Vítkovické béčko body nerozdává, Porubským v odvetě další vyrovnání nedovolily

26.11.2017, Gabriela Juříková

Uničov je domovská aréna vítkovického béčka mladšího dorostu a právě tam odehráli porubští mladíci své předposlední utkání základní části. Říjnové vzájemné utkání vyhrála Poruba po nájezdech, a tak měli domácí co oplácet. Na vítkovický gól ze druhé minuty první třetiny dokázali hosté ve druhém dějství odpovědět gólem Pavla Chovance, ale vyrovnaný stav udrželi jen tři minuty. Do druhé přestávky pak inkasoval Calábek ještě jednou. Po druhé výměně stran to byli opět Porubští, kdo se střelecky prosadil, na 3:2 snižoval Martin Stibor. Domácí si pak celkem rychle vzali dvoubrankové vedení zpět a ve druhé polovině třetí třetiny přidali ještě jeden puk za porubského gólmana, a odvetu tak plně ovládli. Porubští mají po patnácti zápasech v Regionální lize mladšího dorostu jedenáct bodů a je jim přiřazena sedmá pozice. Poslední utkání této části soutěže odehrají v neděli 3. prosince doma s Opavou.

Regionální liga mladšího dorostu - 17.kolo ne 26.11.10:00
HC Vítkovice Ridera "B"
HC RT TORAX Poruba "B"
5:2(1:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Jaroš (Plachý), 27. Macho, 39. Přibyl (Melovský, Macho), 45. Holaník (Veselý, Juříček), 54. Macho (Přibyl) – 24. Chovanec (Becher O., Bukovjan), 44. Stibor (Hlavatý). Rozhodčí: Novotný – Burda, Klíč. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 46. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.
HC Vítkovice Ridera "B": Zdražil – Cíleček, Jiříček, Juříček, Plachý, Sovjak – Taršinský, Škarecký, Holaník, Veselý, Krejčí, Šilhánek, Jaroš, Řepa, Melovský, Přibyl, Macho, Vopařil
HC RT TORAX Poruba "B": Calábek – Elbl, Moškoř, Pospíšil, Pásek, Hlaváč, Gelnar, Stehlík – Stibor, Hlavatý, Prokeš, Elze, Kubalák, Luzar, Becher O., Chovanec, Bukovjan, Zeman