Ze Sokolova s jedním bodem. Domácí výhru v prodloužení vystřelil Kružík

dnes, Pavlína Vítková

V 11. kole MAXA ligy musela Poruba vycestovat do vzdáleného Sokolova, kde vyzvala aktuálně druhý Baník. A byl z toho napínavý duel. O výsledku tentokrát rozhodovalo až prodloužení.

MAXA LIGA - 11.kolo so 12.10.17:00
HC Baník Sokolov
3:2p(0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 37. Csamangó (Křemen), 49. Kofroň (Šik, Kružík), 64. Kružík (Vracovský, Osmík) – 35. Střondala (Šoustal, Nilsson), 56. Šoustal (Střondala, Gutwald). Rozhodčí: Petružálek, Jechoutek – Kotlík, Baxa. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 680. Střely na branku: 23:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
HC Baník Sokolov: Habal – Pulpán, Tureček, Rohan M., Šedivý, Klejna, Šalda – Vracovský, Kern, Tomeček – Šik, Kofroň, Kružík – Křemen, Osmík, Csamangó – Rohan T., Adámek, Krajčík.
HC RT TORAX Poruba 2011: Bláha – Ježek, Nilsson, Westlund, Gutwald, Doudera, Sedlák, Bartko – Christov, Roman, Kotala – Razgals, Šoustal, Střondala – Gřeš, Vachovec, Klímek – Šedivý, Krenželok, Berisha.

Úvodní třetina přinesla práci zejména rozhodčím. Na první vyloučení došlo již po třiceti vteřinách hry, když se útočník Daniel Kružík dopustil nedovoleného bránění. Poruba však nabídnutou příležitost využít nedokázala a na skóre se nic neměnilo. Posléze se přesilové hry dočkali také domácí, Aaron Berisha se totiž provinil držením. A jen pár momentů po vypršení jeho trestu následovaly dvě minuty i pro ostravského kapitána Lukáše Krenželoka. Vylučování ovšem pokračovalo dále, dvojice Herrman & Tureček vyfasovala dvě minuty za hrubost. Před koncem periody pak ještě Ostravané dostali další šanci. Sokolov měl totiž příliš hráčů na ledě a sudí tedy znovu pískal. I tak se ale do kabin šlo za stavu 0:0.

Na prostřední část se v Sokolově muselo čekat. Místní časomíra totiž nechtěla fungovat. Po menší prodlevě však utkání pokračovalo. Pro RT TORAX nicméně perioda nezačala šťastně. Švédský obránce Wilhelm Westlund musel rovněž putovat na trestnou lavici. Výběr Václava Eismanna ale nic světoborného nevykouzlil. A tak se pro změnu vylučovalo zase na opačné straně. Otakar Šik si šel posedět z důvodu podrážení. Razgals se Šoustalem se tudíž pokoušeli otevřít skóre utkání, gólman Habal si ale se situací poradil. Před bránu se pak tlačili i Christov a Roman, ani oni ovšem recept ke vstřelení gólu nenašli. Bláhu zas prověřili Adámek a Šalda, také porubský brankář ovšem chtěl udržet čisté konto.

V čase 34:05 však konečně gól padl. A k nelibosti domácích tribun byl z porubské hole. Vojtěch Střondala uspěl po teči a zapsal svou pátou branku v sezoně. Navýšit poté chtěli Berisha, Vachovec a Šedivý, jejich pokusy ale v síti neskončily. A ostravské vedení tak netrvalo příliš dlouho. O zhruba dvě a půl minuty později se prosadil Štěpán Csamangó a srovnal na 1:1.

Do koncovky nicméně naskočila o něco lépe Režnarova parta. Do útoku se hnali Střondala či Gutwald, pozornost Vladislava Habala ale testovali marně. Obrovskou šanci měl také Jakub Kotala, ani on ovšem kotouč do klece nedopravil. Naopak domácím se zadařilo. V čase 48:09 David Kofroň pohotově využil Šikovu přihrávku a poslal Baník do vedení 2:1. Poruba to ale dokázala napravit. Vojtěch Střondala šikovně doručil puk do útočného pásma, odkud přesně vypálil Tomáš Šoustal a korigoval na 2:2.

Základní hrací doba tedy nestačila. Klání dospělo až do prodloužení. V tom mohl skórovat Frenks Razglas, trefil ale pouze brankáře. Jan Bartko si poté vysloužil dvě minuty za držení, do akce tudíž mohl Sokolov. A to byl rozhodující moment. Domácí výhru vystřelil v čase 63:07 Daniel Kružík. Poruba si veze bod.