dvěma rychlými brankami z holí Bialoně a Mládka alespoň zkorigovali výsledek.

Přípravné zápasy juniorů - přát. út 8.9.18:00
5:7(1:2, 2:3, 2:2)
Branky a nahrávky: 15. Mládek (Gola P., Bialoň), 24. Bialoň (Kropka), 39. Ščurek, 52. Bialoň (Kropka, Gola P.), 54. Mládek – 3. Konopka, 12. Tydlačka (Vašíček), 26. Vašíček (Kuchařík), 30. Španko (Vašíček), 34. Konopka (Imeri, Bártek), 48. Kuchařík (Španko), 49. Svozílek. Rozhodčí: Šeděnka – Rajnoch, Bala. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:2. Diváci: 25. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5, 3:5, 3:7, 5:7.
HC RT TORAX Poruba: Sroka (34.-49. Zavadil) – Štěpán, Hranoš, Široký, Halška, Kropka, Ščurek, Boháč, Hudec, Pěnčík, Smrčka, Bartoň, Korec, Nardelli, Gola R., Mládek, Gola P., Bialoň, Šustala, Kurnik, Csabala
VHK ROBE Vsetín: Stojar (Bubela) – Imeri, Janošek, Bártek, Vašíček, Konopka, Tydlačka, Toman, Svozílek, Kuchařík, Rýpar, Vítek, Tulpa, Španko

Přítomní diváci ještě ani nestačili zaujmout svá místa a už mohli zhlédnout první branku. Vsetín využil špatné rozehrávky Dominika Sroky za bránou a Michal Konopka se nemohl do odkryté klece zmýlit – 0:1. Za pár minut později už bylo na hostující střídačce o mnoho veseleji. Vojtěch Vašíček nabídl kotouč Ondřeji Tydlačkovi, který propálil Sroku podruhé – 0:2.

To už vypadalo s domácími hráči poněkud bledě, do první sirény však ještě domácí hokejisté snížili z hole Jonáše Mládka – 1:2. Po pauze bylo vsetínské vedení smazáno. Do kotouče se po přihrávce od Adama Kropky opřel Jakub Bialoň, jenž vyrovnal – 2:2. Poté ale přišel brankostroj Valašského hokejového klubu.

Po Kuchaříkově ideální nahrávce se dokázal prosadit Vojtěch Vašíček, který přidal svůj druhý bod v zápase – 2:3. Zanedlouho byl střelec třetího vsetínského gólu u branky následující, když našel přesně Patrika Španka, který vrátil Vsetínským pohotovou střelou dvoubrankové vedení – 2:4. To ale nebylo ze strany žlutozelených vše.

Za čtyři minuty propálil Sroku znovu Michal Konopka – 2:5. To bylo pro porubské trenéry až příliš a porubský brankář se musel poroučet z brány, kde jej nahradil Jan Zavadil, jenž působil poslední tři roky v konkurenčních Vítkovicích. Naději zvrátit utkání dal domácím hráčům Petr Ščurek, který využil zaváhání vsetínské obrany a neomylně snížil – 3:5.

Ve 44. minutě mohl vstřelit kontaktní gól Jonáš Mládek a poté i Jakub Bialoň, ten ale trefil z ostrého úhlu pouze oblouk Stojarovy brány. Další možnost snížit pak měl RT TORAX v přesilové hře. Ta se ale pro Porubské proměnila v noční můru, jelikož při ní hned dvakrát inkasovali. Lukáš Kuchařík ujel domácí obraně a z levého kruhu se trefil přesně ke vzdálenější tyči – 3:6.

Ani další gól si porubští gólmani příliš z rámeček nedají. Jan Zavadil, stejně jako v první třetině jeho kolega, špatně rozehrál u mantinelu, čehož samozřejmě využili Vsetínští a Ivo Svozílek bez problémů skóroval do prázdné branky – 3:7. Za tři minuty se skóre změnilo opět. Adam Kropka našel přesně Jakuba Bialoně, jenž vstřelil svůj druhý gól v zápase – 4:7. I Poruba se prosadila ve vlastním oslabení. Konkrétně to bylo o dvě minuty později z hole Jonáše Mládka, který bekhendem poslal černý kus pryže přesně do levého horního rohu Stojarovy branky – 5:7.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Myslím si, že zápas jsme prohráli určitě svými vlastními chybami. Soupeř hrál od první minuty jednodušeji, my jsme se snažili zbytečně o "upracovaný" hokej s mnoha přihrávkami a Vsetín nás trestal z protiútoku. Samozřejmě hráčů se musím zastat, jelikož našim gólmanům zcela evidentně utkání nevyšlo. Ve třetí třetině dostalo utkání opět tempo, hrálo se nahoru dolů, pozitivum pro mne je zejména fakt, že jsme poslední periodu, jako jedinou, neprohráli. Dle mého názoru jsme soupeře v poslední třetině dostávali i pod tlak, ale opět nás zlomily chyby ve vlastní přesilovce, kdy nám Vsetín ujel a vstřelil branku. Pokud budeme chtít v sezóně body, tak budeme určitě muset změnit přístup a zjednodušit hru. Jednoznačně musíme udělat takové opatření, abychom tolik branek nedostávali, zejména tedy na domácím kluzišti.

Jan Dědek (VHK Vsetín): Jednalo se o přípravné utkání, takže jsme vyzkoušeli hráče s tím, že naše opory, které mají hrát, jsou nemocné a z tohoto důvodu i naši dva obránci hráli v útoku. Myslím, že se nám utkání opravdu povedlo.