Vítězství v Novém Jičíně katapultovalo starší dorostence opět do čela tabulky

22.11.2009, Adam Bagar

Po páteční vysoké výhře nad Prostějovem se starší dorostenci postarali o další dvoubodový zisk. V Novém Jičíně je však čekalo těžké utkání, ve kterém šli domácí v první třetině do vedení. Poruba dokázala srovnat brankou Vojtěcha Palkoviče hned v úvodu druhé tercie, ve které byla Poruba lepším týmem, což se také projevilo na výsledku. Další dvě trefy přidal Chaloupka a Král. V poslední části viděla hrstka diváků čtyři góly. VOKD si v poklidu utkání pohlídalo a radovalo se tak z již čtrnácté výhry v sezóně, tentokrát v poměru 5:3. Jelikož Znojmo jen v Brně remizovalo, dostala se Poruba opět do čela ligové tabulky. Třemi kanadskými body se blýskli Vojtěch Palkovič a Tomáš Král (oba 2+1). V následujícím utkání čeká svěřence kouče Bahníka Uherské Hradiště.

- 18.kolo ne 22.11.13:30
Ďáblové Nový Jičín
Branky a nahrávky: 8. Pargáč (Tobola), 46. Pargáč (Veselský, Tobola), 55. Gajdoš (Koryčanský) - 21. Palkovič (Kysučan), 29. Chaloupka (Kupčík, Peslar), 37. Král (Palkovič), 51. Král (Kysučan), 53. Palkovič (Král). Rozhodčí: Langer - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 6:8, navíc Veselský (NJI) a Cahloupka (POR) 5 + OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5.
Ďáblové Nový Jičín: Kohn - Motloch, Kurovec, Bajer, Mucala, Veselský, Šatran, Lapáček, Orság, Urban, Dresler, Holáň, Gajdoš, Štrbík, Hradil, Koryčanský, Pargáč, Tobola, Bachor.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička - Dusík, Herman, Kupčík, Jasiok, Peslar, Svoboda - Kofroň, Němec, Dominec, Kysučan, Palkovič, Král, Chaloupka, Orszulík, Maček, Sochorek, Popek, Hurník.