,

Žákovská liga ČR – 5. třída - 29.kolo ne 22.2.09:30
HC Studénka
1:9(0:4, 0:4, 1:1)
Branky Poruby: 2. D. Wawrzkiewicz, 6. Brabec (D. Wawrzkiewicz), 17. D. Wawrzkiewicz, 20. D. Wawrzkiewicz, 25. Petruška (Bialy), 27. Brabec (Macho, Petruška), 34. Skála (Bialy), 35. Macho, 56. Skála.

Už v první minutě zápasu rozvlnil síťku za brankářem Studénky, Jakubem Klimkem hráč RT TORAXu Dawid Wawrzkiewicz. Celá první třetina vlastně patřila tomuto hráči, když svým dalším golem v 16. a 20. minutě završil hattrick. Jeho gólovou hegemonii narušil svým gólem v 6. minutě pouze Tobiáš Brabec, který v té době zvyšoval na 2:0.

Druhou třetinu RT TORAX pokračoval v gólovém přídělu. Brankou v páté minutě Tomáš Petruška zvyšoval už na 5:0. To že šesté minuty třetin patřily Tobiáši Brabcovi ukázal svým druhým gólem a Poruba vedla již 6:0. V této třetině se gólově prosadili ještě ve 13. minutě Daniel Skála a o minutu později Jakub Macho. Po druhé třetině svítilo na světelné tabuli skóre 8:0 pro hosty.

S ohledem na takto jednoznačný výsledek dal pak trenér Mrázek hráčům možnost zkusit si i jiné herní posty, než na které jsou zvyklí. Tato změna jednoznačně vedla k tomu, že se hra na obou stranách srovnala a domácí zaznamenali čestnou branku. Třetí třetina skončila nerozhodně 1:1, kdy o jediný gól Poruby se postaral Daniel Skála. Zápas odchytali i oba gólmani RT TORAX Poruba, kdy první polovinu hájil brankoviště Marian Münch, který zaznamenal dva zásahy a druhou půli odchytal po dlouhé pauze Vít Števanka, který měl rovněž dva zásahy a inkasoval jediný gól zápasu z hole soupeře.