Z Třebíče přijeli junioři s dvěma body za výhru po nájezdech

14.02.2009, Matěj Hráček, Adam Bagar

V páteční podvečer sehráli junioři VOKD Poruby na svém ledě velice nepovedený zápas se Znojmem, které z Ostravy odjíždělo s vysokým vítězstvím 6:1. Tentokrát měli za soupeře poslední tým juniorské extraligy, celek Třebíče. Horáci se dostali do vedení v desáté minutě zásluhou využité přesilové hry. Jenže hosté ještě v první části srovnali stav na 1:1, když se trefil Karel Richter. V dalším průběhu utkání dominovaly obrany obou celků, a především gólmani. Hostující Kubáň pochytal 39 třebíčských střel, domácí Wolf 28 porubských. O vítězi zápasu tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V těch rozhodl o vítězství Poruby Mario Kalina. Porubští si tak připsali na své konto velmi důležité dva body, když zvítězili v Třebíči 2:1 po samostatných nájezdech. V příštím týdnu se střetnou s oběma valašskými týmy - Zlínem a Vsetínem.

- 44.kolo so 14.2.12:00
SK Horácká Slavia Třebíč
1:2sn(1:1, 0:0, 0:0 - 0:0 - 0:1 )
Branky a nahrávky: 10. Kadela (Jaroš) - 18. Richter (Řezáč), rozhodující nájezd Kalina. Rozhodčí: Ondřej - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 7:11, navíc Kadela (TRE) a Pindur (POR) 10 OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 66. Střely na branku: 40:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf - Mečiar, Dvořák, Jaroš, Mlejnek, Švaříček, Kadela, Vondráček, Křenek, Vítek, Krutiš, Němec, Kadela, Dočekal, Kesner, Sochor, Vlašín, Jordan, Paták.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň - Špok, Hrubý, Tomis, Parma, Pindur, Skočovský - Galajda, Kalina, Šimkovič, Bartoš, Capcara, Vajda, Blažej, Richter, Řezáč.

Již ve 2. minutě utkání mohli domácí hráči využít toho, že brankář Poruby ztratil hůl a několik vteřin chytal v neúplné brankářské výbavě. Horáci na něj dvakrát vystřelili, ovšem bez úspěchu. O dvě minuty později poprvé v zápase výrazněji zahrozili také hosté, když najížděli do přečíslení dva na jednoho. Hostující Galajda se však rozhodl zakončit sám. S jeho pokusem si brankář Třebíče, Wolf, poradil. Obě mužstva střílela na branku spíše ze vzdálenějších pozic, hráči se příliš nedostávali do těsné blízkosti brankáře. V 10. minutě zahrávali domácí přesilovou hru, kterou se Třebíči podařilo využít. Eduard Kadela si sjel s kotoučem před bránu a střelou do odkryté klece překonal ležícího brankáře. V téže minutě si z levé strany útočného pásma najížděl Vondráček, jeho střela prošla brankáři mezi betony, ke smůle domácích se kotouč nasměroval mimo tři tyče ostravské brány. V 18. minutě nechala domácí obrana trestuhodně projít až před Wolfa, hostujícího Karla Richtera, který přesnou střelou pod víko nedal gólmanovi šanci a ještě před přestávkou vyrovnal skóre zápasu.

Úvod prostření části nebyl pro oko diváka zrovna nejatraktivnější, hra se často kouskovala a ani jedno z mužstev se nedostalo do šance. Až ve 26. minutě se před domácím brankářem znovu trestuhodně ocitl osamocený hráč Poruby. Tentokrát to byl Capcara. Druhou branku na účet Ostravy připsat nedokázal. Wolf tentokrát domácí hráče podržel. Ve 27. minutě ujížděl osamoceně na hostujícího Kubáně, kapitán domácích, David Vítek. I přes to, že byl faulován dokázal zakončit, jeho pokus se ovšem do branky nevešel, vybojoval tak pro své mužstvo přesilovou hru. Hra v početní převaze se Horákům vůbec nevedla. Hosté se celkem bez problémů bránili. V závěru přesilovky si domácí dokázali vytvořit tlak na soupeře, jež na to odpověděl dalším faulem. Trápení s názvem přesilová hra pokračovalo, Horáci nejen, že nedokázali skórovat, ale nedokázali se dostat do větší příležitosti. Velkou brankovou příležitost měl ve 39. minutě domácí Vondráček, který se elegantně uvolnil přes obránce, brankáře však překonat nedokázal.

Ve 44. minutě předvedl obětavý zákrok při blokování tvrdého střeleckého pokusu Řezáče, domácí Mečiar, který se po zásahu těžce zvedal z ledu. Nakonec však odjel na střídačku po svých. O minutu později vypálil směrem na domácí branku Bartoš. S jeho střeleckým pokusem si brankář poradil. V 51. minutě ujel hostujícím obráncům při vlastním oslabení Martin Dočekal. Brankáře chtěl překonat blafákem do bekhendu, kotouč mu ale na poslední chvíli sjel z čepele. V 56. minutě vytáhl Wolf proti střele Řezáče dobrý zákrok lapačkou. Protože jsme neviděli rozdílovou branku, která by určila vítěze, přišlo na řadu prodloužení.

Prodloužení se hrálo z obou stran opatrně. Ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu. Horácká Slavia ovšem chybovala. Pár vteřin před koncem prodloužení zachytil špatnou rozehrávku hostující Hrubý, který se už chystal na domácího gólmana. Wolf však zachoval chladnou hlavu a proti kotouči vyjel a odvážně ho před soupeřem vypíchl. Touto akcí skončilo prodloužení a na řadu přišlo trestné střílení.

Po neúspěšných prvních sériích na obou stranách se na začátku druhé série prosadil hostující Mario Kalina. Jako poslední mohl vyrovnat kapitán domácích Vítek, ovšem nedal. Poruba si tak z Třebíče odvezla bod navíc za vítězství 1:2 po samostatných nájezdech.