Z hlavního města s plným počtem bodů! Junioři porazili Kobru 4:2

12.12.2021, Patrik Rošič

Dvacáté páté kolo Ligy juniorů zavedlo porubské mládežníky do hlavního města republiky. Poruba jela změřit síly s Kobrou a podařilo se. Junioři dokázali vyhrát 4:2 a po dlouhé a náročné cestě tak berou tři body. K výhře hodně přispěl Jakub Plevka, který zaznamenal dva góly a jednu asistenci. Se svými čtyřmi asistencemi byl vidět i Pavel Chovanec.

Liga juniorů - 25.kolo ne 12.12.12:00
HC Kobra Praha
2:4(1:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Bauer (Ribarovski), 32. Čermák (Štípek, Novák) – 10. Hlaváč (Chovanec), 15. Plevka (Ludvík, Chovanec), 37. Halata (Plevka, Chovanec), 56. Plevka (Chovanec, Hlaváč). Rozhodčí: Šimka – Žídek, Zedníková. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 31. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4.
HC Kobra Praha: Volevecký – Menzel, Cichoň, Skorčík, Svach, Červenka, Kalajev – Štípek, Bauer, Čermák, Senčák, Novák, Bareš, Borodenko, Rejna, Ribarovski, Černý
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Černý, Mrozek, Kelnar, Dinmukhammed, Hlaváč, Ludvík – Kolat, Siekierka, Halata, Chovanec, Mikula, Koudelný, Plevka, Prokeš, Elze, Barčák, Lysoněk

Jako první do vedení se mohli dostat Porubští. Ti ale nabídnutou početní převahu nedokázali využít. A když nepřišla branka červenobílých, tak se prosadili domácí. V šesté minutě poslal Kobru do vedení Patrik Bauer. Po brance Pražané znovu faulovali a Poruba tak měla k dispozici další příležitost ke vstřelení gólu. Tu i využila. Na 1:1 vyrovnal Filip Hlaváč. Za pár okamžiků bylo na straně Poruby ještě veseleji, protože ji poslal do vedení Jakub Plevka. Hráči HC RT TORAX tak šli do kabiny s jednobrankovým náskokem.

První polovina druhé dvacetiminutovky se nesla v duchu rozdávání trestných minut. Domácím se dokonce naskytla velkolepá možnost přesilovky pět na tři, která trvala celé dvě minuty. Tu ale dokázali bahníkovi svěřenci parádně ubránit. Kobra se ale i tak přeci jen radovala z vyrovnání, protože 29 vteřin po skončení powerplay zamířil přesně mezi tři tyče Jáchym Čermák. Porubští junioři si však dokázali ještě do konce druhé periody vzít vedení zpět. V 37. minutě propálil domácího brankáře Matěj Halata.

V třetí tercii přišly záznamy do zápisu o utkání až v její druhé půli. Poruba totiž nabídla Kobře další početní výhodu. Domácí hokejisté i touto šancí pohrdali. A když nepřišlo vyrovnání na 3:3, tak přišlo navýšení na dvoubrankový rozdíl přesným druhým zásahem Jakuba Plevky. Domácí to zkoušeli v závěru utkání ještě bez brankáře, gólu se už ale nedočkali. Porubští junioři tak vyhráli sedmé z posledních deseti střetnutí. Další zápas odehraje Poruba na svém ledě v pátek 17. prosince s Warriors od 17:00.