Z Lapače bez bodů. Poruba prohrála se Vsetínem těsným rozdílem 2:3

21.09.2024, Pavlína Vítková

Poruba ve 3. kole MAXA ligy zamířila na led arcirivalů ze Vsetína. A již klasicky se očekával vypjatý boj. To ostatně potvrdila již první třetina.

MAXA LIGA - 3.kolo so 21.9.17:00
3:2(0:2, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 33. Jonák (Zahradníček), 36. Stříteský (Rob, Jonák), 55. Rob (Jonák, Klhůfek) – 4. Mrázek (Westlund), 7. Razgals (Šoustal, Klímek). Rozhodčí: Šudoma, Grygera – Mikšík, Bezděk. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2480. Střely na branku: 31:21. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
VHK ROBE Vsetín: Lipiäinen – Stříteský, Zahradníček, Teper, Staněk, Smetana, Jenáček, Srdínko, Ondračka – Rob, Klhůfek, Jonák – Hrňa, Prokeš, Jandus – Brož, Matějček, Šmerha – Hořanský, Dědek, Bláha.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Nilsson, Doudera, Gutwald, Westlund, Bartko, Ježek, Voráček – Kotala, Roman, Mrázek (od 35. Herrman) – Razgals, Šoustal, Klímek – Šedivý, Střondala, Christov – Berisha, Vachovec, Krenželok.

Hned start zápasu nabídl několik zajímavých akcí. Hra se přelévala po celé ploše kluziště a oba gólmani museli být ihned pozorní. Lépe z toho ovšem vyšli Ostravané, už v čase 4:00 totiž slavili první branku. Jejím autorem byl Petr Mrázek, jenž využil pěknou nahrávku od Westlunda a pohotově zakončil do odkryté domácí klece. A k nelibosti vsetínských tribun tento stav neplatil příliš dlouho. O necelé tři minuty později se ke kotouči dostal také Frenks Razgals, rychlou střelou načapal brankáře Lipiäinena a zvýšil na rozdíl dvou gólů. Westlund si posléze vykoledoval dvě minuty za podrážení. Domácí se ale nemohli pořádně usadit před Dolejšem a nic kloudného nevymysleli. A podobně to vypadalo také při druhé vsetínské přesilovce. Při odchodu do kabin tedy RT TORAX stále vedl rozdílem 2:0.

Do prostřední části ovšem domácí kádr naskočil energicky a plný elánu. Daniel Dolejš tedy musel hned po přestávce čelit několika nepříjemným pokusům, když to postupně zkoušeli třeba Jandus či Matějček. Valašský tlak na chvíli přerušilo oslabení, když se Hořanský dopustil faulu kolenem. Poté ovšem vsetínská ofenziva pokračovala. Dalším hříšníkem byl navíc Petr Mrázek, ochozy Lapače se tudíž hlasitě dožadovaly snížení. To nakonec přišlo až v čase 32:06, když Vít Jonák zamířil nad Dolejšovu lapačku a vyvolal tak vlnu domácí euforie. Za další dvě minuty pak musel na trestnou lavici putovat i Aaron Berisha. Valaši se tedy opět bleskově řítili do útoku, což vedlo ke srovnání skóre. Druhý vsetínský gól padl z hole obránce Matěje Stříteského. Na Lapači tak bylo znovu živo.

Do koncovky se tedy šlo za nerozhodného stavu a napětí rostlo. Za Porubu se pokoušeli prosadit Vojtěch Střondala a Ondřej Roman, jejich snaha však ke změně výsledku nevedla. Na opačné straně se ukázali například Erik Hrňa, Štěpán Bláha nebo Vít Jonák, ani oni nicméně gól nevstřelili. Stříteský a Berisha si ale následně vysloužili tresty za hrubost. A z této situace těžili domácí. V čase 55:00 se puku zmocnil Luboš Rob a poslal Vsetín do vedení. To už Poruba nedokázala zvrátit. Z Lapače tedy jede bez bodů.

Luboš Rob (VHK ROBE Vsetín): Poruba byla kvalitním soupeřem, potkaly se dva kvalitní týmy. Na začátek sezony velmi dobrý hokej. My jsme udělali chyby na modré čáře, kdy se nám to vrátilo, Poruba to výborně sehrála a dávala dvakrát do prázdné brány, nás to samozřejmě zaskočilo. Museli jsme začít hrát jiným stylem, více do brány a více do tlaku. Někdy se z toho i rodí šance soupeře, ale začalo rozhodovat to, že skóre nebylo 0:3, ale 1:2, což začalo rozhodovat o zápase. Třetí třetina byla vyrovnaná, oba soupeři čekali na chybu, my jsme dali dvakrát kotouč do brankoviště, což je vždy nebezpečné. A my jsme měli nakonec štěstí. Z obou stran to bylo dobré utkání.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Do zápasu jsme vstoupili výborně, ale jak jsme dobře začali tu první, tak jsme špatně skončili tu třetí. V první třetině jsme za stavu 2:0 měli nějaké šance, kdy byl Vsetín pod tlakem, bohužel jsme je neproměnili. Do té druhé vstoupil Vsetín agresivně, změnil taktiku, začal chodit přes střední pásmo tečováním kotouče na zadní mantinel, to se jim vyplatilo a dali gól. A z přesilovky druhý gól... Třetí třetina byla vabank a je škoda, že jsme dostali gól pět minut před koncem ze slotu, kdy to má být pokryté, ale to je hokej. Prohráli jsme, je třeba se připravit na další utkání.