Juniorka vstoupila do baráže vítězstvím nad Hvězdou Praha

25.02.2009, Adam Bagar

Junioři VOKD Poruby nastoupili k prvnímu kolu baráže na domácí půdě proti Hvězdě Praha, vítězi ligy juniorů A. Účastník ligy juniorů se soupeře nezalekl a v první třetině odehrál velmi vyrovnanou partii, o čemž svědčí také remízový stav 1:1 a poměr střel na branku 15:15. O branku domácích se postaral v šesté minutě Radim Blažej. Druhá třetina byla jasně ve znamení Poruby, která měla velký tlak a svého soupeře jasně přehrála, ale vyprodukovala z toho pouhou jednu branku z hole Vajdy. O aktivitě domácích svědčí i poměr střel na branku 24:7. Třetí dvacetiminutovka se Porubě povedla, když hned v jejím úvodu se trefili Jelšík s Capcarou. Náskok domácích se tak navýšil na 4:1. Přestože měla Poruba nadále častěji puk na svých holích, byli to Pražané, kteří ještě necelé čtyři minuty před koncem skórovali, čímž rozhodli o konečné podobě výsledku 4:2. Juniorka úvodní utkání zvládla, ale v dalším kole míří na horkou půdu Hradce Králové.

- 1.kolo st 25.2.17:00
HC Hvězda Praha
4:2(1:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. Blažej (Kalina, Capcara), 27. Vajda (Řezáč), 41. Jelšík (Řezáč), 45. Capcara (Kalina, Blažej) - 9. Veselý (Krpata, Houdek), 57. Hybner (Culek). Rozhodčí: Hradil - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 5:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 56:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň - Mlynář, Parma, Tomis, Poláček, Pindur, Špok - Capcara, Kalina, Blažej, Vajda, Řezáč, Jelšík, Bartoš, Šimkovič, Richter.
HC Hvězda Praha: Vokatý - Knesl, Šefl, Penniger, Antal, Nesnídal, Novák, Abrahám, Týbl, Houdek, Krpata, Veselý, Láska, Bílek, Nacházel, Hrubant, Culek, Hybner, Presheva, Rada, Výrut.

Souboj mezi Porubou a Hvězdou Praha začal ve velkém tempu. Do první vážnější šance se dostali domácí, když po Řezáčově přihrávce pálil na Vokatého Jelšík. Hosté působili nabuzeným dojmem, z čehož plynul první střelecký pokus z Veselého hole. Na konci čtvrté minuty vystavil Vokatý svou lapačku proti pokusu Mlynáře. V čase 5:11 se poprvé měnilo skóre, když Kalina nabral okolo mantinelu rychlost a v situaci dva na jednoho našel před brankou volného Radima Blažeje, který se pod horní tyč nemýlil. Hosté měli příležitost snížit v následné přesilové hře, ale Krpata trefil pouze připraveného Kubáně. V čase 8:20 už zužitkoval Jakub Veselý přihrávky Krpaty a trefil se přímo k tyči Kubáňovy klece. V desáté minutě hosté zvedali ruce nad hlavu po druhé, ale nakonec se štěstím Kubáň odolal proti dorážkám Nacházela. Hosté byli aktivnější a o chvíli později se dostal do další velké šance Veselý. Domácí hráči hráli v početní výhodě v minutě třinácté, největší šanci si vytvořili zásluhou Vajdy, který ovšem v závaru neuspěl. V 18. minutě předvedla Poruba pěknou kombinaci, na jejímž konci našel Řezáč najetého Jelšíka, který trefil tyč. V další šanci domácích se ocitl opět Jelšík, ale opět neúspěšně, a tak po první třetině vyrovnaného duelu hrálo VOKD s pražskou Hvězdou nerozhodně 1:1.

Hned v úvodu druhé části pálil dvakrát velice tvrdě na Vokatého Mlynář, ale jeho projektily v brance pražské Hvězdy neskončily. O chvíli později zazvonila již podruhé v utkání za Vokatým tyč, když Řezáč poslal přihrávku před branku na Vajdu. Domácí byli ve velkém náporu. V další velké šanci neuspěl po pěkné individuální akci Bartoš. Hostující gólman držel svůj tým nad vodou, když také parádně lapil Kalinovu střelu z mezikruží. V úvodu 26. minuty předvedl Richter skvělý únik přes celé kluziště, dostal se až za brankovou čáru, vyhnal tak Vokatého z branky a poslal touš do brankoviště, kde ovšem stoprocentní šanci ke skórování nevyužil také díky bránícím obráncům Bartoš. V čase 26:02 již domácí zaslouženě vedli. Řezáč vyslal do jízdy Radovana Vajdu, jenž po ideálním blafáku zakončoval nechytatelnou střelou pod horní tyč. Hosté zahrozili v další početní výhodě, ale Houdek natřikrát nedotlačil touš do branky. V další akci netrefil Veselý poloprázdnou klec, když Kubáň jeho pokus skvěle vytěsnil. Následně posunul velice smolně domácí branku Tomis a na světě byla jednašedesát vteřin dlouhá přesilovka pět na tři. V polovině utkání již hosté opět křičeli „Gól“. Bílek pálil od modré, před Kubáněm tečoval Láska, ale přestože touš poskakoval po brankovišti, v domácí svatyni neskončil. Možnost zahrát si přesilovku dostalo následně i VOKD. Velký zmatek před brankou Pražanů nadělala Capcarova pumelice od modré, přesto domácím hra v početní výhodě nevyšla. Domácí byli v dalším průběhu hry nadále mnohem aktivnější. Před brankou číhající Richter ale skóre na straně Porubských nenavýšil. Ve 36. minutě unikal Bartoš, ale byl podražen jedním z hráčů hostí, a tak sudí Hradil neváhal odpískat trestné střílení. Toho se ujal Kalina, ale ještě než stačil něco udělat, Vokatý mu touš vypíchl z hole. Další velkou šanci si vypracoval Vajda, už to vypadalo, že bude zasunovat do prázdné branky, ale skvělý Vokatý opět využil svou hůl k vypíchnutí kotouče. Tlak Poruby nadále sílil a hosté tak drtivou většinu druhé třetiny strávili ve svém obranném pásmu urputným bráněním. Třetina, ve které měli domácí drtivou převahu nakonec skončila hubeným vítězstvím Poruby 1:0, v součtu obou částí tedy VOKD Poruba vedla nad Hvězdou Praha 2:1.

Vstup do třetí části měla Poruba velmi dobrý, když v čase 40:57 musel Vokatý lovit po třetí puk zpoza svých zad. Řezáč poslal touš na Iva Jelšíka, který z velice těžkého úhlu překvapil hostujícího gólmana, který se po této trefě mohl červenat. V čase 44:09 Poruba navýšila své vedení na rozdíl tří branek. Po menším závaru před brankou Pražanů se k puku dostal Robert Capcara, který překonal ležícího gólmana. Přestože hostující hráč se snažil gólu zabránit, puk již přešel o několik centimetrů brankovou čáru, což potvrdil i hlavní sudí Hradil. Ve třetí třetině bylo k vidění velice málo šancí, častěji se hrálo sice před brankou Hvězdy, ale domácí již neměli takový tlak jako ve druhé části, možná i uspokojením se tříbrankovým náskokem. O snížení se mohl postarat Nacházel, ale trefil pouze připraveného Kubáně. Na druhé straně Vokatý vystavil svou vyrážečku proti dělovce Tomise. Hosté okupovali své útočné pásmo až v následné přesilovce, ale přesto byl Kubáň téměř bez práce. Hned po vypršení trestu mohl vsítit pátý gól domácího celku Richter, jenž jen těsně minul kasu pražské Hvězdy. Další velké šance nedokázali usměrnit do sítě Pražanů postupně Capcara, Řezáč ani Jelšík, který dorážel právě po šikovném úniku Řezáče. V 56. minutě nevyužili domácí úniku tři na jednoho. V čase 56:20 to byl soupeř, který skóroval a zadělal tak na mírné drama. Aleš Hybner vyslal na Kubáně nepříliš obtížnou střelu, ale domácí gólman si ji nešikovně srazil svou holí za svá záda. Domácí v tomto utkání ztroskotávali na své vlastní střelecké nemohoucnosti, kterou potvrdil také Bartoš. V závěru se již nic neudálo, a tak VOKD Poruba porazila Hvězdu Praha 4:2.