Výběr Pavla Zdráhala zdolal australskou reprezentaci 5:4

08.04.2012, Adam Bagar

Porubští hokejisté, doplnění o několik hvězdných jmen, změřili síly s reprezentačním týmem daleké Austrálie, která se na porubském zimáku připravuje na blížící se světový šampionát divize I v Polsku. Výběr Pavla Zdráhala, v němž nechyběl třeba ani Roman Šimíček, měl již v první periodě velkou převahu, ale australského gólmana dokázal překonat pouze jednou. Prostřední část přinesla brankové hody, v nichž RT TORAX odskočil již na rozdíl čtyř branek. Protinožci se však nevzdávali a v závěrečné tercii dokonce snížili až na konečných 5:4, když využili mírného polevení domácích hokejistů. Další mač čeká Australany na porubské půdě již ve středu, kdy od 19 hodin změří síly s omlazeným kádrem Vítkovic.

2. liga - přípravné zápasy - 11.kolo ne 8.4.17:00
Reprezentace Austrálie
5:4(1:0, 4:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 11. Pavlačka (Rozum), 26. Javín (Matějný, Pavlačka), 27. Zdeněk (Demel), 29. Síkora (Zdeněk, Sochorek), 30. Rozum (Hrubý) – 27. Oddy (Walker, Schlamp), 32. Powell (Hughes, Seymour), 53. Oddy (Manco, Graham), 58. Hughes (Manco). Rozhodčí: Mikula – Tošenovjan, Moravec. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 357. Střely na branku: 38:23 (18:7, 11:9, 9:7). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 5:4.
HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich (od 30. Rudl) – Šindelář, Wolf, Galvas, Peslar, Mládenka, Javín, Demel – Sochorek, Šimíček, Mikšan, Zdráhal, Síkora, Zdeněk, Matějný, Pavlačka, Rozum, Hrubý.
Reprezentace Austrálie: Kimlin – Hughes, Graham, Harding, Clayworth, Del Basso, Manco, Greer, Oddy, Schlamp, Rummukainen, Gavin, Walker, Hyde, White, Stephenson T., Stephenson S., Powell, Webster, Kyros, Seymour.
Utkání se od úvodních minut neslo v přátelském a poklidném duchu. RT TORAX se po úvodní oťukávané dostával do velkého tlaku. V oslabení se řítil sám na Kimlina Síkora, ale po blafáku nedokázal umístit touš do branky. Ujalo se až urputné dorážení Marka Pavlačky na hranici brankoviště. Porubu vedoucí trefa ještě více nabudila a australská obrana měla permanentně plné ruce i nohy práce.

Na druhé straně předvedl své umění Walker, ten nabral při vlastním oslabení pořádnou rychlost, dostal se až za obranu, ale na Gleicha nevyzrál. Když pak v úplném závěru první dvacetiminutovky trefil Mikšan pouze tyč, odcházelo se do kabin za těsného vedení domácích.

Prostřední tercie byla na góly podstatně bohatší. Druhou branku přidal přesně mezi betony australského gólmana obránce Miroslav Javín. Protinožci ovšem našli rychlou odpověď, když vítkovický talent Walker našel před brankou Grega Oddyho a ten se rychlou přízemní střelou nemýlil.

S góly se najednou jakoby roztrhl pytel. Před brankou se dokázal prosadit Jiří Zdeněk a porubské vedení bylo opět dvoubrankové. Za další dvě minuty předvedli domácí skutečně exhibiční akci. Zdeněk vyhnal australského gólmana z branky, počkal si na Petra Síkoru a ten již nemohl mít problém dopravit touš do zcela opuštěné branky.

Uplynula pouze minuta a Kimlin musel ze své sítě lovit další puk. Hrubý našel zpoza branky volného Petra Rozuma a ten pohotově přidal pátou branku svého týmu. V polovině střetnutí RT TORAX provedl gólmanskou rošádu. Rudl si ještě nestačil sáhnout na puk a už inkasoval. Hughes našel před brankou Thomase Powella a ten neměl problém z první trefit se přesně. Australané vyrovnali hru, ale dalšího gólu se již nedočkali. V největší šanci trefil Hughes pouze břevno.

Začátek třetí třetiny se nesl ve znamení australské převahy, když výběr Pavla Zdráhala značně polevil. Z toho pramenily i dvě přesilové hry, ale ani v nich se hosté snížení nedočkali. RT TORAX opět přidal, ale své akce až příliš překombinovával. Naopak na druhé straně vyšla hostům akce, na jejímž konci doklepával touš za bezmocného Rudla Greg Oddy.

Klokani se nevzdávali a dvě minuty před koncem ještě udělali z utkání pořádné drama, když Joseph Hughes využil množství prostoru před Rudlem a pohotově skóroval. V závěru si už výběr Pavla Zdráhala dokázal své těsné vedení 5:4 zkušeně pohlídat. Australané tak své první přípravné střetnutí prohráli a již ve středu je čeká duel s Vítkovicemi.

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba 2011): Bylo pěkné vidět v Porubě bývalé extraligové hráče jako jsou Roman Šimíček nebo Petr Síkora. Je vidět, že to mají stále v ruce. Co se týče hry, tak to bylo z naší strany jednoznačné. Až za stavu 5:2 došlo k takovému nějakému uspokojení, což se dalo očekávat. Mančaft byl Pavlem Zdráhalem dobře poskládaný a neměl jsem strach, že bychom mohli prohrát. Australský tým mě trošku zklamal, po stránce technické a taktické to bylo slabší.

Vladimír Rubeš (reprezentace Austrálie): Byli jsme jako tým teprve popáté na ledě. Sezóna nám skončila někdy v září a kluci pak hrají letní ligu a jsou na ledě maximálně jednou denně. Vzhledem k tomu jsme podali celkem dobrý výkon. Začátek jsme měli slabší, ale postupně jsme se do toho dostávali. Ve druhé třetině jsme udělali několik individuálních chyb a soupeř nám nasázel tři rychlé góly. Druhá část třetiny už patřila nám, vyrovnali jsme se domácím rychlostně a vytvořili jsme si i nějaké šance. Kdyby to bylo o gól už před třetí třetinou, bylo by to pro nás určitě lepší. Poslední třetinu jsme vyhráli 2:0 a měli jsme tam dost šancí. Soupeř už asi trošku polevil, navíc nebyl již několik týdnů na ledě.