ELITE CUP! Víkend v Salzburgu končí dorostenci po prohře na třetím místě

03.09.2023, Gabriela Juříková

Po sobotním těžkém utkání, kdy měl soupeř střelecky navrch a přesto dorostenci RT TORAX uhráli cenný bod, nastoupili v neděli 3. září ke třetímu utkání prestižního turnaje Elite Cup proti týmu EC Red Bull Salzburg. Porubě, dle zápisu domácímu týmu, utekl začátek a pak se těžce dostávala do utkání. Naděje na uspokojivý výsledek byla při proměnění přesilovky. Jenže Salzburg pohodlný náskok nepustil a po střelecky vyrovnané druhé třetině, kdy měla Poruba kompaktní obranu, v poslední periodě rakouský tým svou převahu demonstroval dalšími góly. HC RT TORAX Poruba po prohře 1:7 obsadil třetí místo. Opět vyhrál tým HK Nitra.

Přípravné zápasy dorostu - EC ne 3.9.11:00
EC Red Bull Salzburg
1:7(1:3, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 13. Kozák (T. Vehovský, Ostřížek) – 1. McGovern (Langmeier), 6. Greil (Pohle, Schroth), 11. Hutzinger (Greil), 26. Langmeier (Oberhauser, Grünsteidl), 47. Pohle (Prast, Heimel), 57. Greil (Pohle), 60. Langmeier. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 23:43 (7:17, 8:11, 8:15). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:7.
HC RT TORAX Poruba: Bernard – Krpec, S. Stasiuk, Korbel, Šima, Kozák, Planka, Michalík – Bobok, Ignatenko, Skorochod – Indrst, Ostřížek, T. Vehovský – Dietrich, Stryczek, Žídek – Václavek
EC Red Bull Salzburg: Kaiser – Prast, Wijacki, Krening, Schroth, Grünsteidl, Barnthaler – Langmeier, Oberhauser, McGovern – Pohle, Hutzinger, Greil – Bader, Strainovic, Heimel

Ve třetím mači se mezi tyče postavil Petr Bernard a poprvé si sáhl na kotouč, když jej lovil až z brankové sítě. Asi nejrychlejší gól turnaje vsítil v čase 0:09 Matthew McGrovern. Red Bull Salzburg měl v první třetině střeleckou převahu a ze sedmnácti střel vytěžil další dvě branky. Na konci šesté minuty se prosadil Lukas Greil a na začátku jedenácté minuty navýšil hostům vedení Konstantin Hutzinger.

Porubané ale nesložili zbraně. Naskytla se jim na začátku třinácté minuty početní výhoda, kterou po necelé půlminutě ukončil za spolupráce Vehovského a Ostřížka Matin Kozák. A byl to první gól z početní výhody! V předchozích dvou zápasech Poruby se totiž nepodařilo žádnému týmu vyloučení ukončit dříve.

Naskočila první vteřina šesté minuty druhé třetiny, kdy Pepino Langmeier odčinil své vyloučení v prvním dějství a dal Salzburgu opět třígólové vedení. Do zápisu se Langmeier zapsal potřetí, podruhé do kolonky trestů. Tentokrát si jej už odpykal celý. A celé dvě minuty si poseděl u trestoměřičů i porubský Danyl Skorochod. Tato dvaceti minutovka byla střelecky dost vyrovnaná, resp. obrana RT TORAX nedovolila soupeři přesnou střelbu, takže na Bernarda šlo pouze jedenáct přesných střel.

Prvních pět minut třetí periody se hrálo v nepoměru hráčů na ledě. V neprospěch Porubanů! První vyloučení domácí ubránili, ale po hromadné potyčce, kdy rozhodčí rozdal tři tresty, dva na straně RT TORAX, sedmnáct vteřin před návratem Stasiuka na led dostal kotouč do brankové sítě Karl Philipp Pohle. K dalšímu zápisu do střelecké listiny došlo po deseti minutách. Do porubské sítě namířil Lukas Greil a konečný výsledek 1:7 z pohledu RT TORAX stanovil vteřinu před koncem základní hrací doby Pepino Langmeier, čímž se stal po Greilovi druhým tříbodovým hráčem utkání.

HC RT TORAX Poruba po druhém víkendovém turnaji ELITE CUP obsadil třetí příčku za EC Red Bull Salzbrurg a stejně jako před čtrnácti dny, první místo uhájil tým HK Nitra. Maďarský DVTK Jegesmedvék Akadémia obsadil po třech prohrách čtvrtou příčku.