Další těsná výhra - starší dorost ještě nepoznal porážku

17.08.2010, Gabriela Juříková

Starší dorostenci odehráli čtvrtý přípravný zápas, z toho třetí na domácí půdě. A opět nepoznali porážku. Po dvou remízách a jedné těsné výhře si připsali další jednobrankovou výhru. Soupeřem jim tentokrát byli stejně staří dorostenci Opavy. Byť si první útočnou akci připravili hosté, vedení se přesto ujali domácí, kteří své vedení v poslední třetině zápasu navýšili. Také hosté se radovali z gólu, který jim dal křídla. Domácí borci se strachovali o jasnou výhru do poslední minuty zápasu. Jednobrankové vedení uhájili. HC RT TORAX Poruba – HC Slezan Opava 2:1. Odveta se odehraje v pondělí 23. 8. na opavském ledě. Ale ještě před ní sehrají starší dorostenci přípravná utkání ve Frýdku - Místku a v Přerově.

Přípravné zápasy staršího dorostu - přát. út 17.8.16:15
Hokejový klub Opava
2:1(1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Palkovič (Pobuta), 48. Pelech - 51. Bendík (Mikuda). Rozhodčí: Šeděnka - ?, Urbánek. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 22. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Chybík (od 30. Hlavina) - Herman, Franek, Vrána, Baca, Hradil, Soukal, Zuščík, Juřík - Maček, Hurník, Lukašík, Kotas, Palkovič, Pobuta, Formánek, Vícha, Plhoň, Pelech.
Hokejový klub Opava: Kober (od 30. Kirschner) - Chvěja, Bendík, Dziadkowiec, Hon - Matušek, Harazim, Gulda, Březina, Mikuda, Ježek, Hudeček, Humplík, Juran, Machač.

V úterních odpoledních hodinách sehráli starší dorostenci čtvrté z devíti přípravných utkání před rozjezdem ligy. Na druhé ledové ploše porubského zimáku vyzvali stejně staré hokejisty z Opavy. Jako první vystrčili drábky hosté, reakce Chybíka prověřil Matušek. Porubští se však nenechali zahanbit a betony Kobera prověřil střelou od modré Vícha. Poté se ke slovu dostali opět hosté. Zkoušeli pálit z jakékoliv pozice. Dziadkowiec neváhal střílet do změti hráčů, ale Chybík přesto střelu vyrazil do bezpečí. Útočný tlak zúročili domácí ve třetí minutě gólem. Střela Pobuty napoprvé síť nerozvlnila, ale odražený puk opět získal, přihrál před branku, kde z první pálil Vojtěch Palkovič. Domácí vedli 1:0. Hosté se nevzdávali, bojovali o každý centimetr ledu, puk měnil každou chvíli majitele, brankáři jej krotili ve svých lapačkách a odráželi svými betony. Hráči sváděli nesčetné boje u mantinelů. Opavští měli několik šancí k vyrovnání. Chybíka prověřil Humplík, Hudeček a Mikuda. Ten střílel z nulového bodu, a přesto měl domácí brankář s touto střelou spoustu práce. V závěru třetiny měli domácí skoro dvě minuty převahu dvou hráčů, využít ji nedokázali. Třikrát měli gól na hokejkách, třikrát je opavský Kober vychytal. Do šaten šla spokojeněji Poruba, vedla 1:0.

V plném nasazení pokračovala obě mužstva i v druhé části zápasu. Úspěšná spolupráce Pobuty s Palkovičem mohla sklízet ovoce i v druhé třetině, kdyby opavský brankář neschoval puk mezi betony. Následně se Kober pořádně zapotil. Mačkovu jedovatou střelu jen přibrzdil, puk prošel skrz betony, šoural se k brankové čáře, Lukašík už nastavoval hůl k přistrčení puku, ale včas zasáhl opavský obránce a zabránil tak navýšení vedení Poruby. V polovině zápasu obě mužstva vyměnila brankáře. Do opavského brankoviště se postavil Kirschner a do porubského Hlavina. Tlak domácích narůstal, gól na hokejce měl i Hurník, ale puk se svezl po brankové čáře a jen zázrakem si hostující brankář nedal "vlastňáka". Hrstka diváků sledovala kombinační, rychlý hokej plný zvratů, bojů o kotouč a pěkných útočných akcích. Opavští se nechali strhnout hrou a zbytečně oslabovali tým. Štěstí měli však v tom, že Poruba přesilovky nedokázala využít a to i přesto, že se jevila jako lepší tým na ledě. Ve druhém dějství při množství šancí na obou stranách hřiště se skóre neměnilo. Domácí nadále vedli 1:0.

Útočněji naladěni přišli na led do třetí třetiny hosté. Několikrát ohrozili porubskou branku, ale nová posila v brankovišti zasahovala v pravý čas. Domácí si věřili i v početní nevýhodě, ve čtyřech se odvážili útočit a zásluhou Michala Pelecha v osmé minutě poslední tercie vedli 2:0. Jestliže byli Opavští v prvních dvacetiminutovkách nedisciplinovaní, v poslední tercii se karta obrátila. Čtyři vyloučení na domácí straně. A jestliže se Porubským nepodařilo početní výhody v průběhu zápasu využívat, Opavští byli v závěru úspěšnější. Pět na tři, zámek v útočném pásmu, obránce na modré Tomáš Bendík poslal přihrávku Mikudy na bránu a smazal nulu na světelné tabuli. 2:1. Tento gól dal Opavským křídla. V závěrečných minutách zápasu přitvrdili. Domácí se museli rychle jejich hře přizpůsobit, jestliže nechtěli opět remizovat. Získávali zpět ztracenou převahu, vyhrávali osobní souboje a snažili se hru přenést před opavskou branku. Velké šance skórovat měli v závěru třetiny a tedy i utkání Maček, Palkovič i Pelech. Opavští se nátlaku ubránili. Zápas skončil výsledkem 2:1 a porubští mladíci tím pádem ještě nezakusili porážku.