Z Valašska se junioři vrátili s cennou remízou

26.09.2010, Kristýna Guricová, Adam Bagar

Nedělní propršený den strávili junioři cestou na Valašsko. Vsetínští měli dobrý vstup do utkání a po první tercii zaslouženě vedli. Porubě naopak vyšel úvod druhé části, kdy nejprve Jakub Peslar srovnal a vzápětí Lukáš Kofroň otočil vývoj zápasu. Stejný kousek se však povedl také Valachům. Konečné slovo měl třináct minut před koncem Adam Motyka. RT TORAX tak vybojoval ve Vsetíně cenný bod za remízu 3:3. V následujícím týdnu čekají svěřence trenéra Leksovského tři domácí mače.

1. liga juniorů - 6.kolo ne 26.9.14:00
3:3(1:0, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Pokus (Studený, Lechner), 34. Hradil (Lechner), 42. Martyčák T. (Motloch) - 24. Peslar, 25. Kofroň (Dominec), 47. Motyka (Zuber, Odsedek). Vyloučení: 3:4, navíc Ferenc (POR) 10 OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 38. Střely na branku: 38:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3.
VHK ROBE Vsetín: Šenk - Ondra, Studený, Urban, Zbranek, Stupka, Skýba, Klimek, Romanov, Vítek, Pokus, Gromus, Tyralík, Hradil, Žabčík, Lechner, Martyčák, Valigura, Motloch, Martyčák J.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička - Dusík, Ferenc, Hudeček, Jasiok, Mládenka, Odsedek, Peslar, Barčák, Bystroň, Dominec, Kameníček, Kofroň, Kurovský, Motyka, Vidlák, Zuber.

Do nedělního utkání mezi Vsetínem a Porubou vstoupili aktivněji hráči domácího celku. Hned ve 3. minutě předvedli pěknou akci Lechner s Ondrou, když první jmenovaný nejprve vypálil od modré a Konvičkou vyražený kotouč se v brankovišti pokoušel dorážet Ondra. Valaši však přeci jen svou lehkou převahu přetavili v branku a to v čase 4:59, kdy usměrnil Lechnerovu přihrávku z pravého kruhu mezi tři tyče Mário Pokus (1:0).

Druhou branku mohli Vsetínští přidat ve 14. minutě, kdy Vítek poslal puk zpoza branky na hokejku Jakuba Martyčáka, ten ale kotouč v brankovišti netrefil tak, jak by si asi sám přál. Ani hosté ale v závěru třetiny nezaháleli – v 15. minutě dostal šikovnou zadovku od Bystroně Kameníček, který se tak dostal osamocen do útočného pásma a z pravého kruhu vypálil touš na Šenka, ten ale lapačkou odrazil puk do bezpečí. Do šaten tak po první třetině odcházeli domácí jako lehce šťastnější celek.

O to šťastnější ale byli v úvodu druhé dvacetiminutovky hráči z Ostravy. Již v čase 23:36 ujeli ve dvou na jednoho a Peslar, který místo přihrávky zvolil střelu, poslal kotouč Šenkovi přímo pod beton a puk si to rozvážným tempem doklouzal až za brankovou čáru – 1:1. Domácí se ještě ani nestačili vzpamatovat z vyrovnání, když se hned po buly v útočném pásmu napřáhl Lukáš Kofroň a dělovkou rozvlnil síťku vsetínské svatyně – Porubě tak k otočení skóre stačilo pouhých 49 vteřin (1:2).

Zhruba v polovině utkání se do šance probojoval Ondřej Lechner, který si nabruslil před brankoviště, ke smůle domácích ale vypálil vysoko nad. O pár chvil později se ozvala píšťalka hlavního sudího a na časomíře se začal odpočítávat první trest utkání – odseděl si ho Dominec za vražení protihráče na hrazení. Vsetínští přišli hned v prvních vteřinách o útočné pásmo a i přesto, že se do něj znovu dokázali o chvíli později vrátit, nic zajímavého už během této početní převahy nepředvedli.

Co se juniorům Vsetína nepodařilo v přesilovce, přišlo ale chvíli po ní – v čase 33:50 vypálil od modré čáry Hradil, jelikož pokus Konvička v brance přes projíždějícího hráče neviděl, musel tak kotouč vytahovat až z branky – 2:2. Do konce druhé třetiny se již nic podstatného nestalo, proto se do šaten odcházelo za nerozhodného stavu.

Začátek třetí třetiny přinesl opět rychlou branku. Tentokrát se o ni postarali Vsetínští – Tomáš Martyčák se s pukem protlačil do střelecké pozice a zblízka trefil skulinku mezi Konvičkovými betony - 3:2. Po brance následovaly hned dvě vyloučení – po jednom na obou stranách – za podražení usedl za katr Mládenka (POR) a za sekání na druhé straně ještě Vítek. Hra 4 na 4 ale na led nic převratného nepřinesla, za zmínku stojí asi jen šance Gromuse, který dostal přihrávku do jízdy, vytáhl si brankáře Poruby daleko z branky, ale sám kotouč nestačil zpracovat.

V čase 46:54 vypálil v další hostující přesilovce Odsedek ránu od modré, v brankovišti sklepl puk Zuber a to přesně k hokejce Motyky, jenž ze skrumáže dotlačil kotouč za brankáře – 3:3. V minutě 52. se faulem provinil ještě Ferenc, který za úder do oblasti hlavy a krku dostal 2 + 10 minut a utkání ve Vsetíně tak pro něj skončilo. Nejvýraznější akci v přesilovce předvedl Lechner, který mířil mezi betony porubského gólmana, ten ale dokázal včas zareagovat a kotouč do branky nepropustil. Situace na ledě se ještě v 54. minutě obrátila – na trestnou odešel jeden z domácí a Porubští si v této početní převaze vytvořili několik nebezpečných střel, které jen těsně míjely klec Vsetína.

V závěru utkání ještě stihli Valaši spálit tři obrovské příležitosti – nejblíže ke gólu měl Ondra, který napálil tyč Šenkovy brány a protože ani po time outu hostů se na ledě již nic podstatného neudálo, skončilo utkání smírně – 3:3.

Výsledky ostatních duelů 6. kola ligy juniorů - sk. Východ:

HC Frýdek - Místek - HC Kometa Úvoz Brno 2 : 7
SHK Hodonín - HC Zubr Přerov 3 : 2
HK MD Šumperk - SK HS Třebíč 4 : 4
LHK Prostějov - HC Uherské Hradiště 4 : 3

Miroslav Kubo (VHK Vsetín): Myslím si, že jsme si bod prohráli sami, i když výkon soupeře byl adekvátní. Nedokázali jsme uhrát to, co jsme si řekli před zápasem a hledali jsme příliš složitě cestu k soupeřově brance.