Mladší dorost si z Kroměříže přivezl těsnou výhru

16.11.2013, Gabriela Juříková

V nezvyklý čas odehráli mladší dorostenci RT TORAXu v Kroměříži utkání třináctého kola ELIOD ligy. Úvodní buly bylo vhozeno již o půl desáté. První třetinu ovládli domácí, když využili přesilovku a brzy nato přečkali dvojnásobné oslabení. Hosté dokázali vyrovnat na začátku druhé třetiny a ve třetím dějství si vytvořili dvěma góly dvoubrankový náskok. Domácí v začátku poslední minuty zápasu využili přesilovku a ve zbývajících vteřinách se snažili o vyrovnání. Hosté si už jednobrankové vedení udrželi a na svého přemožitele tudíž nadále čekají. O výhru Poruby se dvěma góly postaral Michal Dang a třetí trefu si připsal Jakub Stach. V neděli 24. listopadu přivítají na svém ledě Nový Jičín.

ELIOD liga mladšího dorostu - 13.kolo so 16.11.09:30
HK Kroměříž
2:3(1:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 14. Laciga (Dvořáček), 60. Židlík (Laciga) – 23. Dang (Vilček), 47. Stach (Vospálek), 57. Dang (Prepsl). Rozhodčí: Buksa – Halás, Rygl. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.
HK Kroměříž: Dlabač – Šico, Dluhoš, Potměšil, Odvářka, Kavka, Dvořáček, Židlík, Laciga, Galetka, Hradil, Světlík, Světinský, Chalabala, Mrázek, Dofek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Remiáš – Pažický, Prokeš, Skokan, Prepsl, Jendruš, Balcárek – Žídek, Stach, Vospálek, Dang, Vilček, Konečný, Malát, Veselý, Holub, Plachý, Voznička, Klíma.

Kroměříž byla pro trenéry Martina Smetáka a Petra Rambouska před začátkem soutěže velká neznámá. První zápas odehraný doma se proměnil v jasnou záležitost a RT TORAX vyhrál vysoko 12:2. Dalo se čekat, že po dvanácti odehraných kolech bude tým Kroměříže herně někde jinde. „Nastoupila proti nám úplně jiná Kroměříž než doma. Trochu jsme to tušili, jelikož byl zápas přehozen na sobotu, kdy mají extraligová mužstva volno,“ prozradil po příjezdu trenér Smeták.

„Zápas měl výbornou úroveň, kluci museli ukázat, co v nich je a jsem s nimi spokojen,“ doplnil vzápětí. Mladší dorostenci v utkání vyvrátili tvrzení, že kdo nedá gól v pěti proti třem, nezaslouží si vyhrát. Porubským hokejistům se to totiž povedlo, byť oba inkasované góly dostali v početní nevýhodě. „Jen kdyby bylo takových utkání víc,“ přál by si Martin Smeták.

Už v neděli 24. listopadu od 10 hodin můžete mladší dorostence sledovat při domácím zápase s Novým Jičínem a podpořit je v jízdě neporazitelnosti.