Na úvod přípravy podlehl mladší dorost Vítkovicím

03.08.2009, Kateřina Juříková

Poslední červencový den sehráli mladší dorostenci trenéra Petra Rambouska své první přípravné utkání. Úvodní třetina Porubským příliš nevyšla, když si Vítkovičtí vytvořili tříbrankový náskok. Když ve 28. minutě svítilo na světelné tabuli skóre 5:0, vypadalo to na debakl. Jenže Poruba ožila a brankami Jiřího Segeta a Adama Kropky snížila na rozdíl tří branek. Vítkovičtí však měli nadále výsledek pevně ve svých rukou a dalšími dvěma trefami odskočili soupeři. Poslední slovo měl opět Jiří Seget, a tak Vítkovice porazily VOKD Porubu 7:3. Odveta se odehraje v úterý 4. srpna na půdě Poruby.

- 0.kolo pá 31.7.15:00
HC Vítkovice Ridera
7:3(3:0, 3:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Smrčka (Česlík), 11. Zdráhal (Potočný V.), 12. Vrána (Zdráhal), 25. Zdráhal (Sysala), 28. Vrána (Žuščík), 38. Sysala (Zdráhal), 51. Sysala (Zdráhal) - 30. Seget (Kropka, Pěnčík), 32. Kropka (Pěnčík), 54. Seget (Pěnčík, Kropka). Rozhodčí: Krenželok. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 100. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 7:2, 7:3.
HC Vítkovice Ridera: Ďuriš (od 30. Slanina) - Masarovič, Zuščík, Pop, Chamrád, Ballner, Charvát, Nováček, Sysala, Klečka, Smrčka, Česlík, Laryš, Zdráhal, Rudl, Vrána, Čahoj, Potočný V., Potočný J., Přecechtěl.
HC RT TORAX Poruba 2011: Oborák (od 30. Maček) - Trefil, Hawlík, Demel, Soukal, Juřík, Špil, Pobuta, Gelnar, Rataj, Gola, Kaleta, Wolný, Kropka, Pěnčík, Seget.

Úvodní třetina začala velice zostra. Na to, že se jednalo o úvodní zápas přípravy, oba týmy ze všech sil bojovaly. Porubští se mohli dostat do vedení, když Gelnar vypálil a Rataj se pokusil o dorážku z bezprostřední blízkosti, ale neuspěl. O pár sekund později vystřelil Česlík na klec porubských a trefil pouze břevno. V čase 7:32 padl výstřel z hole Marka Smrčky a puk skončil za Oborákovými zády. Vítkovičtí byli aktivnějším týmem a stříleli jako diví. V čase 10:13 se jim opět podařilo skórovat, když porubský gólman vyrazil Potočného střelu přímo na hůl Patrika Zdráhala a ten zavěsil přímo do odkryté klece. Třetí gól padl v čase 11:35. Postaral se o něj Radim Vrána. Přestože se hosté pokoušeli dát alespoň jednu branku, nepodařilo se a první třetina skončila jednoznačným výsledkem 3:0.

I druhá perioda byla velice rychlá a svižná. Vítkovicím se během osmi minut podařilo vstřelit další dva góly a Porubským v tu chvíli svítila na světelné tabuli nula. Čtvrtou branku, která padla v čase 24:19, dal vsítil Patrik Zdráhal a v čase 27:26 přidal pátý úder Radim Vrána. Oba střelci poslali své střely přímo mezi gólmanovy betony. V polovině druhé části utkání skórovali poprvé i hosté. Po několika neúspěšných pokusech dostat puk mezi či pod betony vítkovického brankáře, nadzvedl Jiří Seget kotouč, který přes ně přímo přeletěl a skončil v kleci. Obě mužstva po tomto góle vystřídala své strážce klecí. Místo Oboráka se do klece postavil Marek Maček a na straně Vítkovic vystřídal Ďuriše Filip Slanina. V čase 31:18 se Adam Kropka obrátil o 360° a taháčkem poslal domácímu brankáři malý dáreček mezi betony. Skórovat mohl také Pobuta, který soupeřům předvedl, jak se jim šikovně dokáže vyhýbat a kličkoval mezi nimi jako zajíc v poli. Bohužel se mu poté nepodařilo při obrovské příležitosti poslat puk do klece. V čase 37:57 se dočkali šesté trefy v pohodě hrající Vítkovice, když se zvedáčkem trefil přímo pod břevno David Sysala.

Závěrečná část utkání byla trochu uvolněnější a nebyla už tak rychlá jako dvě předchozí, ale ani domácí ani hosté nepřestali bojovat o každý kousíček ledu. Střílelo se jako na střelnici a nebýt pohotových gólmanů, jistě by padlo daleko více branek. V čase 50:12 přiletěl kotouč z hole Davida Sysaly přímo za Mačkova záda. O tři minuty později snížil náskok domácích opět Jiří Seget, který poslal svou střelu k pravé tyči za bezmocného Slaninu. Od poloviny utkání hrála obě mužstva velmi vyrovnanou hru, nebýt úvodní třetiny, která prakticky rozhodla o osudu utkání, mohl být výsledek pro Porubu rozhodně přijatelnější. Zápas skončil stavem 7:3 a oba týmy se spolu opět utkají v odvetě 4.8. na porubském ledě.