Parádní obrat! Junioři obrali Litomyšl o body

17.11.2019, Gabriela Juříková

Osmnácté kolo REDSTONE extraligy zavedl porubské juniory do Litomyšle. Bezbrankový stav trval do druhé minuty druhé třetiny. Do vedení šla Litomyšl a to si držela do čtvrté minuty další třetiny, kdy Poruba skóre srovnala a v padesáté minutě šla dokonce do vedení. To si udržela do konce základní hrací doby, takže podruhé v sezóně bere RT TORAX Poruba v zápase s Litomyšlí, kterou oslabila častá vyloučení, tři body.

REDSTONE Extraliga juniorů - Východ - 18.kolo ne 17.11.16:30
HC Litomyšl
1:2(0:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 22. Večeřa (Sajdl) – 44. Žídek (Pavlík, Zajíc), 50. Havlík (Morávek, Stodůlka). Rozhodčí: Brzobohatý – Czubaj, Tichý. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 241. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
HC Litomyšl: Kraus – Fila, Lipenský, Bláha, Myška, Novotný, Zahradník – Svatoš, Sajdl, Lichtag, Jakubec, Voříšek, Edl, Háněl, Večeřa, Vytlačil
HC RT TORAX Poruba: Pawlas – Mrozek, Topolanský, Pitucha, Debnár, Havlík, Smička, Zajíc – Pavlík, Stodůlka, Žídek, Barčák, Brodek, Anlauf, Benka-Rybár, Häring, Morávek

Po první třetině byl stav nerozhodný a hlavně bezbrankový. Přestože týmy hrály přesilovky, gólmani drželi neprůstřelnost. Po výměně stran se ale gólová listina zaplnila prvním zápisem. Litomyšl šla ve druhé minutě prostřední třetiny do vedení gólem Martina Večeři. Více dramat v brankovištích k vidění nebylo. Spíš se plnila statistika trestných minut.

Do začátku čtvrté minuty třetího dějství ztrácel RT TORAX jednu branku. V ten čas zařídil v přesilovce vyrovnání Jan Žídek. Souboj tabulkových soupeřů tak pokračoval od znova. Litomyšl by se totiž tříbodovým vítězstvím přiblížila sedmé Porubě. Ale to hosté nehodlali dopustit a šli za obratem výsledku. V padesáté minutě překonal Krause Tomáš Havlík a malinko zkušenější Porubané si jednobrankové vedení do konce základní hrací doby pohlídali. A to i v oslabení na konci třetiny.