Kvalitní výkon přinesl starším dorostencům remízu s extraligovým Havířovem

09.08.2010, Kateřina Juříková

Po úplně prvním přípravném zápase, který sehráli nedávno mladší dorostenci, přišel na řadu mač druhý. Tentokráte se na domácí led postavili mladíci ze staršího dorostu a jejich soupeř přijel z nedalekého Havířova. První třetina byla spíše oťukávající, kdy oba týmy zkoušely, jak jejich soupeř zareaguje. Pár šancí sice diváci viděli, ale gólu se nedočkali. Zato druhá část utkání už byla rychlejší, plná akcí a osobních střetnutí. Hned v úvodu padla první branka, která skončila v kleci domácích. O pár minut později Porubští skóre vyrovnali a dokonce se ujali vedení. Stav se do konce třetiny nezměnil. Závěrečnou dvacetiminutovku si hned v prvních sekundách vychutnali hosté, když vyrovnali na 2:2. Do konce utkání už žádná branka nepadla. Další přípravné střetnutí můžete na porubském stadiónu zhlédnout ve čtvrtek 12. srpna, soupeřem budou borci z Frýdku – Místku.

Přípravné zápasy staršího dorostu - přát. po 9.8.15:30
2:2(0:0, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 26. Vícha (Kotas), 29. Palkovič (Maček) - 21. Craca (Majda), 41. Deutsch (Diviš). Rozhodčí: Smeták - Tuizal, Čaja. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 120. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Čížek (od 30. Chybík) - Baca, Franek, Vrána, Hradil, Zuščík, Soukal, Juřík, Pelech, Palkovič, Maček, Pobuta, Hurník, Lukašík, Wolný, Vícha, Kotas, Herman
AZ Heimstaden Havířov: Carbol - Deutsch, Flamík, Ryška, Theimer, Szewiczzek, Koóš, Bureš, Kasperlík, Diviš, Juhasz, Dyrr, Majda, Craca, Křibík, Vyčesaný, Matejek, Formánek, Plhoň, Lenomar, Charvát

Zápas začal velkou přetahovanou o puk. V jednu chvíli jej měli v moci Havířovští a za pár sekund byl s kotoučem viděn domácí, jak jede na Carbolovu klec. Porubští se na pár minut usídlili v útočném pásmu, když hráli přesilovku 5 na 4. Pokusy o vstřelení gólu byly úspěšně mařeny havířovskými hráči a střela, vypálená od modré Bacou, se jen odrazila od betonů. I když domácí přesilovku nevyužili, stále drželi svého soupeře v útočném pásmu. Ovšem jakýkoliv náznak střely hosté ihned likvidovali. Po ukořistění kotouče Havířovskými se hra přesunula před Čížka, kterého sem tam zasáhl letící kotouč. Jedna nervy drásající situace nastala, když hosté rozhodili porubského brankáře, kterému se na pár sekund ztratil puk z dohledu. Odkrytého prostoru brankoviště chtěl využít Vyčesaný, ale gólman si jej stačil všimnout, pohotově lehl a nastavil do dráhy puku hokejku. V první části utkání tedy nikdo neskóroval a na světelné tabuli zářily stále dvě nuly.

Jen vteřina chyběla do první minuty druhé třetiny a zazněla píšťalka rozhodčího, který rukou mířil na bránu porubského celku. Prostřelit Čížka se podařilo Cracovi. Domácí, ač v mírném šoku z rychlého gólu, nepřestali hrát svou hru a stále na svého soupeře tlačili. Obě mužstva se o puk rvala jako tygři. Jen někdy se zdálo, že si kotouč hraje s hráči na schovávanou. V šesté minutě druhé třetiny neměl havířovský brankář Carbol žádnou šanci. Vyjel z brány a nechal jí na pár vteřin bez dozoru. Jan Vícha si nepozorného gólmana pořádně vychutnal a puk zasunul do klece, když se zrovna otočil, aby se podíval co se děje. Než stačil zareagovat, byl kotouč v kleci. O necelé tři minuty později nahrál Maček Vojtěchu Palkovičovi a přesná střela zařídila domácím vedení 2:1. Hosté to zajisté nechtěli nechat jen tak, ale už nezkoušeli své fígle na Čížka, nýbrž na Chybíka, který svého kolegu vystřídal přesně v polovině střetnutí. Koóš, Matejek a ani Juhasz jej nedokázali překonat. Stav 2:1 se tudíž nezměnil.

40:36 svítilo na světelné tabuli ve chvíli, kdy Deutsch vypálil od modré a kotouč prosvištěl kolem gólmana. Hosté vyrovnali a jejich touha po vítězství se odrážela v tlaku, který vyvíjeli na své soupeře. Domácí jim to samozřejmě vraceli stejným dílem. Hurníkovy střely se bohužel odráželi od Carbola jako mouchy od skla. Ale ani Křibík s Charvátem neměli to štěstí, které by jim pomohlo při překonávání Chybíka. Puk střídal majitele skoro stejně rychle jako tenisový míček. Když jej měl v moci opět Hurník, vypálil prudkou ránu, ale ta jen pár centimetrů minula škvírku mezi betony. Všechny pokusy obou týmů končily buď v lapačkách gólmanů či odražené od betonů, nebo také v ochranné síti. Obrovské šance měli v závěru hlavně domácí. Palkovič ujel do útočného pásma, havířovští beci jej však dojeli a jeho akci zmařili. Střílející Hurník se znova netrefil a dorážející Pobuta také ne. Utkání skončilo nerozhodným stavem 2:2.