Juniorka vstoupila do turnaje výhrou se Znojmem

21.08.2023, Eva Suchánková

V sobotu 19. 8. vyjeli porubští junioři do Prostějova. Tam je čekal jednodenní turnaj, kde odehráli zápasy s juniorkami SK Prostějov 1913, HCM Warriors Brno a Orli Znojmo. Systém turnaje byl netradiční, každý zápas se hrál pouze na dvě třetiny s tím, že každá část se bodovala zvlášť, a to následujícím způsobem: za výhru získaly týmy 2 body, za remízu 1 bod a za prohru nic. O bonusový bod měli účastníci turnaje možnost se utkat v prodloužení, případně pak v samostatných nájezdech. První utkání odehráli Porubané se Znojmem.

Přípravné zápasy juniorů - přát. so 19.8.11:30
HC Leram Orli Znojmo
2:6(1:2, 1:4)
HC RT TORAX Poruba 2011: Sobol – Bodnár, Telnov, Čuba, Činčala, Karal, Michalčík – Svoboda, Sobol, Koida, Krásnohorský, Krauss, Matějka, Šindler, Šťastný, Martinák

Utkání otevřel ve 13. minutě Krásnohorský. Zanedlouho se však Znojmu podařilo srovnat. Porubští junioři však dokázali ještě v první třetině zásluhou Činčaly otočit skóre na svou stranu.

Ve druhé části se krátce po sobě prosadili Svoboda a Sobol, čímž se Poruba dostala na třígólový náskok. Znojmu se podařilo vstřelit ve 32. minutě ještě jednu branku. Vítězství si ale i ve druhé třetině obhájili Porubané. Svými góly to ještě potvrdil Matějka a Svoboda.

V prodloužení pak gól nepadl, a tak následovaly samostatné nájezdy, ve kterých zvítězili Znojemští. Po prvním utkání tak měli Porubané na svém kontě 4 body za vítězství v obou třetinách.