Z Chomutova bez bodů. Poruba neudržela slibné vedení a prohrála 3:4

včera, Pavlína Vítková

Ve 14. kole MAXA ligy Poruba zamířila do dalekého Chomutova, kde vyzvala aktuálně předposlední Piráty. A bylo z toho nečekané drama. Místní ROCKNET Arena zažila pozoruhodný obrat.

MAXA LIGA - 14.kolo po 21.10.17:30
Piráti Chomutov
4:3(0:1, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 26. Hejcman (Fronk, Guman), 48. Hübl (Lukeš), 49. Hübl (Lukeš, Kadeřávek), 50. Lukeš (Sklenář, Hübl) – 9. Sedlák (Šoustal, Christov), 25. Christov (Kotala, Šoustal), 33. Mrázek (Kotala, Nilsson). Rozhodčí: Čáp, Micka – Kokrment, Štěpánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1613. Střely na branku: 30:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3.
Piráti Chomutov: Jekel – Kadeřávek, Baláž, Havel, Eliáš, Husinecký, Ulrych, Hejda – Král, Hübl, Lukeš – Tůma, Eret, Svoboda – Fronk, Hejcman, Guman – Zygmunt, Koblížek, Sklenář – Mála.
HC RT TORAX Poruba 2011: Bláha – Nilsson, Ježek, Gutwald, Westlund, Sedlák, Doudera, Voráček – Střondala, Roman, Razgals – Kotala, Šoustal, Christov – Klímek, Vachovec, Gřeš – Mrázek, Krenželok, Šedivý – Berisha.

Úvodní minuty zápasu nabídly až překvapivě vyrovnaný hokej. Příliš střeleckých pokusů ovšem k vidění nebylo. První větší šanci měl v sedmé minutě domácí Lukeš, jenž trefil pravou tyč Bláhovy klece. Ke změně stavu však došlo až o dvě minuty později, když Adam Sedlák zaskočil chomutovského gólmana a poslal RT TORAX do vedení. Piráti se snažili najít odpověď, Bláhu prověřili Sklenář, Eret či Svoboda, ke gólu však jejich snaha nevedla. A nezměnilo se to ani při vyloučení Ondreje Šedivého, jenž se provinil podrážením. Do kabin se tedy šlo za průběžného výsledku 0:1.

V prostřední části už Ostravané působili více dominantním dojmem. Projevilo se to hned v čase 24:41, kdy Vít Christov po povedené spolupráci s Jakubem Kotalou zakončil do odkryté brány. To ale Chomutov rychle napravil. Hned v čase 25:16 domácí výběr potrestal porubské zaváhání a Darek Hejcman tak pokazil Bláhovi čisté konto.

Posléze se však Poruba dočkala přesilovky, Tadeáš Hejda se totiž dopustil držení. A toho využil Petr Mrázek, jenž vyslal kotouč až za záda Pavla Jekela. Hejda o chvilku později znovu zamířil na trestnou lavici, tentokrát pro změnu za podrážení. Režnarovi svěřenci však další branku přidat nedokázali. Na opačné straně ledové plochy se ještě chtěli prosadit Hübl, Fronk nebo Zygmunt, porubského brankáře nicméně nezaskočili. Fanoušci v místní ROCKNET Areně tedy museli v koncovce doufat alespoň ve dva domácí góly.

Parta trenéra Pešouta tak do třetí třetiny naskočila aktivně. August Nilsson si navíc vykoledoval dvě minuty za sekání, Piráti se tedy mohli usadit v útočném pásmu. Poruba oslabení přečkala, jen krátce po jeho skončení však domácí stejně udeřili. Velezkušená dvojice František Lukeš & Viktor Hübl předvedla své umění, což vedlo ke druhé chomutovské brance. Adam Sedlák následně musel pykat za hru vysokou holí, domácí tlak tudíž pokračoval.

A v čase 48:07 proto bylo srovnáno. Kapitán Viktor Hübl vykouzlil další vydařenou střelu a upravil na 3:3. A vzápětí následoval takřka stejný scénář. Další trest si od sudích vysloužil Jakub Kotala, Piráti tak mohli dále útočit. A Bláha po chvilce lovil z klece další puk. Autorem čtvrtého chomutovského gólu byl František Lukeš, jenž ze své hole vyslal pohotovou dělovku. Poté se početní výhody opět dočkala i Poruba, na trestnou lavici zamířil Petr Eret. Ke vyrovnání však nedošlo, ostravským pokusům chyběla přesnost. A ani ve zbytku duelu už RT TORAX reagovat nedokázal. Z Chomutova tudíž jede bez bodů.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): Parádní zápas, jak pro tým, tak i pro diváky. Před nimi smekám, protože chodí pořád v takovém počtu, i když se nám nedařilo. Začátek z naší strany nebyl úplně špatný, ale po jedné chybě jsme dostali nešťastný gól. Kvalita soupeře je vynikající, vždyť loni byl prvním. Ne, že bychom byli horší, ale oni byli přesnější a měli velmi rychlý přechod, což nám dělalo problémy. Po druhé třetině proběhl v kabině meeting a my pořád věřili, že to uhrajeme. Bylo důležité, že jsme dali branku do padesáté minuty a poté na to navázali, čímž jsme zápas uhráli. Smekám před kluky a gólmanem, protože podali vynikající výkony.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Těžko se to hodnotí. Soupeř nás porazil přesilovkami ve třetí třetině. Rozhodující chybu jsme udělali při gólu na 3:2, kdy nám soupeř ujel. Další dvě přesilovky rozhodli staří hráči. Oba góly jsme si dali sami, protože to šlo přes hokejku a zvedlo se to. Za stavu 3:1 už nesmíme prohrát. Definitivně rozhodl Kotala, který byl natlačen pod bránu a my šli ven. Tam jsme inkasovali vyrovnávací trefu, pak další a bylo po utkání.