Druhý minizázrak se nekonal! Havlíčkův Brod byl nad síly starších dorostenců Poruby

23.01.2016, Gabriela Juříková

Namlsaní páteční senzační výhrou proti druhé Jihlavě, si starší dorostenci věřili i na Havlíčkův Brod. Jenže soupeř byl zcela jiný a o několik tříd lepší. Byl u všeho dřív, vyhrával osobní souboje a hlavně proměňoval gólové šance. Už v první minutě šli hosté do vedení a po třetím góle donutili Porubu vyměnit gólmany. Sebastiána Bayera vystřídal Marcel Škoda. O jedinou trefu do bruslařské sítě se postaral David Malát těsně před první přestávkou. Hosté se nechávali často vylučovat, ale RT TORAX toho nedokázal využít. První půle nadstavby skončila pro Porubu nezdarem. Do té druhé vstoupí v pátek 29. ledna doma s Pardubicemi.

NOEN extraliga staršího dorostu - 36.kolo so 23.1.13:30
BK Havlíčkův Brod
1:6(1:3, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Malát (Bochnak) – 1. Holenda (Veverka), 5. Michálek (Beran, Vlach), 12. Přibyl (Piskač), 24. Beran (Kopic, Benák), 30. Vlach (Beran, Michálek), 55. Veverka (Hendrych). Rozhodčí: Vepřek – Štreitová, Bubela.. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 20:34. Průběh utkání: 3:3, 1:3,1:6.
HC RT TORAX Poruba: Bayer (12. Škoda) – Prokeš, Bijota, Timura, Dobeš, Propesl, Skokan – Klíma, Bernát, Krupa – Irgl, Malát, Dang – Bochnak, Střondala, Havránek – Žídek, Stach, Plachý
BK Havlíčkův Brod: Kulich – Kopic, Rubner, Benák, Jančařík, Lachman – Piskač, Michálek, Donda, Vlach, Beran, Králíček, Holenda, Přibyl, Veverka, Hendrych

Lepší vstup do zápasu měli rozhodně hosté. Již v první minutě mohli dvakrát skórovat a druhý pokus byl úspěšný. Porubský gólman Sebastian Bayer nestačil včas vystrčit beton proti forhendové střele Vojtěcha Holendy, který sjížděl z druhé vlny a Veverkovu nahrávku před bránu dopravil okolo levé gólmanově tyči za brankovou čáru. O pět minut později bylo jasné, že dnešní utkání nebude pro Porubské tak lehké jako to páteční s Jihlavou. Hosté vyučovali přečíslení dva na jednoho. Vše začalo u Vlacha a na bránu pak ujížděli Beran s Davidem Michálkem, který přijímal zpětnou nahrávku na levém křídle a puku jen nastavil hůl, aby dopadl do odkryté části brány, kam se Bayer nestačil včas s betonem přesunout.

Hra se hodně kouskovala častými vyloučeními. Ale pořád měli hosté herně navrch, i když hráli v oslabení, byli to Bruslaři, kdo tvořil hru. A aktivitu pečetili ve dvanácté minutě třetím gólem. Jiří Přibyl střílel z levého křídla a trefil přesně k druhé tyči nad rameno Bayera. Domácí trenéři sáhli po výměně gólmanů a do branky poslali Marcela Škodu. Nejvíce se zapotil v přečíslení, kdy hosté hráli v oslabení. Zpětná nahrávka byla však rychlejší než najíždějící hráč. Domácí se chytli až při další početní výhodě, kdy si vytvořili souvislejší tlak a těsně po jejím skončení se podařilo Porubě skórovat. David Malát byl ve správný čas na správném místě, když zpoza brány poslal Bochnak puk před Kulichovu bránu a těsně před přestávkou snížil na 1:3.

A po přestávce domácí v bojích o další gól pokračovali. Jenže správný recept na houževnatého soupeře nemohli najít. Nic nevycházelo, jak by mělo. Puky odskakovaly od hokejek, nahrávky neměly adresáta nebo končily u soupeře. A tomu naopak vycházelo vše, na co sáhl. Po minutě proměnil Havlíčkův Brod přesilovku. Lukáš Beran střílel z pravé strany skoro od modré čáry a přestože si Škoda na kotouč sáhl, ten stejně skončil v brankové síti. Přesněji na druhé tyči. Ani tento gól domácí nedostal na kolena. Pořád se snažili Kulicha překonat, ale čím víc chtěli, tím víc to Porubským nešlo.

A to ani přesilovky. Porubští se z první třetiny nepoučili a v obraně často chybovali. Skákavé kotouče sbírali rychlí útočníci Bruslařského klubu a úniky jen se štěstím pro Porubu nekončily gólem. Až po vypršení trestu Berana se na zteč vydal Jiří Vlach a moc dobře si rozmyslel, co udělá. Přejel celým brankovištěm a z těsné blízkosti poslal kotouč pod horní tyč levého rohu Škodovy brány. Rozhodčí trestnými minutami rozhodně nešetřil, ale hostům to bylo jedno, jestli hráli v pěti nebo ve čtyřech. Technicky byli hráči Bruslařského klubu mnohem lepší než domácí hokejisté, což byla jejich velká výhoda.

V drese Poruby se v tomto utkání nevedlo ani mladíkům Bochnak – Střondala – Havránek. Dělali na ledě největší rozruch a dokázali Kulicha párkrát ohrozit, ale puky z hokejek domácího týmu prostě za brankovou čáru nechtěly. Stejně se dařilo i Klímovi či Dangovi. Ve třetí třetině byla pořád vidět snaha Porubských s výsledkem něco udělat, ale na dno je dostala trefa Vojtěcha Veverky, který se díky křižné přihrávce od Hendrycha dostal za porubskou obranu a střelou nad lapačku a vlastně stanovil konečný výsledek utkání 1:6. Světelná tabule ukazovala 55 minutu. Zbylý herní čas se nedohrával v klidném duchu. Naopak, hosté hráli aktivně až do poslední minuty a tím donutili porubské ke stejnému přístupu. Ovšem nic podstatného se již nekonalo a Bruslařský klub si tak ze severu Moravy odvezl plný počet bodů.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Musím říct, že dnešní prohra mě ani moc nemrzí. Víc mrzely prohry v Letňanech a v Budějovicích. Na Havlíčkův Brod jsme prostě neměli v žádné hokejové disciplíně. Všude jsme byli pozdě, nevyhrávali jsme osobní souboje a to, co nám vycházelo včera, tak dnes prostě nefungovalo. Nedařilo se ani útočné trojici našich mladších dorostenců, kteří nám v podstatě dělají výsledky. A když nezahrají oni, tak starší hráči už vůbec ne. Soupeř byl prostě ve všem lepší a zaslouženě vyhrál.

Václav Adam (BK Havlíčkův Brod): Chtěli jsme zde uspět, protože každý bod je pro nás dobrý. Nevěděli jsme, co od zápasu čekat, když tady Jihlava tak vysoko prohrála. Soupeře jsme v podstatě neznali, takže jsme vsadili na zabezpečenou obranu, a když to půjde dopředu, tak jen dobře. Snažíme se hrát doma i venku aktivně, napadat hráče s pukem a to vedlo k získání třígólového náskoku. Kdybychom ty šance v první třetině neproměnili, utkání by se možná vyvíjelo jinak.