Mladší dorostenci dál čekají na vítězství, v Olomouci inkasovali deset branek

14.08.2014, Gabriela Juříková

Ke čtvrtému přípravnému zápasu jeli mladší dorostenci, vedeni trenérem Martinem Smetákem, do hanácké metropole. Od desáté minuty olomoučtí hokejisté rozehráli gólové hody. V první třetině si vytvořili čtyřbrankové vedení, které v prostřední tercii navýšili dalšími dvěma brankami. Poruba smazala Galusovi čisté konto až za stavu 9:0 dvě minuty před koncem třetí třetiny přesnou trefou obránce Martina Plisky. Na světelné tabuli v závěru utkání svítila díky čtvrté brance Josefa Podlahy nelichotivá desítka. Další utkání má RT TORAX naplánováno na úterý 19. srpna, kdy se představí na ledě nedaleké Opavy.

Přípravné zápasy mladšího dorostu - přát. čt 14.8.12:00
HC Olomouc
10:1(4:0, 2:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 10. Janečko (Pěcha, Harabiš), 14. Podlaha (Urban, Galvas), 14. Janečko (Pěcha), 16. Skopal (Dajčar), 24. Pěcha (Dajčar), 34. Podlaha (Galvas), 41. Galvas, 42. Skopal (Dajčar, Pěcha), 56. Podlaha (Štefka), 59. Podlaha (Urban, Galvas) – 59. Pliska (Zicháček). Rozhodčí: Kika – Bubela, Holibka . Vyloučení: 7:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 9:0, 9:1, 10:1.
HC Olomouc: Galus – Galvas, Krejčí, Dajčák, Harabiš, Mader, Holiš, Vosátko – Podlaha, Urban, Anagnostis, Skopal, Pěcha, Janečko, Štefka, Wolf, Kalač, Skřivánek
HC RT TORAX Poruba 2011: Remiáš – Pliska, Nagy, Kotouček, Dobeš, Glumbík, Kroček, Balcárek, Markovič – Žídek, Střondala, Bochniak, Mrva, Plachý, Klíma, Vojtášek, Voznička, Dlouhý, Zicháček, Takáč, Puchala

Téměř v polovině první dvacetiminutovky rozvlnil síť za zády Remiáše nováček mezi mladšími dorostenci Jan Janečko, který po spolupráci s Martinem Pěchou a Stanislavem Harabišem poslal puk přesně do pravého horního růžku. Pak přišly dva rychlé góly v rozmezí 28 vteřin. Druhou branku si za Olomoucké po krásné akci připsalo trio Josef Podlaha, Jakub Galvas a Martin Urban, když první jmenovaný mířil přesně mezi tři tyče. Druhý gól měl na svědomí opět Jan Janečko.

Poté byla Olomouci nabídnuta další početní výhoda a Kohouti porubskou nedisciplinovanost trestali. Kotouč se pravděpodobně od brusle nebo hokejky Miroslava Skopala odrazil do svatyně hostů. Hanáci tak po prvních dvaceti minutách vedli pohodlným čtyřgólovým náskokem. Prostřední perioda byla co do počtu vstřelených branek o něco chudší, přesto ji opět ovládli domácí.

Zmatku před bránou využil Martin Pěcha, který tak vstřelil nepopulárního bůra. Velkou šanci přidat další gól měla dvojice David Štefka – Martin Urban, těm ale ve skórování zabránili porubští hráči obětavě lehající do střel. Sedm minut před koncem druhé dvacetiminutovky znovu úřadoval Josef Podlaha, který ujel hostující obraně a střelou mezi betony nedal Remiášovi šanci.

Pokud druhý a třetí gól Olomouckých padl rychle, pak mladší dorostenci svůj rekord v zápase zlomili ve třetí třetině. Tam totiž dva góly dělilo pouhých dvacet pět sekund. Nejprve se z dorážky prosadil Jakub Galvas, o chvíli později se na listinu střelců zapsal Miroslav Skopal.

Pět minut před koncem zápasu těžil ze své aktivity znovu Josef Podlaha, který napoprvé brankáře hostů sice nepřekonal, napodruhé ovšem dorazil svou vlastní střelu a dočkal se hattricku. Chvíli na to se prosadila i Poruba, když se po zmatku před bránou podařilo Martinu Pliskovi procpat puk za Galusova záda. Skóre zápasu pak na deset vstřelených branek červenobílých zaokrouhlil Josef Podlaha.