Porubští dorostenci opět potvrdili své prvenství v tabulce

05.12.2008, Kateřina Juříková

Dorostenci odehráli na Mikuláše domácí utkání proti Kopřivnici. V první třetině padla jen jediná branka z hole Jana Sochorka. Druhá třetina už o góly neměla nouzi a celkem v ní padly tři. Jednu dal ve třetí minutě Matěj Hurník, který odehrál svůj první zápas za dorost a další dvě dal Tomáš Král a na oba góly mu nahrál Lukáš Kofroň. Domácí nedali hostím skoro žádnou šanci vstřelit alespoň jeden gól a když už se nějaká ta možnost o branku naskytla, pohotový Konvička vždy zasáhl. A tak jako v první, tak i v poslední třetině padla jen jedna branka a to z hole Petra Chaloupky, který potvrdil jasnou výhru. Porubští tak Nadělili Kopřivnici pětibrankovou mikulášskou nadílku a potvrdili první příčku v tabulce. Další utkání sehrají 7.12. proti Uherskému Hradišti a to na domácím ledě.
K článku přidány fotografie ze zápasu.

- 24.kolo pá 5.12.17:00
HC ISMM Kopřivnice
5:0(1:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Sochorek (Ganger), 23. Hurník (Peslar), 26. Král (Kofroň), 32. Král (Kofroň, Odsedek), 46. Chaloupka (Černín). Vyloučení: 5:4, navíc Chaloupka (POR) 10 OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 5:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička - Ganger, Odsedek, Hurník, Svoboda, Peslar, Lužný, Puškár - Král, Kofroň, Vícha, Palkovič, Sochorek, Chaloupka, Dominec, Němec, Zuzaník, Ryška, Černín, Blahuta, Lelkeš
HC ISMM Kopřivnice: Baldík - Groda, Bajer, Mikeska, Putniorz, Macháček, Kofroň - Štefek, Mikula, Ertel, Vala, Mynarčík, Kašpar, Beňo, Újezdský, Málek

Úvod první třetiny ovládli spíše domácí, kteří měli kotouč po většinu času na svých holích a drželi se převážně v útočném pásmu. Hráči Kopřivnice jim nedovolili vystřelit na Baldíka, ale v čase 4:51 se přesto Porubští dočkali první branky. Po krásné Gangerově nahrávce zpoza brány se trefil mezi brankářovy betony Jan Sochorek. Domácí měli poté další možnost vsítit branku, když Blahuta nahrával Hurníkovi, který se bohužel trefil jen do Baldíkových betonů. Hosté, ač se jim dostávalo málo šancí, také vyzkoušeli Konvičkovu pozornost. Mynarčík vypálil prudkou střelu od modré a Konvička se ji snažil zachytit do lapačky, což se mu nepodařilo a kotouč odražený od jeho lapačky jen změnil směr letu. O pár vteřin později přišla druhá palba od modré, tentokrát z hole Újezdského, ale jeho střela letěla jen kousek od brány. Po těchto dvou nebezpečných střelách se domácí snažili už nevpustit soupeře do svého teritoria, a to se jim úspěšně dařilo. Jenže se objevil další střelec hostí Putniorz, ale ani jeho svižná střela nepřelstila porubského gólmana. Ten tuto střelu bravurně zachytil do své lapačky. Neuběhla skoro minuta a Putniorz opět vypálil na Konvičku, který byl připraven a nenechal se zmást. Kotouč skončil v jeho betonech. Hosté i domácí se u puku střídali, jako by si předávali žhavý uhlík, ale další gól už nepadl. První třetina tedy skončila stavem 1:0.

Začátku druhé třetiny se opět ujali domácí, kteří se za žádnou cenu nehodlali vzdát kotouče. Hned v úvodu se pokusil dát další branku Kofroň, bohužel ani jeho dorážky na kopřivnického gólmana neplatily. V čase 22:58 dali domácí druhou branku. Na nikým nestřeženého gólmana se vyřítili Hurník s Peslarem a po Peslarově nahrávce dal Matěj Hurník kotouč za Baldíkova záda. Domácí se opět drželi většinu času v útočném pásmu, ale vzápětí se puku zmocnili hosté a jeli postrašit porubského gólmana. Naštěstí byli hosté o puk opět obráni a v čase 26:00 padla další branka. Po Kofroňově střele, která letěla kolem Baldíkových betonů, nastavil hůl Tomáš Král a kotouč změnil směr přímo do brány. Po pár minutách padla málem další branka. Ryška pálil od modré, kotouč se odrazil od Domince a málem skončil v kleci. Ani střely Svobody a Kofroňe neskončily za zády kopřivnického brankáře, ale v čase 32:29 tam nakonec kotouč opět skončil. Odsedek nahrával od modré Kofroňovi, který pálil od kruhu. Jeho střela se odrazila od hole Tomáše Krále přímo mezi gólmanovy betony. Po této brance obě mužstva značně přitvrdila hru a ta začala být čím dál tím více ostřejší a nebylo nouze o osobní souboje v blízkosti mantinelů. Mikula ohrozil Konvičkovo čisté konto, když ujel domácím obráncům a těsně před brankářem vypálil. Domácí gólman naštěstí střelu zachytil a druhá třetina tedy skončila za stavu 4:0.

Začátku poslední třetiny se ujali opět domácí, ale jejich pokusy o vstřelení další branky byly bohužel neúspěšné, protože Baldík vždy včas zasáhl. V čase 46:25 po nahrávce Černína dal branku Petr Chaloupka, který objel hostujícího obránce, projel těsně kolem kopřivnického brankáře a zasunul kotouč do brány. Hostům, kteří se snažili ze všech sil proniknout do útočného pásma, bylo vždy zabráněno vystřelit. Mikulovi se ovšem vypálit podařilo, ale Konvička zasáhl svou lapačkou. Ani Bajerova střela od modré nepřelstila porubského brankáře. Kofroň se opět pokusil o vstřelení již šesté branky, bohužel neúspěšně a Králova dorážka také v bráně neskončila. Hostům se málem podařilo vsítit branku, když Putniorz vyjel nebezpečně blízko k domácí klece. Domácí gólman včas zasáhl. Porubští se snažili nadále přidat další branku, ale Baldík jim to úspěšně kazil a všechny porubské pokusy vychytal. Poslední dvě minuty se hrálo v obranném pásmu hostí, kteří se ze všech zbylých sil snažili uchránit svého gólmana před dalším gólem. To se jim podařilo, a tak utkání skončilo stavem 5:0 pro Porubu.