Porubští junioři si vydobyli výhru nad Vsetínem až po samostatných nájezdech

02.09.2014, Kateřina Juříková

Odvetné utkání mezi Porubou a Vsetínem bylo velice vyrovnané. Po celou dobu střetnutí se hrálo nahoru dolů, ale více hokejového štěstí stálo zprvu na straně domácích. Poruba se snažila mít puk na svých holích, jak nejdéle to šlo, ovšem i Vsetín se činil. Ačkoliv domácí stav několikrát otočili ve svůj prospěch, až dospěli ke skóre 4:2, Vsetín svůj boj nevzdal a během poslední třetiny výsledek dorovnal. V posledních minutách utkání již žádná branka nepadla, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy, které lépe zvládl RT TORAX. Dvěma brankami a nahrávkou se blýskl Jonáš Mládek, rozhodující gól pak vstřelil Marek Smrčka.

Přípravné zápasy juniorů - přát. út 2.9.16:30
5:4sn(1:0, 1:2, 2:2 – 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Holaň (Schwarz), 39. Mládek (Kurnik), 43. Mládek (Gola P., Smrčka), 48. Stoklásek (Mládek) 60. Smrčka – 29. Mikula (Stanislav), 38. Spanko (Uchin, Bouda), 52. Hryciow (Zuzaník, Bouda), 53. Spanko. Rozhodčí: Polášek – Rajnoch, Janda L.. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Šrámek (Bayer) – Ryška, Štěpán, Baca, Hranoš, Soukal, Kropka – Holaň, Schwarz, Havránek, Gola R., Smrčka, Brnčál, Kaleta, Stoklásek, Kurnik, Mládek, Gola P.
VHK ROBE Vsetín: Stojar (Barník) – Hryciow, Červínek, Zuzaník, Štědrý, Vaněk – Spanko, Mikula, Kuchařík, Stupka, Bouda, Stanislav, Uchin

Nejvíce práce měl v samém začátku utkání domácí brankář Šrámek, který čelil střelám Stanislava a posléze likvidoval dorážku Boudy. Porubský gólman si však poradil s chaosem před brankovištěm a vsetínské pokusy ustál. Hezkou akci pak předvedl obránce Vsetína, když po získání kotouče ve středním pásmu vystřelil z hranice kruhů a stadionem zazněl zvuk tyče.

Hrál se hokej nahoru dolů a na Vsetínských bylo znát, že hodlají Porubě oplatit porážku. Přestože měli mnoho šancí, z první branky se radovala domácí střídačka. V jedenácté minutě si domácí vytvořili tlak a po vhazování po pravici Stojara umístil puk mezi tři tyče Vojtěch Holaň. V šestnácté minutě Poruba v útočné třetině opět vyvinula na soupeře tlak. Stoklásek s Kurnikem objížděli branku z obou stran a zastavilo je až posunutí vsetínské branky. I když Soukal puk dostal za brankovou čáru, gól nemohl být uznán.

I ve druhé části se Vsetín trápil a ačkoliv šancí měl dost, puk za Šrámka ne a ne projít. Ani svou první přesilovku hosté nevyužili. Teprve pár minut po návratu porubského hříšníka se to povedlo, když Josef Mikula poslal parádní střelu. Puk se odrazil od ledové plochy a přeskočil gólmanův beton. Hosté v půli utkání vystřídali gólmany a na místo Stojara šel do brány Barvík.

Hra se čím dál více přiostřovala a došlo i na pěsti. Zuzaník hlídal svého gólmana, když v tom se vedle něj objevil Stoklásek, který jej stále odstrkoval, což vsetínského obránce vyprovokovalo tak, že šly rukavice dolů. Oba byli poté vyloučeni za hrubost. Hrálo se 5 na 5, ale v zápětí byl vyloučen další domácí hráč a hostům se podařila přesilovka využít. Střelcem branky byl Patrik Spanko.

Poruba se nehodlala smířit s tím, že soupeř vede a tak se hra opět přesunula před Barvíka, který tlak nevydržel. Kurnik nahrával rozjetému Jonáši Mládkovi a ten vypálil z kruhu. Kotouč prolétl nad rameny klečícího brankáře.

Poslední část začala lépe pro domácí, kteří hned v úvodu vstřelili třetí branku, kterou opět vstřelil Jonáš Mládek. Posléze se hostům naskytla příležitost v podobě další přesilovky, jenomže opět ji Vsetín nedokázal využít. I v další porubské akci figuroval Mládek, ale tentokrát jako nahrávač. Stoklásek po nahrávce poslal puk nad betony.

Zřejmě osudný okamžik byl, když Holaň nenahrál volnému Schwarzovi, který mohl skórovat do prázdné. V téže minutě totiž hosté ukořistili puk a vzápětí Michal Hryciow vstřelil gól. Sotva po minutě Vsetín stav dorovnal po střele Patrika Spanka. Ačkoliv měla obě mužstva další příležitosti ke gólům, do konce utkání již kotouč do žádné z klecí nespadl.

O vítězi rozhodovali nájezdy, na které vyhrála Poruba 2:1. V prvním kole, kdy jeli za každý tým tři hráči, skóroval za Porubu Jakub Schwarz a za Vsetín Jan Uchin. Vítězství domácím nakonec zajistil Marek Smrčka.