Mladší dorostenci se rvali do poslední chvíle, sezonu zakončili těsnou porážkou

08.03.2015, Kateřina Juříková

Porubský mladší dorost odehrál poslední utkání sezony proti Havířovu. Derby se odehrávalo podle očekávání, kdy se hosté okamžitě chopili příležitosti a využívali chyb domácích. Dobývání ovšem Havířovští neměli snadné, neboť se porubská obrana i gólman velice snažili neinkasovat. První branka však padla v deváté minutě. Obrovskou příležitost skórovat měl Daniel Häring, ale orazítkoval pouze brankovou konstrukci. Pravidlo nedáš, dostaneš, se potvrdilo a vzápětí byl stav navýšen. Druhá část utkání byla na góly nerozhodná a poslední třetinu zcela ovládala Poruba. Do posledních minut se domácí snažili dorovnat, ale utkání nakonec skončilo těsnou porážkou 3:4. O poslední domácí branku se postaralo trio Marek Havránek, Martin Pliska a Vojtěch Střondala.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 38.kolo ne 8.3.13:30
3:4(0:2, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 28. Pitucha (Pliska, Střondala), 48. Bochnak (Takáč, Vojtášek), 50. Havránek (Pliska, Střondala) – 9. Pawliczek (Ševěček), 20. Ligocký (Adámek, Teplanský), 24. Pawlas (Piš), 50. Pawliczek (Srníček). Rozhodčí: Krenželok D. – Tuizal, Zicháček. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 20:26. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Remiáš (od 31. minuty Mrázek) – Pitucha , Kroček, Glumbík, Pliska, Vojtášek, Žídek, Havránek, Střondala, Takáč, Mrva, Plachý, Anlauf, Bochnak, Häring, Zicháček
AZ Heimstaden Havířov: Dufek (od 40. minuty Šembera) – Szturc, Srníček, Ševeček, Teplanský, Pavelek, Piskoř, Pawlas, Adámek, Pawliczek, Ligocký, Piš, Smička, Juhász, Skalka, Zíka, Bambula, Hýsek, Potočný

Domácí do utkání nevstoupili velice dobře. Havířovští se od začátku chopili kotouče a dotěrně útočili na Remiáše, který dlouho havířovskému tlaku odolával. Po chybě domácích ujel Dominik Pawliczek až k bráně a v plné rychlosti se strefil pod gólmanovu ruku. Domácí se po celou dobu marně pokoušeli stav dorovnat a hosté již obtížně obcházeli porubské obránce. Domácí se neustále pokoušeli vstřelit vyrovnávací branku, jenomže Havránek, Střondala, Plachý a další střelci neuspěli. Ke konci třetiny se o gól pokusil i mladičký Häring, ale jeho prudká střela pouze orazítkovala pravou tyč. Pravidlo nedáš, dostaneš, je mocné a platilo i v tuto chvíli. Josef Ligockývyužil příležitosti a stav šest vteřin před koncem třetiny navýšil.

Uběhlo pouze pár minut další části a Havířov vstřelil třetí branku po střele Mateusze Pawlase. Sice se jej Zicháček pokusil zastavit, vrazil mu i pod nohy hůl, ale i tak se havířovský hráč strefil. Hosté dlouho odolávali porubskému tlaku a domácí čekali na svou první branku, ale ne moc dlouho. Již ve 28. minutě, kdy hrála Poruba přesilovou hru, se za Dufka strefil Jakub Pitucha. V půli utkání domácí v kleci vystřídali gólmany a místo Matěje Remiáše nastoupil Kryštof Mrázek. Mrázek neměl moc práce, neboť střely většinou létaly mimo něj. I Dufek měl do konce třetiny klid, neboť většinu herního času trávily obě mužstva ve středním pásmu neustálými tahanicemi o kotouč.

Poslední část patřila domácím, kteří se po své první brance vzchopili a ujali se hry zodpovědněji. Vpády do havířovského teritoria byly častější a útoky tvrdší. Daniel Šembera, který se postavil do brány místo Michala Dufka, měl co dělat, aby nevpustil puk za svá záda. Jenomže domácí byli vytrvalejší a ve 48. minutě Šembera podlehl ráně Ernesta Bochnaka. Havířov se nechtěl vzdát výhry snadno a přidal další branku. Dominik Pawliczek navýšil stav na 2:4. Netrvalo ovšem dlouho a Marek Havránek stav snížil. Poruba se uvelebila v útočném pásmu a do konce utkání se pokoušela srovnat. Bohužel to nevyšlo a body sbíral Havířov.