Základní část ukončili dorostenci výhrou nad Kometou

27.11.2021, Gabriela Juříková

Poslední utkání základní části odehráli porubští dorostenci na ledě brněnské Komety. Jestliže si druhý tým tabulky myslel, že toto utkání bude hračka, mýlil se! RT TORAX hrál výborně v defenzívě i útoku a přestože to po dvou třetinách bylo na střely 33:23, skóre bylo 0:0. Ofenzivní nasazení bylo korunováno góly v druhé polovině třetího dějství. Na oba porubské góly nahrával Jakub Kalužík, pro nějž to byly vůbec první body v dorosteneckém drese. Bezesporu velký podíl na výhře měl gólman Martin Mareček, který pochytal třiačtyřicet střel a o čisté konto přišel dvanáct vteřin před koncem třetí třetiny. S patnácti body se dorostenci RT TORAX umístili na devátém, tedy předposledním, místě.

Extraliga dorostu - 18.kolo so 27.11.13:00
HC Kometa Brno
1:2(0:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 60. Eich (Röss, Škodík) – 52. Šrubař (Kalužík, Wendelín), 57. P. Sobol (Murín, Kalužík). Rozhodčí: Schenel – Blažek, Husák. Vyloučení: 8:6, navíc Škodík 5+OK, Červenka 5 min (oba KOM) – Pavlíček 5+OK (POR). Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Střely na branku: 44:33. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
HC Kometa Brno: Matoušek – Antony, Zubíček, Spanel, Eich, Mitro, Kuswito – Kos, Pavlík, Halačka, Nesvadba, Červenka, Volf, Röss, Škodík, Nekvapil
HC RT TORAX Poruba: Mareček – Jeřábek, Janeček, Kalužík, Kršík, Glos, Michalčík, Pavlíček – P. Sobol, Konečný, Vendelín, Moravec, Murín, Šrubař, Stasiuk, Vehovský

Kometa byla v první třetině střelecky aktivnější, ale Porubané svými pokusy více nebezpečnější. Samostatné úniky nedokázali proměnit, stejně tak i přesilovku pat na tři, kterou dostali poté, co ubránili oslabení. V závěru třetiny se do hry z trestné lavice dostal Janeček a jen přesnější zakončení neukončilo první periodu gólem.

Po přestávce měli hosté početní výhodu, kterou jim Kometa vylepšila dalším vyloučením. Ani druhá příležitost hry pět na tři nepřinesla Porubě otevření skóre. Matoušek všechny pokusy Moravce či Janečka a Stasiuka likvidoval. A to i v klasické přesilové hře, kdy se ke střelcům Poruby přidal i Vehovský. Gólman hostů Mareček neměl moc práce, ale po odehraných početních výhodách se karta obrátila. V oslabení zachránila Marečka tyč po střele Mitry. A v oslabení na konci druhého dějství se porubská defenzíva zaskvěla v čele s Marečkem výbornou hrou.

Skóre se otevřelo až v druhé polovině třetí dvacetiminutovky po mnoha pokusech samostatných úniků na obou stranách. Hrála se 52. minuta když na hranici kruhu po nahrávce Jakuba Kalužíka napřáhl Adam Šrubař a trefil horní roh Matoušovy brány. O pět minut později získal obránce Kalužík druhou asistenci při uklidňujícím gólu Petra Sobola. Samostatný únik zakončil porubský forvard forhendovou kličkou. V čase 58:01 se týmy dostaly do čtyř a domácí sáhli pro hru bez brankáře. Ta se jim vyplatila dvanáct vteřin před koncem základní hrací doby, kdy Marečkovi čisté konto odebral Lukáš Eich, když tečoval střelu Rösse těsně před brankářem.
RT TORAX ukončil základní část Extraligy dorostu výhrou. Celkem získal 15 bodů a skončil na předposledním místě tabulky. Za Porubou je už jen s dvanácti body Havířov.