Junioři statečně vzdorovali extraligové Olomouci, na úvod přípravy zaznamenali porážku

05.08.2014, Redakce

Porubští junioři mají za sebou úvodní duel nové sezony. A na startu přípravného období na ně čekal velice silný protivník – hokejisté extraligové Olomouce. RT TORAX se však oslabeného soupeře nezalekl a z úvodního tlaku vytěžil vedoucí gól z hole obránce Matěje Štěpána. Pak už se ale trefovali především domácí junioři. Svěřenci trenérů Miroslava Bahníka a Petra Trojana sice ještě v závěrečném dějství vykřesali naději na dobrý výsledek trefou agilního Jakuba Schwarze, ale Hanáci dalšími dvěma góly v závěru pečetili své vítězství. Porubská juniorka tak na úvod zaznamenala porážku 2:5. Odveta je na programu už v pondělí na porubském ledě.

Přípravné zápasy juniorů - přát. út 5.8.14:15
HC Olomouc
5:2(1:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 5. Štefka (Vrána, Pavlovský), 26. Zelený (Melichárek), 30. Pavlovský (Zelený), 45. Krátoška, 60. Krátoška (Jeklič) – 2. Štěpán, 44. Gola R. (Schwarz). Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.
HC Olomouc: Vlach – Nesvadba, Horák, Kraigher, Gatěk, Hes, Hrabica, Tomek – Vrána, Pavlovský, Štefka – Kropáč, Konečný, Jeklič – Ministr, Zelený, Melichárek – Krátoška.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček – Ryška, Pobuta, Soukal, Štěpán, Ščurek, Kropka, Hranoš, Rataj, Smrčka, Havránek, Fibrich, Brnčal, Holaň, Gola P., Schwarz, Bartoň, Gola R., Mládek, Kurnik.

Olomoučtí junioři nepředvedli zrovna nejlepší vstup do utkání. Už po půl minutě hry se nechal zbytečně v útočném pásmu vyloučit Štefka a Ostravané nabídnutou možností nepohrdli. Po minutě přesilové hry nahodil kotouč od modré Matěj Štěpán tak dokonale, že Vlach na puk vůbec neviděl. Hanáci ale s odpovědí příliš dlouho neotáleli a už v páté minutě bylo srovnáno. Domácí využili zaváhání hostující obrany, které se proměnilo na přečíslení tří na jednoho a Jan Štefka umístěnou trefou k levé tyči nedal brankáři šanci.

Ve zbytku první dvacetiminutovky sice již branka nepadla, příležitostí k jejímu dosažení měly ale oba celky hned několik. Jako první neuspěl Patrik Gola, který v rychlosti netrefil letící kotouč podle svých představ. Dále hosté zahodili možnosti skórovat v početních výhodách. I Olomoučtí se mohli několikrát radovat, ale všechny akce dopadly stejně. Největší možnost měla dvojice Jeklič – Krátkoška, která postupovala sama na hostující branku, avšak šanci zahodila.

Remízový stav trval až do konce šestadvacáté minuty. Melichárek dlouhým a přesným pasem z vlastní obranné třetiny našel na levém křídle rozjetého Dominika Zeleného, který tvrdým projektilem z kruhu pro vhazování trefil vzdálenější růžek hostující klece. A ani ne za čtyři minuty se Kohouti radovali potřetí. Vyhozený puk dojel jako první Matěj Pavlovský, který tak využil nového pravidla o hybridním icingu, a kotouč odražený od zadního mantinelu umístil tvrdou střelou za záda Mačka. Vzápětí měl možnost odpovědět Patrik Gola, ale jeho bekhendová střela skončila na vyrážečce Vlacha.

Necelé čtyři minuty po zahájení třetí dvacetiminutovky se Poruba vrátila zpět do hry. Jakub Schwarz zadovkou vybídl k zakončení Robina Golu, který se štěstím dopravil puk za brankovou čáru. Radost Ostravanům ale vydržela jen několik desítek vteřin. Aleš Krátoška obdržel pas do jízdy a v samostatném úniku se trefil přesně nad vyrážečku gólmana. Olomoučtí poté mohli přidat pátou trefu v polovině třetiny, ale v přečíslení Vrána s Ministrem neuspěli. Konečnou podobu výsledku tak dal až v samém závěru Aleš Krátoška, který ze tří metrů prostřelil Mačka.