Druhý zápas starších dorostenců skončil těsnou výhrou 4:3

12.08.2010, Kateřina Juříková

Starší dorostenci sehráli další přípravné utkání a soupeřem jim byli hoši z Frýdku - Místku. Bojovná nálada se vznášela nad ledovou plochou od začátku zápasu. Až do čtrnácté minuty první třetiny se nedokázal žádný ze střelců prosadit. Nakonec se to podařilo Michalu Pelechovi, ale nedlouho po jeho gólu hosté stav dorovnali. Ve druhé části byla hra také velmi vyrovnaná, ovšem svou druhou branku vstřelili nejprve hosté. K vyrovnání skóre došlo až ve 37. minutě parádním blafákem Tomáše Lukašíka. Nerozhodný stav prolomil v poslední třetině svou druhou brankou Michal Pelech, ale po pár minutách bylo díky frýdeckému útočníkovi Čahojovi vyrovnáno. Domácí se nevzdali a na konečný stav 4:3 prostřelil brankáře hostí opět Lukašík. Další utkání sehrají starší dorostenci 13. 8. na ledě HC Plus Oil Orlová.

Přípravné zápasy staršího dorostu - přát. čt 12.8.15:00
HC Frýdek-Místek
4:3(1:1, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 14. Pelech (Palkovič), 37. Lukašík (Hurník), 47. Pelech (Palkovič), 51. Lukašík - 18. Bernát (Vacula), 24. Jakubowski (Ďuríček), 50. Čahoj (Hamhalter). Rozhodčí: Šeděnka - Tuizal, Záviský. Vyloučení: 5:3, navíc Vícha (POR) 10 OT. Využití: 0:1. Diváci: 85. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Chybík (od 30. Čížek) - Baca, Herman, Franek, Vrána, Soukal, Zuščík, Hradil, Juřík, Pelech, Palkovič, Maček, Pobuta, Hurník, Lukašík, Wolný, Vícha, Kotas
HC Frýdek-Místek: Baldík - Hamhalter, Blažek, Vašut, Fojtík, Gavlas, Ďuríček, Jakubowski, Kurajský, Bernát, Vacula, Čahoj, Vančo, Lapčík, Alina, Nováček, Strkač, Beinstein

Frýdečtí hráči vstoupili do utkání s hlavním cílem, a to vyhrát. Již od úvodního buly se za kotoučem hnali jako hladoví psi a snažili se vstřelit gól jako první. Málem se to podařilo Jakubowskemu, který objel porubskou klec. Chybík sice na chvíli ztratil kotouč z dohledu, ale jakmile spařil u levé tyče útočníka hostí, okamžitě odkrytý prostor zakryl. Domácí vyvíjeli značný nátlak, ale soupeř jim nedovolil vystřelit na Baldíka jedinou střelu. Snad jen prudké rány od modré doplachtily až k brankáři, ale puk se vždy od něj odrazil. Ve 14. minutě se to domácím přece jen podařilo. Těsně u frýdecké klece se vytvořila skrumáž hráčů a mimo ni zůstal nikým nehlídán útočník Michal Pelech. Ze skrumáže se podařilo Palkovičovi nahrát osamocenému Pelechovi, který neváhal a ihned pálil. Zanedlouho poslal Franek puk z rohu kluziště přímo na Baldíka, který nešťastnou náhodou odtáhl od tyče beton a puk málem sklouzl za brankovou čáru. Naštěstí pro Frýdecké si toho gólman všiml a zasáhl lapačkou. Dvě minuty před koncem byl stav dorovnán. I když Marek Bernát střelil-nestřelil, kotouč našel skulinku mezi Chybíkovými betony a skončil v kleci.

Nerozhodné skóre 1:1 vydrželo až do čtvrté minuty druhé třetiny, kdy po Ďuríčkově nahrávce dostal puk za Chybíkova záda Jan Jakubowski. Hosté svého soupeře tlačili do útočného pásma a pokoušeli se o další gól. Ten tlak už domácí nemohli vydržet a při první příležitosti ukořistili puk. Maček s Pelechem ujížděli k frýdecké svatyni. Bohužel jejich akce neskončila vítězně, ale udrželi pro svůj tým útočné pásmo. Ani skrumáž před bránou nepřinesla žádné ovoce. Když byli Porubští v oslabení, ukázali hostím, že početní nevýhoda není jejich slabinou a že dokáží bojovat v každé situaci. Frýdecký strážce si musel připadat jako ve filmu "Živý terč", když byl obdařen smrští střel. Přímo vražedný pohled Baldík vrhl po Bacovi, který na něj vystřelil v okamžiku, kdy mu vyklouzla hůl. Pohotový gólman nasupeně nastavil lapačku a bravurně puk zachytil. Ve dvacáté sedmé minutě ujel Tomáš Lukašík všem hráčům a sám jel na frýdeckého brankáře, kterému blafákem zasunul puk za záda. Další pokusy měli i Maček, Pelech a Palkovič, ale ani jednomu se stav 2:2 nepodařilo změnit.

Hned v začátku závěrečné třetiny vystřelil Vrána prudkou střelu, která se odrazila od Lukašíkovy hokejky a kotouč jen těsně minul škvíru v brankovišti. Vančo střílel od modré a Čížek si myslel, že puk zachytil mezi lapačku a vyrážečku. Bohužel tomu tak nebylo a nebýt duchapřítomnosti jednoho z jeho spoluhráčů, dali by mlsní frýdečtí hráči další gól. V sedmé minutě poslední třetiny rozhodili domácí Baldíka tak, že inkasoval. Střelec Michal Pelech měl před sebou zcela odkrytou bránu a minout by bylo trestuhodné. Vedení domácích nevydrželo dlouho. Denis Čahoj prostřelil Čížkovy betony v polovině třetiny a vyrovnal tak stav na 3:3. Domácí, kteří už ztráceli trpělivost, přitvrdili. Franek pálil od modré, odraženého kotouče se zmocnil Vrána a ihned pálil. Pobuta mohl dorážet, ale puk projel kolem něj. V 51. minutě využil nepozornosti frýdeckého strážce Tomáš Lukašík a připsal si již druhou branku za tento zápas. Hosté ale stále tlačili. Po Vašutově střele zazvonila horní tyč a Alinova střela se odrazila směrem na Jakubowského, kterému ve vystřelení zabránil projíždějící obránce Juřík. Dvě minuty před koncem byl tento bek vyloučen a Poruba hrála v oslabení. Naštěstí toho hosté nedokázali využít a domácí se mohli radovat z vítězství 4:3.