Další parádní výkon starších dorostenců smetl Hodonín, výhru řídil Maček

03.10.2010, Gabriela Juříková

V pátém kole ligy se utkali starší dorostenci RT TORAXU s SHKm Hodonínem, který v předešlém kole porazil Opavu. Uběhla půl minuta zápasu a domácí prohrávali. Stav srovnali po pěti minutách a další branku diváci viděli až v samém závěru třetiny. Domácí zahřívali trestnou lavici celkem osmkrát oproti čtyřem trestům hostí, přesto po dvou třetinách vedli o tři branky. Čistým hattrickem v poslední třetině pojistil David Maček výhru Poruby a po čtyřech výhrách a remíze ještě nenašli přemožitele. Tabulku vedou o bod před Slezanem Opava. Další zápas je čeká opět v domácím prostředí v neděli 10. října, kdy přivítají hráče Břeclavi.

1. liga staršího dorostu - 5.kolo ne 3.10.15:00
SHK Hodonín
6:2(2:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 5. Pelech (Vrána), 20. Kaleta (Hurník), 33. Klečka (Lukašík), 46. Maček (Palkovič, Franek), 46. Maček (Franek), 57. Maček (Palkovič, Král) - 1. Lenkovič (Juránek), 56. Duchoslav (Juránek). Rozhodčí: Libiger - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 6:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hlavina - Vrána, Franek, Soukal, Baca, Hradil, Herman, Zuščík - Hurník, Klečka, Palkovič, Lukašík, Maček, Vícha, Král, Mihal, Újezdský, Kaleta, Pelech, Formánek.
SHK Hodonín: Luner - Polák, Bílek, Adamec, Polesný, Lenkovič, Horinka - Ferenčák, Kukliš, Charvát, Fojtík, Tomi, Šrámek, Rauš, Buřič, Duchoslav, Sedlák, Juránek, Janota.

Neuběhlo ani půl minuty po vhození úvodního buly, které vyhrál Hodonín. Po boji v levém rohu nahodil Juránek puk na brankoviště a Radim Lenkovič jeho nabídku zametl za Hlavinova záda. To byla sprcha pro domácí, ze které se vzpamatovávali pět minut. Až po tomto čase se jim totiž podařilo po mnohých pokusech, které jim zmařila Hodonínská obrana, vyrovnat. Po nahrávce Vrány se do listiny střelců zapsal Michal Pelech

Začalo se od začátku. RT TORAX se po úvodním šoku vrátil ke své zažité hře. Opět předváděl útočný hokej s tlakem na bránu a zodpovědnou obranou celé pětky. Obě mužstva si vytvářela šance skórovat a zkoušela pálit z různých vzdáleností i od červené jako třeba porubský Herman, jehož střelu vytěsnil Luner špičkou betónu nebo na druhé straně, kdy pozornost Hlaviny prověřil Šrámek.

V polovině třetiny hráli Porubští první přesilovku a kupodivu všech přihlížejících, gólové šance si vytvářel oslabený Hodonín. Motali hlavu obraně tak dlouho, až si vynutili faul a síly na ledě se rázem vyrovnaly. V tlaku hosté nadále pokračovali a dost zavářeli domácím borcům.

Ne že by se domácí nedostali na dostřel k hodonínské brance. Taky měli dost možností odskočit do jedno brankového vedení. Jednu z možností měl Pelech, na jeho brejk brankář Luner reagoval výjezdem z branky, puk mu vypích, ale z druhé vlny jel Mihal, jehož střelu na brankovišti zastavil za ležícího brankáře obránce Polák. Puk se dostal na hokejku Újezdského, ale ani ten se do střelecké listiny nezapsal.

V samém závěru třetiny po tuhém boji v pravém rohu nahrál Formánek přesně na hůl Jakuba Kalety a ten švihovkou poslal puk za brankovou čáru. Jenže jak rychle puk do branky vletěl, tak rychle vyletěl a rozhodčí nechali pokračovat ve hře. Třetina klaksonem skončila a až pak po poradě s čárovými rozhodčími a kapitány obou týmů hlavní rozhodčí branku uznal. Vykázal rolbu z ledu a třináct vteřin, které po gólu uběhly, nechal dohrát znovu za velkého aplausu domácích příznivců.

Celkem pochopitelně se hosté vrátili po přestávce naštvaní a hodlali okamžitým útokem vyrovnat. Za záchrannou brzdu zatáhl Mihal, když zlikvidoval rybičkou Buřičův brejk. Oba pak skončili i s domácím brankářem v bráně.

Jak už bylo výše řečeno, Hodonín velice dobře až výtečně hrál oslabení. Bránil už na útočné modré a RT TORAX se ani nepřiblížil k Lunerově brance, natož aby vstřelil gól. Naopak. Hodonín paradoxně hrál lépe v oslabení než v plném počtu a domácí se v přesilovce strachovali o jednobrankové vedení. A když hosté získali možnost přesilovky, byli nebezpečnější než domácí. Bohužel měli před sebou silnou zeď v porubské brance, kterou bylo těžko překonat. Charvátovu střelu vytlačil Hlavina betonem a chybnou rozehrávku Soukala hodlal potrestat Fojtík. I on však ztroskotal na sklepnutých betonech domácího strážce.

Zřejmě momentální úbytek sil způsobil, že hosté polevili ze své hry a to domácí potrestali. Rychlý protiútok a souhra nahrávače Lukašíka se střelcem Denisem Klečkou zařídila třetí branku. Hodonínským se však nemohla zapřít snaha o vstřelení gólu. Na Hlavinovi si vylámali zuby postupně Horinka, Adamec, Fojtík nebo Buřič. Na druhé straně měl hodonínský brankář dobře postavené tyče. Po pravé straně rozjel útočný výpad Maček, přihrál na střed hřiště najíždějícímu Palkovičovi, který Lunera překonal, ale puk odrazem od horní tyče skončil mimo branku. Při další porubské akci v podání Lukašíka s Víchou dobře zapracovala hodonínská obrana.

Poslední část zápasu začala pod vedením Hodonína, který v prvních minutách zasypal domácího brankáře snůškou střel. Jenže nedokázal najít zaručený recept, jak Hlavinu překonat. Hodonínský Juránek byl v úniku domácími obránci dobruslen a doslova zatlačen do branky. Za to domácí dostali v poslední třetině střeleckou chuť. Střelu Palkoviče hodonínský strážce vyrazil a David Maček stojící v pravý čas na pravém místě postrčil puk za brankovou čáru. Následné vhazování vyhráli Porubští. Po dvaceti vteřinách Lunera překonal podruhé David Maček, který umístil rychlou rozehrávku Baci mezi betony – 5:1. Poté však hodonínský Luner předvedl skvělý zákrok proti Lukašíkovi, který se zapojil do hry po odpykaném trestu.

Hodonínští borci se posléze prosadili v přesilovce. Střelu Juránka ještě domácí brankář se štěstím vyrazil, ale na dorážku Adama Duchoslava byl bezmocný. Ležel na brankovišti a byl doslova přehozen. Hosté snížili na 5:2. Domácím tříbrankové vedení nestačilo a neustále se vrhali do útoku. Formánkovu střelu zastavil hodonínský obránce a Kaletův projektil skončil v Lunerově lapapčce. Tzv. čistý hattrick zkompletoval David Maček, když vstřelil třetí gól po sobě a zvýšil vedení na konečných 6:2 za asistence Palkoviče a Krále.

RT TORAX si udržel po pěti kolech jednobodové vedení v tabulce před HC Slezan Opava, který zdolal na svém ledě Karvinou hladce 5:0.

Ostatní výsledky 5. kola ligy st. dorostu - sk. Východ:

HC Dyje Břeclav - LHK Jestřábi Prostějov 0 : 4
HC Orlová - HK MD Šumperk 1 : 4
HC Slezan Opava - SK Karviná 5 : 0
HC Frýdek - Místek - HC Zubr Přerov hraje se 22.10.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Těší mě výhra, ale nepotěšila mě práce časomíry. Nenechám si nadávat od soupeře, že není možné, že po dvou střídáních je odehraná pátá minuta. Chválím hráče za předvedený výkon, i když vyloučených bylo opět moc.

Jaroslav Crlík (SHK Hodonín): Důležitým momentem byl hlavně konec první třetiny, kdy byl uznán gól na 2:1, což kluky hodně srazilo dolů. To byl zlomový bod. Nevím, z jakého důvodu tu nejsou brankoví rozhodčí. My je v Hodoníně při zápasech máme, viděl jej jen jeden čárový rozhodčí a myslím si, že neměl být uznán. Byla to evidentní tyčka podle toho, jak se puk odrazil. Další zlomový bod byl, že jsme neproměnili gólové šance, které jsme měli, třikrát sami na bránu a žádný gól. Poruba jela taky tak třikrát a spadlo jí to tam. Nebylo odpískáno trestné střílení, kvůli faulu na našeho hráče, no a Poruba měla v bráně dobrého brankáře. Dále mě zarazilo, že v třetí třetině jsem ještě neměl na ledě třetí lajnu a na časomíře byl čas 4:50. To není možné. Nikomu nechci sahat do svědomí, ale přeci nemohla být jedna lajna na ledě přes dvě minuty…