Bojovní junioři ztratili slibné vedení, extraligová Opava otočila zápas čtyřmi využitými přesilovkami

27.08.2010, Adam Bagar

Po krátkém spánku po souboji s Frýdkem - Místkem museli být junioři již před osmou hodinou ranní připraveni na další těžké utkání. Do extraligové Opavy se ovšem pustili s chutí a po deseti minutách hry vedli po brankách Patrika Odsedka zaslouženě 2:0. Poruba hrála velmi dobře a sympaticky bojovala. Ve druhé polovině střetnutí však začala hloupě faulovat a hosté přesilovky nemilosrdně trestali. Hned třikrát se trefil výběr kouče Konečného ve dvojnásobné početní výhodě, další branka přišla již z klasické přesilovky. RT TORAX sice nedostal gól za hry, přesto podlehl extraligovému soupeři 2:4.

Přípravné zápasy juniorů - přát. pá 27.8.09:45
Hokejový klub Opava
Branky a nahrávky: 4. Odsedek (Kofroň), 10. Odsedek (Kofroň, Otawa) - 31. Verlič (Vitásek), 35. Seidler (Vitásek), 49. Koschatzký (Vítek, Vitásek), 56. Koschatzký (Verlič, Seidler). Rozhodčí: Smeták st. - Smeták ml., Vengřín. Vyloučení: 10:4. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Střely na branku: 20:38. Průběh utkání: 2:0, 2:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hanuska - Hudeček, Ferenc, Mládenka, Dusík, Svoboda, Jasiok - Dominec, Barčák, Vidlák - Král, Kameníček, Zuber - Kofroň, Odsedek, Otawa
Hokejový klub Opava: Novák - Dohnal, Vitásek, Mosler, Rýpar, Faksa, Žídek, Svoboda, Gančarčík, Vítek, Verlič, Seidler, Baďura, Koschatzký, Džemla, Procházka, Trčka, Vaněk, Otipka, Jelen, Havlíček

Ještě než vůbec samotný duel mezi Porubou a Opavou začal, došlo k nepříjemném půlhodinovému zdržení, které zapříčinilo rozbité plexisklo za Novákovou klecí. Porubští poté vlétli do utkání jako uragán a zásobovali obranu Slezanu množstvím útočných akcí. Již ve čtvrté minutě to přineslo své ovoce. Kofroň si ideálně povyjel zpoza branky a našel ještě hůl volného Patrika Odsedka, který se nemohl mýlit. V další velké domácí příležitosti dostal až mnoho prostoru Vidlák, jenž udělal kličku do strany, ale v rozhodující chvíli mu sjel touš z hole a zamířil těsně okolo levé tyče. Následující akce již přinesla gólovou tečku. Otawa poslal puk o mantinel na najetého Kofroně, který ještě našel ve druhé vlně najetého Patrika Odsedka. Ten přesnou střelou pod horní tyč přidal již svou druhou trefu v zápase. RT TORAX bojoval, hrál srdcem a nedovolil soupeři nic ani v jeho první početní výhodě. Až v závěru třetiny se dostal Slezan do optického náporu, jenže na Porubu to stále nestačilo.

Ve druhé třetině vycházela Poruba ze zabezpečené obrany a tlak Opavských se tak postupně stupňoval. Domácí borci nadále bojovali, skákali do střel a snažili se soupeřovy akce co nejvíce znepříjemňovat. V půlce střetnutí šel RT TORAX do tří a Slezan dokázal dlouhou dvojnásobnou přesilovku využít. Po vyšachování obrany se k puku dostal zcela volný Miha Verlič, jenž jako první překonal Hanusku. Vyrovnat mohl hned vzápětí Baďura, ale to by musel mít lepší střeleckou mušku. V další vyložené šanci selhal také Verlič, jenž netrefil poloprázdnou svatyni. Poruba si vypomáhala fauly a další z nich byl opět potrestán. Od modré napřáhl Vitásek a před Hanuskou stačil šikovně tečovat Petr Seidler. Po vyrovnávací brance jakoby domácí opět zařadili na vyšší rychlostní stupeň a výsledkem byla velká Zuberova šance. Ten před Novákem jen těsně minul levou tyč. Do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu 2:2.

Začátek poslední dvacetiminutovky byl z obou stran poněkud vyčkávací. Poté se opět projevila nedisciplinovanost domácího týmu. Opavští zahrávali další dvojnásobnou přesilovou hru, a to dokázali výborně trestat. Hanuska neudržel Vítkovu střelu a v brankovišti již neměl těžkou úlohu dopravit kus černé pryže do branky Adam Koschatzký. Hosté byli nadále aktivnější a domácí si nadále nedali říci a pomáhali si doslova hloupými fauly. V již třetí přesilovce pět na tři předvedl Slezan vskutku extraligovou akci. Kotouč šel rychle z hokejky na hokejku a domácí naprosto nestačili na skvělou souhru soupeře reagovat. Do prázdné branky nakonec zakončoval opět Adam Koschatzký. V závěru se již unavení domácí hráči na nic nezmohli, naopak Opava pokračovala ve svých útočných choutkách, ale další branku přidat nedokázala. Poruba tak podlehla extraligové Opavě po solidním bojovném výkonu 2:4.