Junioři deklasovali Rožnov pod Radhoštěm, diváci viděli neuvěřitelných dvacet branek

30.09.2011, Adam Bagar

Páteční souboj dvou celků čekajících na své první vítězství se proměnil v jednoznačnou partii. První třetinu ještě odehrála Poruba profesorsky a do šaten odcházela za stavu 2:0, v dalších dvou částech ovšem rozpoutala svůj brankostroj, který se zastavil až na čísle patnáct. Velký rozdíl mezi oběma celky dokumentuje také počet střel na branku v poměru 69:23. Hned dva hráči se blýskli hattrickem - Lukáš Kofroň a Štefan Šimkovič, čtyřmi body zazářili také Daliborové Mihal a Kameníček. Přestože porubští junioři zvítězili vysoko 15:5, nemohou být příliš se svým výkonem spokojeni. V neděli zajíždí na led Třebíče.

Liga juniorů - 5.kolo pá 30.9.17:00
HC Rožnov pod Radhoštěm
15:5(2:0, 7:3, 6:2)
Branky a nahrávky: 6. Kofroň (Vaněk, Kameníček), 17. Palkovič (Mihal, Franek), 23. Šimkovič (Jasiok), 25. Palkovič (Mihal, Kanaloš), 28. Jasiok (Herman, Šimkovič), 33. Šimkovič, 35. Kofroň (Kameníček), 38. Šimkovič (Vidlák), 40. Maček (Vidlák), 46. Vaněk (Kameníček), 49. Mihal (Odsedek), 53. Kofroň (Vaněk, Kameníček), 56. Mihal (Odsedek, Kanaloš), 56. Odsedek (Lužný), 56. Vidlák (Maček) - 22. Babiš (Paťava), 34. Bukovjan (Suchánek), 36. Suchánek (Fryšara), 54. Babiš (Skopal), 59. Krátký (Hajda) . Rozhodčí: Jeřábek J. - Mikler, Řezáč. Vyloučení: 9:5, navíc Kanaloš (POR) 10 min. OT. Využití: 3:4. V oslabení: 2:1. Diváci: 95. Střely na branku: 69:23 (20:6, 22:7, 27:10). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3, 12:3, 12:4, 15:4, 15:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Rudl - Cháňa, Dusík, Franek, Lužný, Jasiok, Herman, Lažek - Kofroň, Kameníček, Vaněk - Mihal, Palkovič, Kanaloš - Šimkovič, Vidlák, Rosypka - Maček, Odsedek.
HC Rožnov pod Radhoštěm: Dohnálek - Fryšara, Skopal, Černobila, Paťava, Mynarčík, Dosoudil, Suchánek, Babiš, Bukovjan, Koryčanský, Mikuda, Zich, Hajda, Křenek, Krátký.

Poruba byla od úvodních minut výrazně aktivnější. Do vedení šla v přesilové hře, kdy při nacvičeném signálu našel Vaněk Lukáše Kofroně a pro něj už nebyl problém trefit se do poloprázdné klece. Mihal se dvakrát v řadě zjevil před Dohnálkem, ale poprvé branku minul a podruhé trefil jen hruď gólmana. Gólem neskončila ani šikovné uvolnění Vaňka.

RT TORAX hrál v první třetině až příliš profesorsky a především na půl plynu, přesto to na soupeře stačilo. V další početní výhodě poslal Mihal přesnou příhru skrz předbrankovým prostorem na volného Vojtěcha Palkoviče, který se rovněž nemohl do odkrytého místa branky mýlit. Alespoň jeden pěkný zákrok si připsal také Rudl, jenž po Mikudově střele ze strany předvedl ukázkový semafor.

V úvodu druhé tercie udeřili v přesilovce hosté. Porubští zcela zapomněli na zadní vrátka a samostatného úniku využil naprosto s přehledem Kamil Babiš. Pouhých dvacet vteřin uběhlo a Poruba šla opět do dvoubrankového vedení. Před brankou se dobře zorientoval Štefan Šimkovič a dorazil pokus Jasioka. V další akci našel Mihal zadovkou Vojtěcha Palkoviče a ten přesnou střelou k tyči zvýšil na 4:1.

V přesilové hře zvyšoval Robin Jasiok. Na něj „obrana“ zcela zapomněla a mohl si tak v poklidu najet až před Dohnálka a skórovat. RT TORAX dokonce udeřil i ve vlastním oslabení. Štefan Šimkovič vypíchnul na modré touš a při svém samostatném úniku poslal touš i s gólmanem za brankovou čáru. S góly se ve druhé třetině skutečně roztrhnul pytel. V přesilovce se radoval následně Rožnov. V brankovišti došťoural kus černé pryže za brankovou čáru Jiří Bukovjan.

Gólové hody pokračovaly i nadále. Kameníček si sjel před branku, ale Dohnálka ještě překonat nedokázal, to se povedlo z úhlu až dorážejícímu Lukáši Kofroňovi. Na druhé straně udeřil Rožnov dokonce ve vlastním oslabení. V situaci dva na jednoho se Petr Suchánek snažil najít svého spoluhráče, Jasiok si však při obranném zákroku kotouč smolně srazil do vlastní sítě. Porubští se prezentovali také pěknou souhrou. Štefan Šimkovič nakonec přesně zavěsil z prostoru mezi kruhy a završil svůj hattrick.

To nebylo ještě z divoké druhé části stále nic. Vidlák ještě těsně před druhou sirénou našel volného Davida Mačka a ten přesně pod horní tyč nedal Dohnálkovi žádnou šancí. Po čtyřiceti minutách hry tak svítilo na světelné kostce divoké skóre 9:3. V podobném duchu se však nesla také závěrečná perioda.

Na desátý gól se čekalo překvapivě dlouho, lépe řečeno necelých šest minut. Rostislav Vaněk se trefil přesně pod víko. Ve vlastním oslabení přidal jedenáctý kousek Dalibor Mihal, kterého našel zpoza branky šikovně Odsedek. První útočná formace opět vyšachovala svého soupeře a po střele Lukáše Kofroně, která se ještě otřela o tyč, se RT TORAX dočkal tuctu branek a samotný střelec svého hattricku. S hromadou hozených čepic však počítat příliš nemohl.

Porubští na ledě doslova divočili a jejich hra tak neměla pevný řád. Dalšího bezhlavého útočení využil ke čtvrté rožnovské trefě střelou z mezikruží Kamil Babiš. Rožnovská pětice zapomněla před brankou na zcela volného Dalibora Mihala a ten již přidal svou druhou branku. Za pouhých dvacet vteřin pálil Lužný a jeho pokus ještě mírně tečoval svou nohou Patrik Odsedek.

Uběhlo jen dalších třiadvacet vteřin a do listiny střelců se zapsal také Martin Vidlák. Hosté byli v těchto chvílích zralí na ručník. Hned vzápětí poslal další touš do branky Kameníček, ale nebylo mu v zápase zjevně přáno skórovat. Spálil několik šancí a když se konečně dočkal gólu, hlavní rozhodčí rozpažil, protože nestál v dobré pozici a nemohl tudíž kotouč za brankovou čarou vidět. V závěru ještě využili hosté další přesilovku. Šťastným střelcem se stal tentokrát Mojmír Krátký.

Poruba tak zvítězila v naprosto divokém a nepříliš pohledném utkání vysoko 15:5. O jasné převaze RT TORAXu svědčí i poměr střel na branku – 69:23. I přes vítězství nemohou být domácí hráči se svým výkonem spokojeni, nadělali totiž řadu chyb.

Ostatní výsledky 5. kola LJ - Východ:

Hokej Šumperk 2003 - LHK Jestřábi Prostějov 2:2
HCM Warrior Brno - HC Slezan Opava 8:1
HC ZUBR Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč 3:2
HC Frýdek - Místek - AZ Havířov 3:5

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba): Odehráli jsme slušně snad jen deset minut, jinak nemohu být vůbec s naší hrou spokojen. Kluci vůbec nedělali to, co cvičíme na tréninku, neplnili především situace tři na dva, dělali si na ledě co chtěli. Na výsledek se nemůžeme dívat, soupeř byl skutečně slabší a v závěru mu evidentně došly síly. Nelíbila se mi také nedisciplinovanost některých hráčů.

Daniel Dohnálek (HC Rožnov pod Radhoštěm): Myslím, že k tomu není co říci. Jsme bez potrestaných hráčů, do sestavy jsme tak museli zapojit i mladé hráče, zbytek se na to asi vykašlal. Soupeř byl jednoznačně lepší a dobře bruslil, což viděl asi každý. Dostat patnáct branek je hrůza.