Ze Zlína přijíždí mladší dorostenci bez úspěchu, na Ševce vyzrál jen Anlauf

15.09.2016, Gabriela Juříková

Čtvrtým extraligovým zápasem dohrávali porubští mladší dorostenci první kolo ELIOD extraligy, které odehráli na ledě Zlína. Po dvou třetinách to nevypadalo pro hráče trenéra Leksovského valně, ale po přestávce se zdálo, že snižující brankou Jana Anlaufa se probrali ke gólové produktivitě. Jenže Ševci si bleskurychle vzali tříbrankové vedení zpět, a co víc, ve zbývajícím zápasovém čase nasázeli do porubské brány další dva puky a za výhru 6:1 si nechali tři body doma. Mladší dorostenci HC RT TORAX Poruby ze čtyř utkání nezískali ještě ani bod. Překvapit mohou na domácím ledě v sobotu s Vítkovicemi.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 1.kolo čt 15.9.17:00
PSG Berani Zlín
6:1(2:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 8. Bachánek (Dřímal, Mynář), 15. Mynář (Havlík), 32. Handl (Mynář), 44. Kozubík (Podešva), 48. Handl (Bachánek), 59. Dřímal (Sebera) – 43. Anlauf (Bochnak, Bořuta). Rozhodčí: Dufka – Doležel, Nazad. Vyloučení: 5:7, navíc Pitucha (POM) 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Střely na branku: 46:17. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.
PSG Berani Zlín: Šarman – Havlík, Suhrada, Uhříček, Holík, Talafa, Jaroněk, Prchal, Prokeš – Rusler, Sebera, Bachánek, Podešva, Handl, Kozubík, Tad. Dřímal, Hrazdira, Mynář, Weintritt
HC RT TORAX Poruba: Mokrý – Becher, Fabianczyk, Husák, Machů, Šimek, Pitucha – Stebel, Fojtík, Bochnak, Kotásek, Morávek, Anlauf, Stodůlka, Häring, Bořuta, Boniatti

Domácí hráči se dostali do hry díky přesilové hře takřka ihned po úvodním buly. Gólu se sice nedočkali, Porubu ale jasně přehrávali, pouze tomu chyběla větší šance. Ta přišla v osmé minutě a hned z toho byla trefa. Mynář si při přečíslení na dvakrát prohodil puk s Adamem Bachánkem, který nakonec zakončoval pohodově do prázdné branky.

Následně při početní výhodě mohl zvýšit Sebera, bek soupeře mu však pohotově nadzvedl hůl. V 15. minutě už ale Berani slavili druhý gólový úspěch, střelu Havlíka dorazil Petr Mynář. Snížit mohl hostující Bořuta, před poloprázdnou brankou ale selhal. Sedmnáct sekund před první sirénou šel na trestnou lavici domácí Weintritt, gól však mohli dát ševci. Sebera pláchl sám na Mokrého, při povedené kličce ale trestuhodně kotouč nezvedl.

V prostředním dějství pokračovala převaha domácích, která ale zase postrádala šance. Skóre se měnilo až ve 32. minutě při hře ve čtyři na čtyři, kdy Dan Handl pověsil kotouč pod víko. Následně měl možnost Bachánek, poloprázdná branka mu ale byla málo. V závěru periody se dostal do úniku zase Handl, svou kličku ale gólově nedokončil.

Ve třetí minutě poslední dvacetiminutovky vykřesal Porubě naději svou trefou Jakub Anlauf. Už za minutu ale Zlín vedl zase o tři góly, uspěl David Kozubík. Velkou šanci na další snížení měl Bochnak, sám před Šarmanem ale neuspěl.

Následně domácí zvýšili na 5:1 zásluhou Dana Handla, jenž zanechal chladnou hlavu a vykoupal Mokrého. Handl mohl dokonat i hattrick, trefil ale jen břevno. V 59. minutě na konečných 6:1 upravil Tadeáš Dřímal.