Vysoká výhra mladšího dorostu nad Frýdkem - Místkem s průměrným herním projevem

16.08.2011, Gabriela Juříková

Ke druhému přípravnému zápasu si přizval extraligový RT TORAX účastníka ligy Frýdek - Místek. Papírovým favoritem byli domácí. V první třetině tuto roli potvrdili, když během čtyř minut nasázeli tři góly, jeden přidali do šatny a jen jeden inkasovali, a to v početní nevýhodě. V prostřední části zápasu hosté svou hru a bruslení hodně zlepšili a domácí nemohli najít recept, jak překonat obranný val. Skóre se měnilo až v posledních pěti minutách a to hned třikrát. Poslední třetina již byla vyrovnaná. Antonín Kurnik se dvěma góly a nahrávkou podílel na vysoké výhře RT TORAXU 8:2. Další zápas můžete zhlédnout již ve čtvrtek, kdy soupeřem Poruby bude AZ Havířov.

Přípravné zápasy mladšího dorostu - 2.kolo út 16.8.17:00
HC Frýdek-Místek
8:2(4:1, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Knopp. 8. Kurnik (Boleslavský, Knopp), 9. Stupka (Bialoň), 20. Boleslavský ( Kurnik), 35. Kurnik (Knopp), 37. Csabala (Kovalski), 40. Bialoň (Široký), 59. Kovalski - 19. Stahl (Čverčko), 42. Dubčák (Hykl). Rozhodčí: Urbánek - Žídek, Rožánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 7:1, 7:2, 8:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Suchý (31. Peslarová) - Čechman, Hranoš, Corradini, Carbol, Ščurek, Široký, Dlouhý, Šípek - Mládek, Stupka, Kurnik, Boleslavský, Bialoň, Knopp, Kovalski, Šimčík, Ovčačík, Csabala, Novák, Krupa.
HC Frýdek-Místek: Wojwoda (9. Válek J.) - Fliksa, Hykl, Slavík, Štaffa, Mrázek, Sikora - Dubčák, Pešat, Berski, Szwiertnia, Pavlík, Válek V., Matějka, Kocháň, Flok, Čverčko, Stahl.

Mělo se začít v 17 hodin, jenže se někde zdrželi rozhodčí a tak se začalo s pětiminutovým zpožděním. Úvodní pozdravy dostali oba brankáři brzy po zahájení hry. Za hosty vyslal střelu Pavlík a domácí reprezentoval Boleslavský. Ani jedna ze střel neprošla za brankovou čáru.

Střelecký účet otevřel v páté minutě Miroslav Knopp, když si z křídla sjel na střed hřiště a zamířil přesně nad rameno gólmana Wejwody. Stav 1:0 nevydržel dlouho. Po dvou minutách předvedl bojovnost na brankovišti Antonín Kurnik a Poruba vedla 2:0. Hosté po této brance polevili, byli zaskočeni tlakem domácích. I když z tribuny vypadala hra RT TORAXU rozpačitě, nervózně a nekoncepčně.

Přesto se náskok domácích zanedlouho zvýšil. Matouš Stupka dotlačil puk do brány a málem v ní skončil také. Druhý a třetí gól dělila minuta hry. Ve čtrnácté minutě vystrčil drápky i Frýdek-Místek. Flok-Szwiertnia-Pavlík jeli do přečíslení, ale nadějná akce byla pomalá a tak promarnili moment střely i přihrávky. Domácí obrana se včas vrátila a gólman si levou tyč pohlídal proti případné dorážce Floka.

V devatenácté minutě se radovali z gólu i hostující hráči. Přesilovku využil Patrik Stahl. Čverčko nahazoval puk zpoza brány a na brankovišti postavený Stahl pohotově překonal Suchého. Bylo sníženo na 3:1, ale do přestávky se ještě podařilo domácím vrátit tříbrankový rozdíl, když důrazem na brankovišti překonal již nového muže v bráně hostí Válka Filip Boleslavský.

V druhé třetině měla obrana RT TORAXU fůru práce. Na ledě se proháněl úplně jiný tým Frýdku-Místku, než se představil v první části zápasu. Více bruslili, byli více drzí, bojovní a dobře bránící. Když se domácí dostali náhodou před jejich bránu, dokázali předbrankový prostor vyčistit od dotírajících útočníků. Velkou šanci snížit měl na hokejce Stahl, ale orazítkoval jen vnější stranu domácí branky.

V polovině zápasu se do branky RT TORAXU postavila Klára Peslarová. Tři čtvrtiny druhé tercie se diváci na tribunách gólu nedočkali. Velké věci se začaly dít v posledních pěti minutách. Nejprve uklidil puk do Válkovy branky Antonin Kurnik, po dvou minutách se trefil z tzv. nulového úhlu Dominik Csabala a půl minutu před koncem třetiny na 7:1 zvyšoval Jakub Bialoň.

Do třetí třetiny šli hráči Frýdku-Místku s novou strategií. Na útočné modré za domácí obranou se nenápadně projížděl Dominik Dubčák. Tomáš Hykl mu poslal puk přes celé střední pásmo přesně na hůl. Střelou zápěstím překonal brankářku Peslarovou a snížil na 7:2. To vše se odehrálo ve druhé minutě poslední třetiny.

Pak se hrála holomajzna. Nahoru dolů, puk létal z hole na hůl. Naposledy se skóre měnilo v devatenácté minutě. Puk z brány lovil hostující brankář Válek, když neudržel puk na pravé tyči, který si opětovně vzal Marek Kovalský, objel bránu a zasunul takřka do prázdné. Konečný výsledek 8:2 pro Porubu.

Mladší dorost sice vyhrál, ale předvedenou hrou neuchvátil. Ano, jsou to přípravné tréninkové zápasy, ale tito hráči hrají hokej již pár let a to by mělo být na ledě vidět. Doufejme, že s přibývajícími zápasy se herní projev zlepší.

Miroslav Bahník (RT TORAX Poruba): Odehráli jsme přípravné utkání s týmem s nižší soutěže, mohli jsme vidět, jak hráči přistupují k zápasu. Za stavu 7:2 se už těžko motivuje, ale několikrát jsme promarnili dát gól do prázdné branky, což by se nemělo stávat. Zklamali mě starší útočníci, kteří by měli tým vést a měli by šance proměňovat, hlavně, když hrajeme se slabším soupeřem.

Miroslav Kameník (HC Frýdek-Místek): Byl to náš druhý zápas. Zkoušíme i mladší hráče, ale s extraligovými mančafty se nemůžeme srovnávat. I když naše šance proti extraligovému týmu nebyli velké, o výsledek nám ani moc nešlo, chtěli jsme se přiblížit extraligovému hokeji. Rozhodly rychlé tři góly v první třetině. V druhé třetině se náš tým soupeři vyrovnal, možná i proto, že Poruba nehrála už tak naplno. Zápasy proti silným soupeřům jsou pro nás velice přínosné.