Z Litoměřic s bodem. Bláznivý zápas rozhodla až osmá série nájezdů

01.12.2021, David Kubatík

Hokejisté klubu HC RT TORAX Poruba 2011 zajížděli do severočeských Litoměřic s úmyslem vyhrát a pokusit se konečně nastartovat nějakou delší sérii výher. Průběh utkání tomu ale příliš nenapovídal. V průběhu druhé třetiny si totiž domácí Stadion dokázal vybudovat dvoubrankový náskok. Ten se ale Ostravanům podařilo smazat zásluhou přesných zásahů Gřeše a Stloukala, díky čemuž si vybojovali bonusových pět minut navíc a jako extra bonus i nájezdy. V nich úvodní pětice nerozhodla, a tak se pokračovalo dál až do osmé série. V té byl bohužel úspěšný domácí Roman Přikryl, zatímco Martin Réway selhal.

CHANCE LIGA - 25.kolo st 1.12.17:30
HC Stadion Litoměřice
4:3sn(2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 10. M. Procházka (Jícha), 18. Marcel (Rouha), 25. Berka (Urban, Výtisk), rozh. náj. Přikryl - 14. Guman (Korkiakoski, Réway), 36. Gřeš, 46. Stloukal (Žovinec, Guman). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Beneš, Belko. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 530. Střely na branku: 38:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.
HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Pinkas, Výtisk, Holý, Klikorka, Černohorský – Válek, Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, Jícha, M. Procházka – Malát, Kracík, Kadlec – Urban, Koláček, Berka – Rouha.
HC RT TORAX Poruba 2011: Brízgala – Szathmáry, Slavík, Voráček, Žovinec, Houdek, Barinka – Guman, Réway, Korkiakoski – Stloukal, Toman, Hrníčko – Jenyš, Vachovec, Gřeš – Kanko, Brodek.

Domácí do tohoto zápasu vstoupili o poznání aktivněji, což se jim také vyplatilo. Po necelých deseti minutách ujel Martin Procházka, který se ještě snažil před brankou najít lépe postaveného spoluhráče. Puk si ale do vlastní branky srazil Dušan Žovinec. Porubská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Už za tři minuty sklepl Korkiakoski puk bruslí před odkrytou bránu Tomáši Gumanovi a ten pohotově zakončil – 1:1. Žádný Ostravský vzestup se ale nekonal, a tak se ještě před sirénou vedení znovu ujali domácí. V osmnácté minutě vypálil od modré Patrik Marcel a krásně trefil levý horní růžek. Po úvodní třetině si tak domácí drželi zasloužené jednobrankové vedení.

Jelikož se v druhé třetině toho, co se týče obrazu hry, příliš nezměnilo, radovali se domácí už po necelých pěti minutách z třetího gólu v Brízgalově síti. Postaral se o něj Marek Berka, který při vlastním oslabení dokázal ujet a zblízka nemilosrdně propálit porubského brankáře. Od této chvíle měli Severočeši několik dalších šancí k navýšení vedení, které ale i díky dobře chytajícímu Adamu Brízgalovi neproměnili. A tak Porubští trestali. Čtyři minuty před koncem se dostal k puku ve svém pásmu Tomáš Gřeš, přesprintoval s ním celé kluziště a procpal jej mezi Královy betony. Druhá část tak znovu skončila nejtěsnějším možným domácím náskokem.

Do třetí části konečně vstoupili aktivněji Ostravané, kteří si také brzy vynutili přesilovku. V té sice žádný gól nedali, vytvořili si v ní ale tlak a ten chvíli po jejím skončení přetavil ve vyrovnání Petr Stloukal. Zápas pak pokračoval šancemi na obou stranách a oba týmy tak měly k výhře či případné prohře stejně daleko. A jelikož už nikdo žádný ze svých pokusů v další gól proměnit nedokázal, mohli se diváci na litoměřickém zimním stadionu těšit na přídavek v podobě dalších pěti minut hry.

V poslední minutě prodloužení dostali díky špatnému litoměřickému střídání Režnarovi svěřenci početní výhodu, kterou ale i přes množství pokusů a nastřelenou tyč neproměnili. Zápas tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V těch se na domácí straně zadařilo Kadlecovi, Kracíkovi a Přikrylovi, na té porubské pak Gumanovi, Stloukalovi a Vachovcovi. Šlo se tedy dále. V šesté sérii oba exekutoři selhali, v sedmé taktéž a v osmé vymíchal Brízgalu Roman Přikryl. Všechno tak bylo na Martinu Réwayovi, který však puk za Krále nedostal. Stadion si tak připisuje bod navíc.

Příští zápas Poruby se uskuteční v sobotu 4. prosince, když od 16:00 přivítá v RT TORAX ARENĚ pražskou Slavii.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Jsme rádi, že jsme zvládli loterii v penaltách a bereme bonusový bod. Do zápasu jsme vstoupili dobře, hráli jsme velmi aktivně, první třetina se nám povedla, s tou jsme byli spokojení. Druhou část jsme hráli hodně špatně, riskantně, nedrželi jsme se věcí, kterých jsme chtěli. Opticky to vypadalo, že jsme měli šance, ale hráli jsme opravdu špatně. Ve třetí periodě jsme se nedokázali vrátit do zápasu. Jsme spokojeni se ziskem dvou bodů, ale velmi nespokojeni s tou druhou třetinou.

Jiří Režnar (HC RT Torax Poruba): Samozřejmě po domácí prohře s Vrchlabím jsme museli začít hrát tak, abychom urvali nějaké body. Litoměřice jsou silný tým, druhý v tabulce, ale chtěli jsme tady urvat body. Za stavu 3:3 jsme nastřelili dvě tyčky, v nájezdech jsme vedli 2:0 a bohužel jsme je nakonec prohráli. Neodjíždíme s prázdnou, jeden bod je lepší než nic, ale jsme zklamaní, že jsme nedokázali získat i ten druhý.