Druhá lajna táhla juniory k další výhře, Poruba vyloupila hnízdo Vlků Českého Těšína

18.12.2018, René Chyla

Porubští junioři zvládli derniéru roku 2018 a z Českého Těšína vezou vítězství 6:3. Poruba přitom vedla už o tři branky, domácí se ale po chybách dostali na dostřel. HC RT TORAX však vždy v pravou chvíli tvrdě odpověděl a nakonec dokráčel ke třem bodům. Na nich měla lví podíl zejména druhá pětka, který zařídila hned čtyři góly, přičemž tři z nich si na své konto připisuje kanonýr Jiří Brodek.

Regionální liga juniorů - 12.kolo út 18.12.16:45
HC Vlci Český Těšín
3:6(0:2, 2:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 29. Stebel (Cienciala J.), 33. Jurzyca (Králík), 50. Cienciala J. (Králík) – 3. Brodek (Vavřík), 6. Vavřík (Brodek, Häring), 28. Brodek (Vavřík, Häring), 42. Anlauf (Stodůlka), 54. Brodek (Häring), 58. Husák (Benka-Rybár, Stodůlka). Rozhodčí: Pelc – Stonavský, Návrat. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 47. Střely na branku: 25:35 (7:10, 9:13, 9:12). Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6.
HC Vlci Český Těšín: Švančara – Wantulok, Mituchovič, Jurzyca, Macurák – Králík, Kapitanov, Mrozek, Szmek, Zwrtek, Stebel, Cienciala J., Folwarczný, Pniok
HC RT TORAX Poruba: Šindelka – Zajíc, Husák; Kroček, Becher; Krátký – Morávek, Bukowski, Žídek – Häring, Vavřík, Brodek – Stodůlka, Byčkov, Anlauf – Benka-Rybár

Jiří Brodek (POR) (3+1)
Tomáš Husák (POR) (1+0)
Jan Cienciala (CET) (1+1)

Poruba na Vlky vletěla, fungovala souhra dua Brodek – Vavřík

Porubská juniorka začala v Českém Těšíně skvěle a už ve třetí minutě se mohla radovat z prvního gólu, když Michael Vavřík po vyhraném buly nahrával před bránu Jiřímu Brodkovi, který usměrnil puk za záda Patrika Švančary. Šestá minuta přinesla druhou trefu v podání hostujícího mužstva. Jiří Brodek sice od modré čáry neuspěl, Michael Vavřík byl ale důrazný v brankovišti a dorážkou poslal Porubu brzy do dvoubrankového vedení – 0:2. Ve třinácté minutě se mohli Porubští zcela uklidnit při přesilovce, když Tomáš Husák parádně našel volného Daniela Stodůlku, ten však naprosto osamocený před Švančarovou brankou minul.

Ostravané se uspokojili, pak Vlci dotahovali

Domácí hokejisté se po pauze zvedli, porubskou obranu několikrát pořádně zaměstnal Jan Cienciala, jenž nejprve projel skrz celé hřiště až před Martina Šindelku a poté nebezpečně dorážel střelu jednoho ze svých kolegů, porubský brankář ale odolal. Ve 28. minutě přišla pro Vlky třetí rána. Daniel Häring posunul nakrátko přes beka na Michaela Vavříka, jenž následně uvolnil Jiřího Brodka, který si s Patrikem Švančarou pohrál, vykoupal jej a poté zakončil do prázdné – 0:3. Domácí se ale rychle probrali a do minuty a půl se vrátili do hry. Jan Cienciala našel před brankovištěm nalevo volného Filipa Stebela, který už měl před sebou jen prázdnou klec – 1:3. A do pauzy přišla od Vlků další hrozba. Ve 33. minutě se hokejisté Českého Těšína dostali do situace dva na jednoho, v níž pak ujel Otto Jurzyca a ten k tyči nezaváhal – 2:3.

Vlci kousali, odpor zlomil hattrick Brodka

Začátek třetí třetiny byl zlomový. Daniel Stodůlka vyhrál v útočném pásmu buly, po němž se kotouče zhostil Jan Anlauf, který z otočky trefil mezerou pod lapačkou – 2:4. Český Těšín byl blízko dalšímu kontaktnímu gólu, šance Filipa Stebela ale zůstala nevyužita a nařízené trestné střílení po faulu na Ottu Jurzycu zneškodnil Martin Šindelka. I přesto ale domácí snížili, stalo se tak po brejku Jana Ciencialy, který zužitkoval nabídku Lukáše Králíka střelou z mezikruží k pravé tyči – 3:4. Závěr už patřil ale jen porubským borcům, ti nejprve neproměnili tutovky Michala Morávka a Janem Žídkem, v 54. minutě se ale Jiří Brodek prosadil z kruhu mezi betony a bylo víceméně rozhodnuto – 3:5. Pojistku pak přidal ještě za necelé čtyři minuty Tomáš Husák, jenž vysekl dělovku od modré, která propálila vše včetně domácího gólmana – 3:6.

Brnovs.Opava6:2

Roman Sedlák (HC Vlci Český Těšín): Nemyslím si, že jsme byli horším týmem. Dostali jsme jen smolné branky, zejména hodně mrzí ta po buly v obranném pásmu. Favoritem byla sice Poruba, ale troufám si tvrdit, že jsme ji pořádně potrápili. Nastoupili jsme v jedenácti lidech, s tímto problémem bojujeme celou sezonu, ale za takový výkon v takovém počtu lidí musím kluky jen pochválit, protože odehráli výborný zápas. Jako trenér jsem s výkonem spokojen, bohužel to nevyšlo jen výsledkově, chybělo trochu více štěstíčka.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): První třetina nám vyšla, dali jsme dvě branky a byli v pohybu. Pak jsme ale spadli nepochopitelně do podprůměru, soupeře jsme naší hrou zvedli a na konečné vítězství jsme se hodně natrápili. Výhra nás může potěšit, ale za dvě třetiny nemůžeme hráče vůbec pochválit. Bylo to bez pohybu, bez nápadu a s juniorským hokejem to nemělo nic společného.