Junioři se rozešli s Frýdkem - Místkem smírně

12.08.2011, Adam Bagar

Junioři mají za sebou druhé přípravné utkání. Trenér Jan Vavrečka nechal odpočívat první dvě útočné formace a dal přednost širšímu kádru. V první třetině jsme příliš optimální výkon z domácí strany neviděli a hosté si tak vypracovali zasloužený náskok. Jenže od druhé tercie nastoupila úplně jiná Poruba. Soupeře přehrávala, ale branky se ne a ne dočkat. Ještě šest minut před koncem ztrácel RT TORAX dvě branky, ale drtivým závěrem dokázal srovnat na konečných 4:4. O dvě branky se postaral Antonín Újezdský, další přidali Dalibor Mihal a Michael Dusík. Další utkání sehrají junioři ve středu 17. srpna, kdy přivítají Opavu.

Přípravné zápasy juniorů - 2.kolo pá 12.8.16:15
HC Frýdek-Místek
4:4(1:2, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Mihal (Odsedek), 35. Újezdský (Lukašík, Lužný), 54. Újezdský (Vícha), 60. Dusík (Šrubař) - 14. Dohnal (Mičulka, Bartek), 20. Mičulka, 28. Bartek (Dohnal), 54. Mach (Vacula, Hamhalter). Rozhodčí: Urbánek - Jureček, Kopřiva. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 101. Střely na branku: 42:25 (7:13, 19:7, 16:5). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Herman P. (od 34. Lesák) - Dusík, Šrubař, Herman T., Špok, Jasiok, Lužný, Spusta - Rosypka, Odsedek, Ďurica (od 3. Mihal) - Hurník, Palkovič, Dominec - Újezdský, Vícha, Lukašík.
HC Frýdek-Místek: Baldík (od 31. Třeštík) - Golasovský, Hamhalter, Dohnal, Veselský, Vašut, Beinstein, Alina, Mach, Vacula, Mičulka, Fiala, Bartek, Dubčák, Ševčík, Kurajský, Sládek.

Frýdečtí junioři měli lepší vstup do zápasu. Domácím scházela především střelba, bez které se góly dávají jen ztěží, naopak hosté si vypracovali několik pokusů, které však skončily na jistém Hermanovi. V polovině první tercie udeřili na druhé straně překvapivě porubští hokejisté. Dalibor Mihal si sjel mezi kruhy na Odsedkovu přihrávku a rychlou střelou otevřel skóre zápasu.

Hosté vzápětí srovnali v přesilové hře. Bartek vypíchl domácímu obránci kotouč, kterého se zmocnil Mičulka. Ten ještě poslal na lépe postaveného střelce Mikuláše Dohnala. V závěru třetiny Frýdečtí přidali druhou branku. Tomáš Mičulka překonal Hermana svým bekhandovým pokusem.

RT TORAX ve druhé periodě značně přidal, a to se projevilo i na jeho zvýšené střelecké aktivitě. Odsedek a následně i Dominec v gólových pozicích neuspěli. Při narůstajícím porubském náporu přidali svěřenci trenéra Snášela ve vlastním oslabení třetí kousek. Bartek ujel domácí obraně a po blafáku skóroval nechytatelně pod horní tyč.

Snížení se domácí dočkali v bleskově využité přesilové hře. Lukašík předložil kotouč u druhé tyče volnému Antonínu Újezdskému, který se do prázdné svatyně nemohl mýlit. Po brance Porubě opět narostla křídla. Špok trefil dělovkou od modré pouze levou tyč a obrovskou šanci spálil také v úplném závěru druhé části Hurník.

Po nezáživném začátku poslední dvacetiminutovky to byl opět Vavrečkův výběr, který přebíral aktivitu. Jenže další únik frýdecké dvojice měl gólovou tečku. Vacula předložil přihrávku najetému Jakubu Machovi a ten přesnou střelou k tyči vrátil Frýdku - Místku dvoubrankový náskok.

RT TORAX se nevzdával a bleskově snížil. Víchovu střelu Třeštík pouze vyrazil a dorážející Antonín Újezdský neměl opět se zasunutím touše problém. Poruba byla nadále lepším týmem, ale vyrovnávací trefa nepřicházela. Zodpovědnost vzal nakonec na sebe kapitán Michael Dusík. V obranném pásmu nabral puk a agresivně projel celým kluzištěm jako nůž máslem, dostal se před Baldíka a střelou pod víko zařídil po krásné individuální akci alespoň konečnou remízu 4:4.

Jan Vavrečka (HC RT TORAX Poruba): První třetina nebyla optimální, měli jsme málo střeleckých příležitostí a bez střelby se prostě nemůžeme dostat do tlaku. Od druhé třetiny jsme byli mnohem aktivnějším a lepším týmem než Frýdek. V zápase jsme zkoušeli slabší útočné řady. Samozřejmě hráli i hráči, kteří by měli mít stálé místo. Bohužel musím konstatovat, že nezahráli to, co měli zahrát. Naopak se mi líbila třetí pětka, která dala dvě branky. Takže nám to pořádně zamotalo hlavy. Musíme nadále sledovat, kdo má zájem hrát a bojovat o místo v sestavě a kdo se chce jen tak povozit.

Michal Bobok (HC Frýdek - Místek): Myslím si, že to byl klasický první přípravný zápas. První dvě třetiny měly slabší tempo, ale ve třetí části se to již vyrovnalo ligové soutěži, ale ještě to nebylo zdaleko úplně ono.