Vydřeným vítězstvím nad Karvinou se starší dorostenci dostali do čela tabulky

01.11.2009, Adam Bagar

Starší dorostenci VOKD Poruby chtěli určitě rozšířit svou sérii výher již na osm utkání. Soupeřem jim tentokrát byla tabulkově průměrná Karviná, která se však Poruby vůbec nezalekla. První třetina přinesla vyrovnanou bitvu, ve které jsme viděli na každé straně po jedné brance. Druhá část již byla divácky atraktivnější, když oba celky přidaly další tři trefy. Rozhodnutí tak přišlo až v závěrečné periodě, kterou zvládla lépe Poruba. V nervózním duelu se na výhře 6:4 nejvíce podíleli Jakub Peslar, Jan Vícha a David Maček, když si všichni zmínění připsali dva kanadské body. Tato výhra navíc vyšvihla starší dorostence na čelo ligové tabulky. Po reprezentační přestávce se pokusí překazit osmizápasovou neporazitelnost porubských mladíků hokejisté Přerova.

- 14.kolo ne 1.11.13:30
HC Býci Karviná
6:4(1:1, 3:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 17. Peslar, 23. Maček (Peslar), 31. Sochorek (Vícha), 37. Vícha, 43. Král (Palkovič), 59. Svoboda (Maček) - 15. Putniorz (Szevieczek), 28. Foltýn (Szevieczek), 29. Holý (Majda), 31. Majda (Holý). Rozhodčí: Janda T. - Tuzial, Řezáč. Vyloučení: 9:10. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 6:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička – Svoboda, Herman, Král, Jasiok, Dusík, Peslar, Vícha, Orszulík, Chaloupka, Maček, Němec, Palkovič, Dominec, Sochorek, Kysučan, Hurník, Franek, Lukašík.
HC Býci Karviná: Noga – Matějek, Kuchař, Szevieczek, Ovčaří, Balint, Ručka, Foltýn, Holý, Putniorz, Gorecký, Výtisk, Tkáč, Peter, Obruča, Majda.

Hned v úvodu střetnutí mohl dát klid na hokejky domácích hokejistů Král. Z karvinských beků udělal stojící panáky, natlačil se až před Nogu, kde však svou akci nedokázal dotáhnout do gólového konce. V dalších momentech první třetiny jsme však příliš hokejové krásy vidět nemohli. Hlavním mužem na ledě tak byl snad jen mladý sudí Janda, jenž rozdával tresty jako na běžícím pásu. Několik přesilovek oba týmy promrhaly, na gól se tak čekalo až do času 14:28. V přesilové hře propálil Konvičku Jan Putniorz a favorit tak rázem prohrával. Uběhlo pouhých sedmadevadesát vteřin a bylo srovnáno. Jakub Peslar byl v karvinském obranném pásmu k nezastavení, najel si až mezi kruhy, kde táhlou střelou překonal mezi betony karvinského gólmana. V devatenácté minutě chyboval v rozehrávce Konvička, namazal přesně na hůl Foltýna, který však tváří v tvář domácího strážce svatyně nedokázal dostat Karvinou zpět do vedení. Nepříliš pohledná první třetina tak skončila nerozhodným stavem 1:1.

Na začátku druhé periody dostala Poruba možnost zahrát si další přesilovou hru. Peslar v ní střílel od modré, gólman kotouč neudržel, ten však zůstal ležet několik vteřin mezi kruhy, a tak David Maček měl již lehkou úlohu v podobě trefení prázdné klece. O chvíli později se diváci dočkali také boxerské vložky, do které se kromě několika hráčů zapojil i gólman Konvička. Čas 27:11 a bylo srovnáno. Autorem vyrovnávací trefy se stal dnes velice aktivní Tomáš Foltýn. Neuběhly ani dvě minuty a pro domácí přišel další šok. Při hře čtyři na čtyři dostal před porubskou klecí až příliš prostoru Marek Holý, jenž udělal před Konvičkou chytrou kličku a zasouval do prázdné. S góly se rázem jakoby roztrhl pytel. Čas 30:10 a bylo opět srovnáno. Jan Sochorek překonal Nogu šikovnou a přesnou střelou přes obránce. Remízový stav však vydržel pouhých jednadvacet sekund. Jiřímu Majdovi dovolili porubští zadáci tak dlouho dorážet u pravé tyče až skončil kotouč v síti. Poruba poté nevyužila další početní výhodu, i když Kysučan byl ke skórování velmi blízko. V čase 36:31 se prezentoval překrásnou individuální akcí Jan Vícha. Projel prakticky celé kluziště, několika kličkami si udělal „Dobrý den“ z hráčů Karviné a před Nogou přesně mezi betony zasunul do branky. V dalších momentech mělo VOKD velký tlak, Palkovič dokonce nastřelil tyč a také Král byl u levé tyče ke gólu velice blízko. Brankově bohatá druhá perioda tak přinesla na obou stranách po třech gólech.

Hned v čase 42:07 se Ostravané dostali podruhé v utkání do vedení. Tentokrát ukázal své šikovné ruce Tomáš Král. Svůj pohledný individuální průnik zakončil ještě lépe provedenou přesnou střelou pod horní tyč. Noga byl naprosto bezmocný. O něco podobného se technicky zdatná „jedenáctka“ v dresu domácích pokusila i v průběhu 46. minuty, ale tentokrát ji ve finální fázi sjel kotouč z hole. Vzhledem k tomu, že osud utkání byl stále velice nejistý, byl vidět na ledové ploše boj o každý kousek ledu, přesto to byla Poruba, která měla častěji puk na svých holích, ale uklidňující šestou trefu přidat stále nedokázala. Nervozita na ledě značně přibývala. K vidění tak bylo i několik nechutných zákroků a provokací, které k hokeji nepatří. V 56. minutě domácí doslova darovali Karviné přesilovou hru. Poté, co byl Peslar nešetrně sražen na mantinel, se mstil jak gólman Konvička, tak následně i sám postižený. V oslabení ujížděli Němec s Víchou, ale prvně jmenovaný tuto situaci řešil střelou mimo tyče Nogovy klece. V 59. minutě domácím uškodila absence brankových sudích. Kysučan se totiž dostal do samostatného úniku a nadvakrát pravděpodobně dopravil kotouč do branky. Domácí hráči se již radovali, ale sudí Janda si gólem nebyl jistý, a tak rozpažil. V čase 58:57 se už svěřenci kouče Bahníka mohli skutečně radovat z šesté trefy. V předbrankovém prostoru dorážel puk za Nogova záda Václav Svoboda. V závěru se již nic neudálo, a tak VOKD Poruba porazila v nervózním duelu Karvinou 6:4.